Autor Tema: Zaglavio kljuc u bravi za paljenje  (Pročitano 571 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže JosaZapočeo temu

Zaglavio kljuc u bravi za paljenje
« poslato: 05. Dec, 2021. 18:23 »
Prosle godine otprilike u ovo vreme zaglavi mi kljuc u bravi paljenja i ja oteram tu kod jednog majstora,nabavimo drugu polovnu i zamenimo. U ponedeljak mi se desi ista situacija i ja pozovem istog majstora i on  mi kaze da je to mana kod oktavija i da opet moramo zameniti bravu. Ja se slozim sa tim popsto je prethodna brava bila polovna. Sta se desava u toku zamene crkne i senzor polozaja volana i neka ploca,ja poludeo. Majstor mi kaze to se desava,jako je pipljivo to menjanje i ja zamenim i bravu,plocu i senzor.
Interesuje me da li je stvarno brava paljenja mana kod oktavije(vozim A5 2008god)? Dva puta menjam za godinu dana.
Da li u toku zamene stvarno se desava da crkne ta ploca i senzor polozaja volana?

Konkretno me interesuje da li je majstor tu nesto zeznuo tokom zamene i sad mi slaze pricu da se to desava stalno da bi mi uzeo tri puta vise para i napravi magarca od mene.  Stvarno se ne razumem oko toga a bas sam zainteresovan da li je to tako,meni sve to deluje nerealno.
  • Vozi: Škoda Oktavia 4x4 1.9TDI 2008

Van mreže bog_daaan

Odg: Zaglavio kljuc u bravi za paljenje
« Odgovor #1 poslato: 05. Dec, 2021. 18:25 »
Pozdrav, ja sam vozio dugo godina a5fl octaviu, kapiram da nije mnogo razlicita brava, i ne dešava se da brava crkava, pregazio sam 300kkm sa tom octaviom i brava je bila kao i prvog dana. To za ploču i senzor neka ti kaže neko ko zna, ja ne znam taj deo.
  • Vozi: Škoda Octavia Mk3 facelift, 2.0TDI 150hp DSG

Van mreže Buca Skoda Mladenovac

Odg: Zaglavio kljuc u bravi za paljenje
« Odgovor #2 poslato: 05. Dec, 2021. 19:08 »
Imam skodin auto otpad 15 godina i iz prve ruke ti kazem, da te brave na sa svim vag modelima crkavaju.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže JosaZapočeo temu

Odg: Zaglavio kljuc u bravi za paljenje
« Odgovor #3 poslato: 05. Dec, 2021. 19:41 »
Hvala na informacijama.
  • Vozi: Škoda Oktavia 4x4 1.9TDI 2008

Van mreže mihajloalasp

Odg: Zaglavio kljuc u bravi za paljenje
« Odgovor #4 poslato: 05. Dec, 2021. 20:36 »
odg olfa trojke pa na dalje sve brave volana su lose



Pretraga foruma [Google]