ŠKODA Octavia > OCTAVIA 2004-2013

1,9 77kw 2006 prilikom kretanja auto zatrese

(1/1)

Jovan1991:
Zdravo svima, postavljen novi set kvacila luc na skodi octaviji 1,9 77kw 2006 god... Prilikom kretanja auto zatrese pri malom broju obrtaja tj pri 1000 obrtaja vibracije budu slicne kao neki udari tj slicno tome msm neznam kako to da objasnim to tocno... Auto samo sto krene tj ni pola kruga nije napravio tocak na podlozi osjete se ti udari... Od postavljanja novog seta sam prosao 1800 km.

Takodje prilikom startovanja motora jednom u 7 dana mi se desi da se cuje kao udar ispod haube kao da sve polomi bukvalno... Ugasim upalim normalan rad bude... Sumljam na neku stopu motora pa cisto da pitam za savjet...

vojkan85:
Jel ti trese ako samo probaš bez gasa da kreneš, pod kvačiom samo? Kako ti se ponaša na nizbrdici u rikvercu, jel tu trese? Može da bude i kvaćilo ali i nosači motora recimo. Kada ga gasiš jel se zatrese ili lupi?

Jovan1991:
Samo kada pokusam da krenem pod kvacilom sa malim gasom i to bukvalno pocne da trese kada auto krene tj pocinje da se krece mozda 1 sekunda do 2 to traje i kada auto dostigne optimalnu brzinu tokom kretanja to prestane ako me razumijete o cemu govorim... Nekad uopste ne trese a nekad se tacno osjete ti udari... I to sam primijetio da pocne da trese kada je pretezno auto zagrijano... To se isto desava i kada je menjac u rikverc... Kada gasim auto nista ne lupi niti zatrese cak i sa pustenom papucicom kvacila auto ne zatrese isl... E kada ga palim nekada se cuje da u predjelu motora zalupa i to cudan zvuk kao da se nesto polomi tamo ali to se desi jednom u nedjelju dana i to pretezno kada je motor zagrijan... Danas cu poci do majstora da mu opisem simptome ali je stvar sto se to stalno ne desava i onda tesko da mogu da mu docaram o cemu se radi... Zato i trazim savjet ovdje

Navigacija

[0] Indeks poruka

Idi na punu verziju