Autor Tema: Praznjenje akumulatora dok je auto parkiran  (Pročitano 996 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zlatkokgZapočeo temu

Praznjenje akumulatora dok je auto parkiran
« poslato: 05. Jan, 2023. 15:02 »
Desava se da posle 4 do 5 dana od kada se ne vozi auto, isprazni se akumulator. Vozen je kod 5-6 majstora i niko nije mogao da mu nadje preko osigurača na koji izvlači struju. jer nema konstatno praznjenje vec se desi u nekom trenutku. Samo je jedan od majstora dijagnostikovao preko preko amper kljesta koja se kači na kabal koji je povezan na  akumulator da na osiguraču za centralnu bravu izlači struju. Bravu na vozačevim vratima sam zamenio pre par godina polovnom zbog mikroprekidača. Pošto imam i naknadno ugrađenu multimediju predvidjenu za skodu jedan majstor je rekao da ona vuče struju međutim ona nije vezana na isti osigurač gde je i centralna brava, tako da auto kada je isključena centralna brava posle 6 dana upali bez problema. U cemu je problem da nema konstatno praznjenje vec se to desi u neko doba dana?
  • Vozi: Oktavia A5, 2006 godište

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Praznjenje akumulatora dok je auto parkiran
« Odgovor #1 poslato: 05. Jan, 2023. 15:05 »
Mora da se promeni CAN modul od modela sa tom multimedijom i da se ukodira i resava se problem.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Karlheinz

Odg: Praznjenje akumulatora dok je auto parkiran
« Odgovor #2 poslato: 05. Jan, 2023. 19:43 »
Da li je pražnjenje počelo nakon ugradnje multimedije? Pogledaj i ovde:
https://forum.skodaforum.rs/index.php?topic=10499.0
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže zlatkokgZapočeo temu

Odg: Praznjenje akumulatora dok je auto parkiran
« Odgovor #3 poslato: 06. Jan, 2023. 08:58 »
Problem je uočen tek kad sam ređe poceo da vozim auto, sve dok sam ga svakodnevno vozio nije se dešavalo.
  • Vozi: Oktavia A5, 2006 godište

Na mreži observer

Odg: Praznjenje akumulatora dok je auto parkiran
« Odgovor #4 poslato: 06. Jan, 2023. 09:32 »
Ja sam imao sličnu stvar sa Golfom i dok je još bio potpuno nov (nije budženo ništa dodatno osim aftermarket zaštite, alarma i RFID  čipa, a to je urađeno kod navodnog eksperta za ovu oblast, kog verujem poznaje pola foruma). Sva merenja u servisu ok, a on posle 5-7 dana nevoženja prijavi značajan pad napunjenosti akumulatora i pogasi sve potrošače dok se ne oporavi. U međuvremenu sam počeo da vozim auto svaki dan i evo, posle ukupno 6 godina akumulator je i dalje fabrički (što ne mislim da je neki podvig - ako ne izvuče bar 8 nismo ništa uradili, ali bar nije ni jako strašno).

Ova moderna govna moraju se češće voziti.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže zlatkokgZapočeo temu

Odg: Praznjenje akumulatora dok je auto parkiran
« Odgovor #5 poslato: 06. Jan, 2023. 10:41 »
Od kad je iskljucen osigurac centralne brave, dan pre nove godine auto palim svaki dan bez problema
  • Vozi: Oktavia A5, 2006 godište

Na mreži Baltazar

Odg: Praznjenje akumulatora dok je auto parkiran
« Odgovor #6 poslato: 06. Jan, 2023. 19:08 »
Sad iskljucuj vrata jedna po jedna i nacices u kojim je kvar.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Van mreže zlatkokgZapočeo temu

Odg: Praznjenje akumulatora dok je auto parkiran
« Odgovor #7 poslato: 16. Jan, 2023. 19:44 »
Ipak je problem sa multimedijom. Ona izvlači struju. Otkačena je nedelju dana, i auto posle toga pali bez problema. Dali izvlačiti poseban kabal sa kontakt brave pošto ga nema na dzeku, i tu prikačiti kabal koji je išao na stalno napajanje t.j za memoriju uredjaja zajedno sa kablom za napajanjem uredjaja ili ima neko drugo rešenje?
  • Vozi: Oktavia A5, 2006 godište

Na mreži slobodanalex

Odg: Praznjenje akumulatora dok je auto parkiran
« Odgovor #8 poslato: 17. Jan, 2023. 18:08 »
Kao što je kolega već napisao, ovo je rešenje

Mora da se promeni CAN modul od modela sa tom multimedijom i da se ukodira i resava se problem.
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue



Pretraga foruma [Google]