Autor Tema: Da li mi je majstor ispustio svo ulje ili me pokrao?  (Pročitano 2986 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži Lignjoslav

Odg: Da li mi je majstor ispustio svo ulje ili me pokrao?
« Odgovor #15 poslato: 03. Maj, 2021. 10:42 »
Ne znam sta da kazem. :-X Ja sam na Fabiji htp uradio 5 malih servisa (kupljena sa 40k prodata sa 90k km) od toga sam 4 puta sam menjao ulje i svaki put bi posle prvog merenja ulje na sipci vec bilo tamno (dakle nikad svetlo zuto) ali opet ne toliko tamno kao sto je kod tebe na ovoj slici.
  • Vozi: Rapid Spaceback 1.0 tsi 2019- , Fabia htp mk1 2014-2019

Van mreže boksamanZapočeo temu

Odg: Da li mi je majstor ispustio svo ulje ili me pokrao?
« Odgovor #16 poslato: 03. Maj, 2021. 10:59 »
Ne znam ni ja sta da mislim, da budem iskren agregat prede, osetim malu razliku tj da je ulje zamenjeno, e sad da li je lik zurio pa nije ispustio svo ulje, da li je izvlacio na crevo (ima dizalicu i video sam da podize auto), da li je moguce da je prethodno ulje Mannol toliko bilo lose pa je ostatak obojao ovo novo ulje za manje od 1km? Ne znam stvarno . .

Ulje sam ja kupio licno i dao mu 3l, nije mi vratio taj ostatak od 2 dl (po specifikaciji se sipa 2.8l), zaboravio sam da pitam/trazim stvarno sam u guzvi ovih dana, jednostavno sam pretpostavio da mi je ubacio u gepek kao sto je prethodni majstor radio gde je skoda odrzavana od isteka garancije.

Trenutno mi je u planu da vozim na ovo ulje nekih par hiljada km i da sam izvrsim zamenu polako, temeljno i ponovim ovo izvlacenje ulja pa da uporedim rezultate.
Hvala na pomoci
  • Vozi: Skoda Fabia MK2 1.2 HTP 2010

Na mreži pajapop

Odg: Da li mi je majstor ispustio svo ulje ili me pokrao?
« Odgovor #17 poslato: 03. Maj, 2021. 11:01 »
Tu sigurno nije sve odradjeno kako treba...Ili je majstor samo dolio ulje ili uopste nije zamenio filter ulja pa se novo ulje "zagadilo" od ostatka ulja u kucistu filtera i filtera. Da bih otklonio svaku sumlju o stanju motora i da bih predupredio neka kasnija ostecenja, ja bih ceo postupak ponovio...Komplet nova zamerna ulja i filtera....sam ili kod nekog drugoga, kako vec....pa videti sta se desava...
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže boksamanZapočeo temu

Odg: Da li mi je majstor ispustio svo ulje ili me pokrao?
« Odgovor #18 poslato: 03. Maj, 2021. 11:18 »
Da li bi napravio problem ako otvorim i pogledam filter ulja (ne bih ga menjao danas jer nemam zamenski pri ruci) ? tj da li bi previse iscurilo ulja ili nesto.

mogao bih da otvorim kuciste gde se menja filter pa da pogledam stanje filtera slikacu i postaviti ovde na forum, proceduru zamene filtera sam proucio i imam alat.

To mi je palo na pamet - da filter nije zamenjen jer se nesto planiram da operem sve ispod haube, pa sam i zagledao i pre i posle servisa i nisam video tragove zamene filtera (ako se uopste mogu videti)

Da li bi ta egzibicija uopste imala smisla ?
  • Vozi: Skoda Fabia MK2 1.2 HTP 2010

Na mreži pajapop

Odg: Da li mi je majstor ispustio svo ulje ili me pokrao?
« Odgovor #19 poslato: 03. Maj, 2021. 11:30 »
Da li bi napravio problem ako otvorim i pogledam filter ulja (ne bih ga menjao danas jer nemam zamenski pri ruci) ? tj da li bi previse iscurilo ulja ili nesto.


Pa sigurno bi ti dosta "iskapalo" po okolini i dosta bi isprljao...Ako to vec hoces da radis onda uradi onako kako sam napisao...Ispusti komplet ulje, zameni novi filter, nali potrebnu kolicinu novog ulja i nadaj se najboljem... bravo2
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže vladimir1975

Odg: Da li mi je majstor ispustio svo ulje ili me pokrao?
« Odgovor #20 poslato: 03. Maj, 2021. 17:17 »
Sto se tice prethodnog ulja Manol 5w40, koje si sipao u motor mozes biti siguran da ono nije razlog sto je ovo sada ulje tako crno ,ja kako sam kupio auto samo Manol ulje 5w40 I sada zadnje dve zamene 5w30 isto Manol long life u  motor usuto .motor iznutra cist I kada ga ispustim  na cepu bude tamno ali uobicajeno samo sto ga menjam na 6-7000 km. Mozda da skratis interval zamene Jer je mala kolicina ulja u karteru
  • Vozi: škoda fabia 1.2 htp 2007

Van mreže shuxx

Odg: Da li mi je majstor ispustio svo ulje ili me pokrao?
« Odgovor #21 poslato: 04. Maj, 2021. 16:20 »
Davno sam kupio fabiju I sa 1.2HTP, 83000km, kad sam oterao auto kod majstora, na zamenu ulja, filter ulja se raspao na dva dela, onaj papir se odvojio, pocepao. Sledecih 14 zamena na 10000km, nikad tako nesto nisam video. Uvek prisustvovao zameni.

