Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Škoda 2, 2008, škripa u toku vožnje  (Pročitano 198 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mmilosTopic starter

Škoda 2, 2008, škripa u toku vožnje
« poslato: Jul 30, 2021, 14:25:31 posle podne »
Već neko vreme imam problem sa škripom u toku vožnje, koja se u 95% slučajeva javi prilikom blagog okretanja volana u desnu stranu. Skoro sam promenio kočione diskove i pločice na prednjim točkovima, ali nije pomoglo. Škripa se javlja i kad je izbačen iz brzine, i kad ide napred, i kad ide nazad. Nekad bude baš glasno, a nekad bude i par sati bez škripe. Čini mi se kao da prestane na kratko kada se stisne kočnica.

Evo minut i po snimka - https://youtu.be/VuW3I0rpj_E

Jel ima neko ideju šta bi ovo moglo da bude?

Hvala unapred!
  • Vozi: Škoda Fabia 2

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Škoda 2, 2008, škripa u toku vožnje
« Odgovor #1 poslato: Jul 30, 2021, 14:47:51 posle podne »
Slicna stvar na oktaviji mi se desila. Simptom kao lezaj sto bi svakako trebalo da proveris, a u stvari onaj lim sto stiti od grejanja na disku (anker platna valjda zovu) su pomerili malo prilikom zamene i on je skripao. Vratili rukom tj odaljili i sve ok.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi, Yeti 170 4x4 atm stage1, Audi S3 quattro

Van mreže mmilosTopic starter

« Odgovor #2 poslato: Jul 31, 2021, 18:57:46 posle podne »
Hvala puno na savetu - otišao sam kod majstora i pogledao je anker platne i sve su bile u lošem stanju, ali nijedna nije zakačinjala. Na kraju se ispostavilo da je problem pravila čeljust na zadnjem levom točku. Tu je koliko sam video promenio neki šraf i sad više nemam problema.
  • Vozi: Škoda Fabia 2

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #3 poslato: Avgust 01, 2021, 18:51:24 posle podne »
Vrvt je jedan klizac bio u losem stanju. Bitno da je problem resen  :)
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi, Yeti 170 4x4 atm stage1, Audi S3 quattro