Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Zamajac zamenski set  (Pročitano 1328 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže neshicaTopic starter

Odg: Zamajac zamenski set
« Odgovor #45 poslato: Decembar 23, 2021, 13:55:44 posle podne »
Hvala drugari,javicu sledece nedelje sta sam uradio
  • Vozi: Škoda oktavija

Na mreži mihajloalasp

« Odgovor #46 poslato: Decembar 23, 2021, 16:03:10 posle podne »
nisam ispratio sve ali da dodam par reci  :)
ti zvukovi udaranja pri polazenju i oduzimanju gasa mogu da dodju i od loseg menjaca, losih poluosovina tj zglobova do menjaca. los menjac koji npr ima luft u diferencijalu nece da se cuje tako dokle god je zamajac u bar malo upotrebljivom stanju. montaza zamenskog seta je no no, ja to odmah odbijem da radim bas zbog takvih situacija. za bmw postoji zamensko kvacilo bez SAC korpe koje razvali i menjac i zamajac dok trepnes. samo ono sto je fabrika propisala i nista drugo ne dolazi u obzir

Na mreži Galaxy

« Odgovor #47 poslato: Januar 13, 2022, 23:55:26 posle podne »
Hvala drugari,javicu sledece nedelje sta sam uradio

Sta si odradio???
  • Vozi: Octavia 3, 1.6 TDI, 81kw

« Odgovor #48 poslato: Januar 14, 2022, 08:52:05 pre podne »
Najebo sam,to sam.Prvo sam cekao da majstor postavi neke dizalice,to se oduzilo zbog praznika,al ajd uredu.U utorak sam odvezo auto po njegovom pozivu,rasturio i video da ugradjeni zamenski set nije uredu,ako sam dobro razumeo vide se neki tragovi da lamela ne hvata celom povrsinom,ne znam nesto ne prijanja dobro.Znaci,po njegovim recima,fabricki neispravan deo.Vratili su set u Delmax,e sad moram da sacekam ekspertizu tog dela,da li je fabricka greska,ili nestrucna ugradnja.Bilo sta da je ima da cekam jos desetak dana.

Na mreži Galaxy

« Odgovor #49 poslato: Januar 14, 2022, 09:03:43 pre podne »
Odlicno, kad se i zvanicno utvrdi da nije dobar deo, ne uzimaj isti-novi, vec doplati za plivajuci.

Po nasem zakonu, u roku od 6 meseci odkupovine, imas pravo na povrat novca ili zamenu, ukoliko je roba neispravna.

To je ono sto sam pisao. Funkcionise to, ali jednostavno, to nije to!

« Odgovor #50 poslato: Januar 14, 2022, 09:32:48 pre podne »
Vec sam reko majstoru da hocu plivajuci,a ne zamenski set.Javicu se kad "nekad"resim ovo.

Van mreže jabre

« Odgovor #51 poslato: Januar 15, 2022, 16:36:41 posle podne »
Da se umešam kao posmatrač sa strane, jesi li osim promene zamajca razmišljao o promeni majstora? Makar da odeš kod nekog dobrog da ti da "dijagnozu" na vozilu?
  • Vozi: Octavia A4 TOUR ALH 1.9TDi 66kw 2001. (1u5) Ambience

« Odgovor #52 poslato: Januar 15, 2022, 22:39:28 posle podne »
Ma ja sam prvi put kod ovog majstora,ne znam sta mi je bilo.Godinama idem u isti servis a sad eto.Kad oce onda oce.Ne krivim majstora.Covek je korektan.Da sam iso u moj stari servis odma bi mi stavili drugi deo jer imaju svoj lager delova,a ovako moram da cekam.Skola kosta,to je sad.

« Odgovor #53 poslato: Februar 14, 2022, 09:13:35 pre podne »
Pozdrav drugari,nije me bilo skoro.Stavio sam sachs set sa plivajucim zamajcem.Moji utisci su sledeci,auto mirnije radi,ali i dalje postoje one sitne vibracije na volanu i na leru,a i na pojedinim obrtajima.To me izludjuje.Ne mogu da se setim da li je tako bilo pre menjanja zamajca.Ovih dana cu ici do servisa,ali ozbilnijeg,pa cu videti.Sta bi moglo da bude uzrok.Drzaci su uredu,tako bar kaze majstot koji mi je menjao zamajac.Iskreno nesto nemam poverenja.Neko ovde spomenu neka creva za dovod goriva,provericu i to.Bas me to nervira,kao da drzim zujalucu u rukama.Pozzz

Na mreži Galaxy

« Odgovor #54 poslato: Februar 21, 2022, 13:00:15 posle podne »
Drago mi je da ispalo u tvoju korist.

Sad za te vibracije... probaj slican auto i utvrdi ima li kod tog auta...

« Odgovor #55 poslato: Februar 21, 2022, 13:17:21 posle podne »
Uporedicu sigurno.Primetio sam kad je hladan auto da kada malo pritisnem kvacilo,osetim volibracije na papuci kvacila,a kada skroz pritisnem nema.Inace je mekano kvacilo.Kad se auto zagreje nema toga.