Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Kada kocim trese mi volan  (Pročitano 570 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ZaraTopic starter

Kada kocim trese mi volan
« poslato: Maj 26, 2021, 13:56:23 posle podne »
Poz ljudi moze pomoc?Kada kocim volan mi trese,pa sam mijenjao odma i plocice i diskove jer svi su mi rekli da su diskovi krivi,i kad sam zamijenio bio sam miran 3 mjeseca i nakon 3 mjeseca opet je pocelo isto,pa su mi rekli da su opet diskovi pa sam opet zamijenio i stavio Brembo i plocice i diskove.Ali sad je krenulo odma da trese,pa sam mijenjao i gume i felge i opet isto se desava,i zadnje majstor sto mi je rekao je da vidimo glavcine da zamijenimo jer kad smo mijenjali kocnice rekao mi je da je jedna glavcina mijenjana tj jedna je stara dok je druga nova.Cilindri kocnica je isto kontrolisano i uredu su,  dali je ko imao slicni iskustava da mi pomogne,jer jbg dajem pare a nista ne rjesavam.Poz i fala unaprijed(P.S) trse i kad vozim 50 i kad vozim brze.
  • Vozi: Skoda octavia 2.0 TDI 4x4(2011) Skoda Octavia 1.8 tsi(2010)

Odg: Kada kocim trese mi volan
« Odgovor #1 poslato: Maj 26, 2021, 14:23:28 posle podne »
Ovo zadnje sam mislio kada vozim 50 pa kocim osjeti se da vibrira a i kad brze vozim trese.

Na mreži milosgranice

« Odgovor #2 poslato: Maj 26, 2021, 14:47:07 posle podne »
Kad se menjaju diskovi nalegajuća površina mora da bude očišćena na "belo"  znači da bude kao iz fabrike ako nije tako možeš ga ugradiš diskove i od formule al efekat će biti isti. Glavčina je sa ležajem ona valja ili ne, nema tu stara nova.
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže Neba

« Odgovor #3 poslato: Maj 26, 2021, 15:00:53 posle podne »
Imam isti problem na Fabiji MKI (namenjao se diskova i plocica i lezaja s glavcinom). I gotovo uvek ista prica nakon 2-3-4000km pocinje da trese. Problem je bio resen kad mi je majstor stavio diskove i plocice polovne (dakle vec vozene na drugoj Fabiji). Presao sam par desetina hiljada km kad su se ti polovni diskovi istanjili i ponovo pocelo tresenje. Zamenio opet komplet i nakon 5-6000 ponovo sam poceo osecati ovalnost diskova. Vozim i dalje tako osecam na velikim brzinama kad blago stisnem kocnicu i na veoma malim pred zaustavljanje da ovalno koci. Na tehnickom ovom novom gde se meri ovalnost (namerno isao tamo) izmerili 0.18 - 0.23 iz 3 kocenja na otprilike 50% pritisnutu pedalu kocnice. 0.2 je granica tehnicke ispravnosti.

Ako resis molim te napisi ovde sta si zamenio.
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

« Odgovor #4 poslato: Maj 26, 2021, 17:33:35 posle podne »
Fala na odgovorima,a covjek je sve ocistio da bude ko novo jer ovaj predhodni je samo zamijenio a nije ocistio i kad amo skinuli hrdje je bilo ispod diskova tako da je ovaj ocistio sve i postavio e sad neznam sta je.A upravo tako na velikim brzinama kad blago stisnem kocnicu trese ili pred zaustavljanje osjetim kao da koci pa pusti jer je krivo.Posto imam garanciju vratit cu ove pa cu druge stavit pa cu vidit uglavnom ako rijesim javit cu ti Neba.I da ono perfektno koci nikakvi problema nema samo et sto vibrira pa me onda to nervira 😀😀

Na mreži Ljahze

« Odgovor #5 poslato: Maj 26, 2021, 17:49:29 posle podne »
Ja sam na SDI masini pretprosle godine promenio cetiri para diskova i plocica,kao i obe glavcine.Jednom sam i tokario diskove.Delove sam kupovao licno,a zamenu sam radio u dva razlicita servisa.Prvo kupio Jurid pa Swag,zatim ATE i na kraju Textar.
Potpuno identicna prica kao kod Nebe.Ni sa jednim diskovima i plocicama nisam izdrzao duze od 3,4 hiljade kilometara.Prvo pri laganom kocenju i stajanju osetim kao da disk ili tocak ima neku izbocinu pa kola neravnomerno usporavaju,a onda nakon par stotina kilometara pri jacem pritisku na pedalu osete se i vibracije na volanu.Na kraju sam kocio vise menjacem nego pedalom kocnice.
Problem resio tako sto sam na kraju u AC Stojanov kod njih kupio i zamenio diskove i plocice.Receno mi je da su to OEM delovi,pri tome kostaju osetno skuplje nego svi gore navedeni brendovi.
Posle zamene pre nego sto sam prodao kola presao sa tim diskovima i plocicama oko 30000km i kocnica funkcionisala kao i prvog dana,bez ikakvih problema.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.4 TDI,59kW - 2007

Na mreži bigor

« Odgovor #6 poslato: Maj 26, 2021, 17:53:55 posle podne »
Dok ne ocistite kocione celjusti i stavite nove gumice imacete problem sa diskovima. Stare gumice se vremenom malo deformisu i ne dozvoljavaju klipovima da se dovoljno vrate te se disk grije i krivi, isto se desava kada se nakupi prljavstine u njima.
  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Na mreži vlados

« Odgovor #7 poslato: Maj 27, 2021, 06:31:00 pre podne »
Potvrdjujem .
Kod mene na Octaviji mk1 su zadnja klješta  blokirala a napred se krivili diskovi .
Posle čišćenja ,zamena gumica , svih diskova I plocica evo 30k km sve normalno .

