Autor Tema: Kada kocim trese mi volan  (Pročitano 2151 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ZaraZapočeo temu

Odg: Kada kocim trese mi volan
« Odgovor #15 poslato: 10. Jul, 2021. 13:58 »
Imam isti problem na Fabiji MKI (namenjao se diskova i plocica i lezaja s glavcinom). I gotovo uvek ista prica nakon 2-3-4000km pocinje da trese. Problem je bio resen kad mi je majstor stavio diskove i plocice polovne (dakle vec vozene na drugoj Fabiji). Presao sam par desetina hiljada km kad su se ti polovni diskovi istanjili i ponovo pocelo tresenje. Zamenio opet komplet i nakon 5-6000 ponovo sam poceo osecati ovalnost diskova. Vozim i dalje tako osecam na velikim brzinama kad blago stisnem kocnicu i na veoma malim pred zaustavljanje da ovalno koci. Na tehnickom ovom novom gde se meri ovalnost (namerno isao tamo) izmerili 0.18 - 0.23 iz 3 kocenja na otprilike 50% pritisnutu pedalu kocnice. 0.2 je granica tehnicke ispravnosti.

Ako resis molim te napisi ovde sta si zamenio.

Neba rijesio sam problem tako sto sam zamijenio zadnje diskove oni su bili problem,jer sam i slao na provjeru pa se onda izgleda sjebali bas diskovi jer je treslo ko ludo pa onda druge ubacili i na kraju majstor   sjeo u auto probo ponovo treslo,i uzeo izbacio iz brzine povuko malo rucnu auto pocelo trest i evo juce zamijenio nista se ne osjeti tako da sam rijesio problem.
  • Vozi: Skoda octavia 2.0 TDI 4x4(2011) Skoda Octavia 1.8 tsi(2010)



Pretraga foruma [Google]