Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Karburator, kasno pali / prebogata smesa / siromasan vazduh  (Pročitano 247 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SaleNBgTopic starter

Karburator, kasno pali / prebogata smesa / siromasan vazduh
« poslato: Oktobar 01, 2022, 11:30:44 pre podne »
 Situacija: vrate me sa tehnickog, kao izduvni gasovi ne valjaju ni na karburatoru ni na plinu. Odem kod karburatora, odem kod plinadzije. na popravnom me opet naduvaju za plin...
 Isao lepo na benzin, i posle malo vozanja, kad pustim gas/bocnem u nizi stepen sa sve medjugasom da prikocim motorom/usporim puca. Skoknem do majstora, on mi je malo onaj srafcic na karburatoru zavrteo i ok.
  I odem na put dole u CG, koja je jeli uzbrdo-nizbrdo zemlja, a posto sam nekako naucen da kocnice sluze za zezanje po parkingu i tako to, a menjac i motor za kretanje, volim dakle nizbrdo da idem na motoru - i tu mi opet puca.
 Pitanje bi bilo: u kom smeru vrtim srafcic na karburatoru da jos malo pritegnem smesu (to jest da jos malo pustim vazduh, posto sam razumeo da se tu ne obogacuje/osiromasuje smesa dotokom benzina, nego vazduha)?
 Ako ima neka dobra dushica (a ja budem imao dovoljno sitan srafciger, doduse, imam ovde neke drugare pa neko mora da ima i takav)  da pripomogne savetom - ima pivo kad se vratim :)
 *umem ponesto i sam da uradim na autu, dakle nisam propali daktilograf :)
  • Vozi: Škoda felicia 1.3lx 2000

Na mreži mar_cog

Odg: Karburator, kasno pali / prebogata smesa / siromasan vazduh
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 01, 2022, 22:33:50 posle podne »
Zavijanjem tog srafa sa strane smesa je siromasnija.
E sad.. ja sam imao auspuh koji ubija kako puca, a smesa bila normalna 🤣
Dakle, kakva je potrosnja benzina, kako auto radi u leru, kako vuce?
Ako ti je od pomoci, setap na mojoj feliciji je bio sledeci: sraf za smesu odvijen tacno cetiri i po kruga od momenta kad je skroz zavijen, a sraf za stelovanje obrtaja u leru je bio zavijen 1 1/4 kruga od momenta kad dodirne polugicu. E sad zavisno od vremenskih uslova i vrste goriva to je bilo promenjivo.
Kad drukas kocnicu par puta, a auto na radnoj temperaturi, prati obrtaje.. ako padaju smesa je siromasna, ako rastu bogata je..
  • Vozi: Skoda Felicia 1.3 lx 43kw

Na mreži bigor

« Odgovor #2 poslato: Oktobar 04, 2022, 10:07:25 pre podne »
Pucanje iz auspuha je u glavnom zbog siromasne smjese, vjerujem da kada pojacas smjesu da ces i tehnicki proci
  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Van mreže Dobrivoje

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 15, 2022, 11:48:08 pre podne »
Ako dolazi do detonacija ( pucanja ) u radu motora razlog treba traziti u nedostatku tacne varnice i nepravilnoj gorivnoj smesi.
  • Vozi: skoda 1000 MB

Van mreže SaleNBgTopic starter

« Odgovor #4 poslato: Novembar 11, 2022, 14:25:49 posle podne »
E, hvala ljudi. Izvinjavam se sto sam tek sad se zahvalio - naprosto dole na moru mi i nije bilo bas do interneta, vise sam se fokusirao na pecanje bukvi :)  (iako sam video bio sa mobilnog prvi komentar, ali ne logujem se sa fona).
 Na kraju nisam nista ni cackao. Imao sam neku losu situaciju u kuci, i vratio sam se za bgd. - mislim da je zapravo osnovni uzrok ovo sto je Dobrivoje rekao, konkretno, mislim da se malo istegao lanac, i da ustvari ni ne moze lepo da se namesti dok se to ne zameni. -a ja to nisam skontao odma, ali sad kad bas naculim uvo dok je na leru, prilicno sam siguran da se malo i cuje.
  • Vozi: Škoda felicia 1.3lx 2000