Van mreže bgdvinko

« Odgovor #8 poslato: Maj 27, 2021, 11:03:03 pre podne »
Mogao bi i ja potvrditi ovo oko zagrevanja diskova i eventualnog krivljenja-izbacivanja. Sigurno pri otpustanju pedale kocnice ne rasterecuje se sistem dovoljno i ne povlace se plocice do kraja, te se tako diskovi vise greju i izbacuju se, a to se onda odrazi tako vibriranjem po kocenju.
  • Vozi: Skoda fabia 1.2 htp 2007

Na mreži t.salai

« Odgovor #9 poslato: Maj 27, 2021, 11:42:13 pre podne »
Imam isti problem na Fabiji MKI (namenjao se diskova i plocica i lezaja s glavcinom). I gotovo uvek ista prica nakon 2-3-4000km pocinje da trese. Problem je bio resen kad mi je majstor stavio diskove i plocice polovne (dakle vec vozene na drugoj Fabiji). Presao sam par desetina hiljada km kad su se ti polovni diskovi istanjili i ponovo pocelo tresenje. Zamenio opet komplet i nakon 5-6000 ponovo sam poceo osecati ovalnost diskova. Vozim i dalje tako osecam na velikim brzinama kad blago stisnem kocnicu i na veoma malim pred zaustavljanje da ovalno koci. Na tehnickom ovom novom gde se meri ovalnost (namerno isao tamo) izmerili 0.18 - 0.23 iz 3 kocenja na otprilike 50% pritisnutu pedalu kocnice. 0.2 je granica tehnicke ispravnosti.

Ako resis molim te napisi ovde sta si zamenio.

A onako, ne znam sta bi ti rekao. Mene sad u 4-om mjesecu upozorili da imam veliku ovalnost diskova i da ih moram mjenjati. Apsolutno nista ne osjecam na kocenju na bilo kojoj brzini. Nisam siguran koji sve faktori uticu na njihovo iscitavanje ovalnosti.
  • Vozi: Skoda Fabia - 1.9 TDI vRS - OEM+

« Odgovor #10 poslato: Maj 27, 2021, 13:09:23 posle podne »
  • Vozi: Dacia Logan

Van mreže Neba

« Odgovor #11 poslato: Maj 31, 2021, 16:01:50 posle podne »
A onako, ne znam sta bi ti rekao. Mene sad u 4-om mjesecu upozorili da imam veliku ovalnost diskova i da ih moram mjenjati. Apsolutno nista ne osjecam na kocenju na bilo kojoj brzini. Nisam siguran koji sve faktori uticu na njihovo iscitavanje ovalnosti.
Luda kuca... Ja radio tehnicki u martu u Dunav autu. Znam da su merili maksilamalnu silu na pedali kocnice i onda podesili na konstantan pritisak na pola od tog maksimuma i lepo se na grafiku videla sinusoidna linija ~~~~. Ove brojke 0.18, 0.21 i 0.23 su u sustini procentna razlika izmedju maksimalne i minimalne sile kocenja koju ostvaruje tocak prilikom jednog obrtaja 18%, 21% i 23% (pri tom i ova razlika mi nije bas najjasnija 18 - 23% zasto se pojavljuje ali kontam da je tu zbog razlicitog prisitska na pedalu ipak ne moze covek konstantno drzati istu..)
Sve u svemu meni su vise "kenjali" za izduvne gasove jer oni rade "po novim" propisima. I to sam prosao ali s napomenom da je to jer je auto uvezen pre 2013 godine...
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Van mreže milann91sd

« Odgovor #12 poslato: Jun 07, 2021, 18:51:35 posle podne »
A da se provere poluosovine? One hoce i pri ubrzanju da tresu i pri naglom kocenju, ispadnu iz ose i trese volan, kad je kriv disk trese samo pedala a ako trese i volan to je od poluosovine, takav problem sam imao sa sharanom 2002 god, na svakih 3 meseca sam nesto menjao i obisao sve zive majstore....
  • Vozi: Skoda Octavia L&K

Na mreži observer

« Odgovor #13 poslato: Jun 08, 2021, 10:31:33 pre podne »
Na Fabiji 2 koju sam imao (novu) pre 13 godina, isto su tresli diskovi vec posle prvih mesec dana. Tome je prethodilo samo jedno jedino naglije kocenje na autoputu (sa 110 na 80) po suvom vremenu (dakle nisu se mogli iskriviti diskovi od hladne vode preko vruceg diska).
Los kvalitet materijala, nemam drugo objasnjenje. I od tada su diskovi tresli uvek pri kocenju sa vecih brzina, nisam nista ni radio jer sam prodao auto sa samo 30.000 km.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži Miro MNE

« Odgovor #14 poslato: Jun 09, 2021, 08:47:05 pre podne »
Davno beše kad sam Mk1 octaviju vozio al se sjećam da sam se diskova i pakni i ja svojevremeno namijenjao. Mir sam imao tek nakon što sam stavio nove selen-blokove u ramenima (tzv. paštete), jer kad je u njima luft pri kočenju su one proizvodile tresenje. Odradio to, poravnao diskove i zamjenio pakne i završio priču sa time na dug period.
  • Vozi: Octavia 2.0 FSI Elegance + Octavia 1,6MPi Ambiente + Octavia 2,0 TDI Elegance