Fakat je da nekoliko zamena nisu menjali filter, a mozda ni ulje. Za 10000km na TNG ulje potamni, ali nije crno.

Previse majstori, serviseri obogalje nas auto time sto nam ne zamene ulje.

Sa druge strane, savetujem svakom ko ima iole DIY mogucnosti, da kupi ulje, sam ga ispusti kad je motor zagrejan, i lepo dolije ulje. Ili lepo prisustvuj servisiranju.

Meni je taj motor na oko 220 00km, naglo poceo da trosi ulje. Oko 140 000km me fantasticno sluzio.
  • Vozi: Škoda Fabia MK II 1.4 TDI

Van mreže boksamanZapočeo temu

Odg: Da li mi je majstor ispustio svo ulje ili me pokrao?
« Odgovor #22 poslato: 09. Maj, 2021. 22:37 »
"Mozda da skratis interval zamene Jer je mala kolicina ulja u karteru"

ovo nije losa ideja ... poslusacu te
  • Vozi: Skoda Fabia MK2 1.2 HTP 2010

Na mreži observer

Odg: Da li mi je majstor ispustio svo ulje ili me pokrao?
« Odgovor #23 poslato: 10. Maj, 2021. 13:40 »
Blago svima vama, ja ni na jednom autu kog sam vozio (bio benzin ili dizel) nisam imao priliku da vidim "čisto ulje". Na šipci je uvek tamno a na papiru je uvek oker (nije baš ni crno ali nije ni boje svetlog piva na koju vidim da se ložite) - to smatram da je sasvim ok i nikad se nisam opterećivao bojom ulja. Bolji indikator je miris - ako jako miriše na benzin (akcenat je na JAKO jer uvek mora malo da miriše na benzin, kod benzinaca) onda je ulje prilično staro.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže boksamanZapočeo temu

Odg: Da li mi je majstor ispustio svo ulje ili me pokrao?
« Odgovor #24 poslato: 08. Nov, 2021. 20:31 »
Pozdrav svima,
Evo jedan update posle 10 000 km - uradio sam zamenu ulja, filtera ulja, filtera vazduha, (filter goriva cu kad se odvezem kod svekra na kanal).

Hteo sam da zamenim ulje sa manje predjenih kilometara po sugestijama forumasa, ali kako to ide nisam stigao, pa je zamena bila po redovnom intervalu. Sto je i dobro za ovu situaciju kada zelim da uporedim sa prethodnom zamenom koja je bila isto posle 10 000km

Ulje je zamenjeno, presao sam oko 2 km pa slikao dipstick na papirnoj maramici, fotografije su u prilogu.
A na snimku se nalazi deo ulja koja sam danas ispustio u posudu i kako sipam ulje koje sam izvukao spricem pre 10 000km  (odmah nakon te kontraverzne zamene ulja koju je uradio majstor) cisto da se uporedi boja.
Sva misljenja su dobrodosla..hvala

https://www.youtube.com/shorts/T59UQiVJS1Y
  • Vozi: Skoda Fabia MK2 1.2 HTP 2010

Van mreže boksamanZapočeo temu

Odg: Da li mi je majstor ispustio svo ulje ili me pokrao?
« Odgovor #25 poslato: 29. Jul, 2022. 22:09 »
Lagani update:

Nekih 9000km kasnije koristeci pumpu za izvlacenje ulja iz Lidla - sam izvukao sve sto je moglo da se izvuce kroz "dipstick" cev (morao sam da nastavim crevo sa crevom manjeg precnika da bi proslo kroz dipstick cev)
https://youtube.com/shorts/1794dlAKP5A?feature=share

Cini mi se da sam izvukao 2.5l ulja (sipa se po servisu 2.8l motornog ulja) i sipao mannol 10w40 ulje, vozio 15-tak km i mereci nivo ulja ovako je izgledala  maramica na koju sam brisao dipstick 3 puta

tako da mislim da majstor je sisa klasicna i da vise nikad necu poveriti posao kao sto je mali servis nekoj sisi kome je... ... ..... . ....

ako postoji sumnja u rezultate ekperimenta - brisanje / izvlacenje spricem - kucajte pa cu da izvucem ulje u spric pa da vidimo koja ce boja biti (cak je i zeleni lavor spreman)
« Poslednja izmena: 29. Jul, 2022. 22:14 boksaman »
  • Vozi: Skoda Fabia MK2 1.2 HTP 2010

Van mreže fobia24

Odg: Da li mi je majstor ispustio svo ulje ili me pokrao?
« Odgovor #26 poslato: 29. Jul, 2022. 22:33 »
Ko zna sta je tu kumovalo. Moguce da nije zamenio onomad sto bi bilo zaista sramota da se obruka na tako sitnim stvarima. Ili je samo nemarno ispustio malo ulja bez cekanja da sve izadje i filter menjao kasnije pa pomesao staro i novo. Svakako ulje ti nije bilo cisto kako bi trebalo biti posle zamene.



Pretraga foruma [Google]