Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Škoda Superb L&K 2013 - problem sa elektro otvaranjem gepeka  (Pročitano 166 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mmkacarTopic starter

Škoda Superb L&K 2013 - problem sa elektro otvaranjem gepeka
« poslato: Jul 02, 2022, 22:10:27 posle podne »
Pozdrav svim ljubiteljima Škoda automobila, nov sam na ovom forumu, pa vas molim za pomoć ili savet u vezi problema sa mojim autom. Pre mesec dana sam iz CH uvezao Škodu Superb 2013. L&K, u karavan verziji. Jedini problem koji imam na autu je elektro otvaranje gepeka koje ne funkcioniše baš najbolje. Kada pokušam da otvorim gepek, vrata se podignu nekih par cm i stanu, uz dvostruki signalni beep. Desi se da se otvore tek iz desetog pokušaja, ali da se zatvore na dugme, nema šanse. Da li je problem u samom motoru koji pokreće amortizere, ili je u pitanju nešto drugo? Pronašao sam na YT kako se jednostavno moze reparirati motor amortizera, koji podrazumeva rastavljanje samog amortizera i motora u njemu. Da li postoji neko ko radi ovu reparaciju, ako je problem do motora? U ovlašćenoj prodavnici Škoda delova u mom gradu, rekli su mi da takav amortizer više nemaju u ponudi, i da se ne može nabaviti, a dok je bio na stanju cena po komadu je bila skoro 400 EUR.
  • Vozi: Škoda Superb

Van mreže Shkodilak87

Odg: Škoda Superb L&K 2013 - problem sa elektro otvaranjem gepeka
« Odgovor #1 poslato: Septembar 21, 2022, 15:48:05 posle podne »
PA jel cujes motor da radi , taj motor se cuje , ako se ne cuje , onda ne radi .
Ja imam automatsko zatvaranje al tek kad ga spustis , moras ti rucno da ga spustis da brava uhvati i onda zatvori sam , kao na vratima sto ima u mercedesu itd , sama se zatvore do kraja ti samo primaknes .
Otvaranje isto samo obrnuto , otpusti i izbaci sam donekle dalje ti moras .

Mozda imas to , a mislis da imas automatski gepek .
A ako ipak imas automatski gepek , mora se cuti motor , ako se ne cuje onda ne radi .
Ali ne mora biti da je motor .
On mora imati i senzore , koji mu kaze u kom je polozaju , moze i to da ne radi .
A da bi radilo mora kompjuter da mu kaze to da radi , ne radi to kljuc u tvojoj ruci .

Za ove neke dublje radnje mislim da bez dijagnostike ne ide , a da cujes motor sam to mozes .
Lepo se cuje taj motor , ne moras se truditi , mora da se cuje ma iz kola i van kola .
  • Vozi: Superb 2/ 2013 Elegance 2.0 TSI