Autor Tema: KAROQ klima slabo hladi  (Pročitano 1721 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži BucaZapočeo temu

Odg: KAROQ klima slabo hladi
« Odgovor #15 poslato: 30. Jun, 2021. 22:50 »
Na a7 i meni bila korektna manuelna a ova je sva nekako kilava, vidim da se na netu dosta ljudi zali ali ne moze ni ovaj pakao da traje vecno... Daj Boze da mi to bude najveci problem s autom
  • Vozi: A7 octavia

Van mreže Maksimus

Odg: KAROQ klima slabo hladi
« Odgovor #16 poslato: 02. Jul, 2021. 00:15 »
To kad ne moze da rashladi kad je napolju vrelo nego nesto jadno hladi se meni desilo na superbu,ispalo da je valjda stradao ventil na kompresoru mada su u garanciji zamenili kompletan kompresor.
 

Van mreže arsalsa

Odg: KAROQ klima slabo hladi
« Odgovor #17 poslato: 03. Avg, 2021. 15:21 »
Za one koji imaju automatsku klimu, pokusajte “resetovati”/kalibrirati pozicije klapni koje kontrolisu protok vazduha.
Jednostavno je, ukljucite kontakt (bez paljenja), pustite da se klima pokrene (nebitno kakav vazduh duva u tom momentu( a onda istovremeno pritisnuti a/c dugme i ono koje pokazuje “duvanje u lice”..kada pocnu da blinkaju naizmjenicno lampice pustite da kalibracija odradi svoje. Kad prestanje blinkanje, zavrseno je.
Evo i video. https://youtu.be/NaKGyuzTaN4
Nista ne kosta ali mozda pomogne jer je moguce da klapne ne otvaraju kako treba.

  • Vozi: Skoda Karoq 2.0 tdi 4x4

Na mreži observer

Odg: KAROQ klima slabo hladi
« Odgovor #18 poslato: 03. Avg, 2021. 16:14 »
Ovo se odnosi na slucaj ako je ukljucena opcija automatske klime?
Ako imamo prebaceno na manualni mod onda kalibracija nema svrhu? Ionako u tom modu sam diktiram gde ce da duva i koliko.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži BucaZapočeo temu

Odg: KAROQ klima slabo hladi
« Odgovor #19 poslato: 03. Avg, 2021. 19:01 »
Ne znam sta se mojoj desilo ali radi kao zmaj niti sam sta cackao niti posebno podesavao, recirkulacija ukljucena dobar broj x u toku voznje do cg morao sam da je gasim jer bude ledeno doba...
  • Vozi: A7 octavia

Van mreže arsalsa

Odg: KAROQ klima slabo hladi
« Odgovor #20 poslato: 03. Avg, 2021. 22:35 »
Ovo se odnosi na slucaj ako je ukljucena opcija automatske klime?
Ako imamo prebaceno na manualni mod onda kalibracija nema svrhu? Ionako u tom modu sam diktiram gde ce da duva i koliko.

Kalibriranje se obavlja kad je Auto ukljucen svakako. Poslije kalibracije se klima se vraca u Auto mod. Ali nije zgoreg uraditi jer se klapne dovedu u ispravne polozaje. Pa i manuelno bi trebalo da je efikasnije. Kada radis kalibraciju ako se cuju ajde da kazem klikovi onda je neka bila u neispravnom polozaju. Uglavnom, ne kosta nista uraditi.
  • Vozi: Skoda Karoq 2.0 tdi 4x4

Van mreže arsalsa

Odg: KAROQ klima slabo hladi
« Odgovor #21 poslato: 03. Avg, 2021. 22:39 »
Ne znam sta se mojoj desilo ali radi kao zmaj niti sam sta cackao niti posebno podesavao, recirkulacija ukljucena dobar broj x u toku voznje do cg morao sam da je gasim jer bude ledeno doba...
ja sam generalno zadovoljan klimom. Jeste malo sporija na samom startu (ukoliko je auto bilo na jakom suncu) s hladjenjem ali kad se kreces (narocito na otvorenom putu i ne krace od 20 min) bude vise nego ugodno, obicno drzim na 22-22.5 ali sam prilikom nedavnog duzeg putovanja morao da dignem na 23.-23.5.
  • Vozi: Skoda Karoq 2.0 tdi 4x4

Van mreže arsalsa

Odg: KAROQ klima slabo hladi
« Odgovor #22 poslato: 05. Avg, 2021. 00:24 »
I da dodam oblik “komandne table” i materijal od koga je napravljena doprinosi sporijem pocetku rada klime. Usija se jbt..mozes jaje ispeci na njoj.
  • Vozi: Skoda Karoq 2.0 tdi 4x4

Na mreži BucaZapočeo temu

Odg: KAROQ klima slabo hladi
« Odgovor #23 poslato: 05. Avg, 2021. 00:28 »
Ja sam za vijend putovao i vani je bilo bukvalno pakleno, kao sto rekoh par puta morao sam da je gasim jer je u autu bilo smrzavanje pritom vent nikad nije duvao na jace od 2...
  • Vozi: A7 octavia



Pretraga foruma [Google]