ŠKODA Octavia > OCTAVIA 2004-2013

Handsfree uređaj - problem sa učitavanjem imenika

(1/1)

shogun:
Dragi ljubitelji škode,

prvi put se uključujem u diskusije na forumu mada ih pratim već duže vreme i puno korisnih stvari sam pročitao.

Ovih dana sam u moju Oktaviju 2,0TDI Elegance 2009. ugradio u ovlašćenom servisu Auto Čačak u Bgd-u fabrički handsfree uređaj za korišćenje telefona. Jedina razlika u odnosu na fabričku ugradnju je, prema rečima servisera, trebalo da bude da uređajem ne može da se upravlja preko Bolero radio aparata, već samo preko komandi na volanu i ekrana na instrument tabli, što je za mene bilo dovoljno.

Handsfree povezujem uspešno i koristim i sa Nokiom C5 i sa Samsungom S4, međutim imam problem sa učitavanjem imenika bilo kog od ova dva telefona. Naime, kada se telefon konektuje na ekranu se pojavljuje info da je počeo sa učitavanjem imenika, ali se to brzo prekine i nakon toga pristup imeniku nije moguć. U Servisu ne znaju šta bi moglo da bude, bavodno nisu imali takvih problema ni sa telefonima starije generacije kao moja Nokia, a ni Smartphone kao što je S4.

Da li neko može da mi pomogne?

nebojsar:
Ne znam da li cu ti biti od pomoci ali evo moje situacije. Imam skodu superb-a sa Columbusom I naravno BT, MF volan, imam podrsku na samom Columbusu ali I na maxi dotu.

Elem posto nisam ljubitelj touchscreen telefona nosio sam staru nokiju e-52, uredjaj se uparivao bez problema, iscitavao je imenik sve je radilo besprekorno. Predjem na Samsung Ace, da se naviknem na
touchscreen, Android 2.2, sve sljaka jos bolje nego na Nokiji. Predjem na Samsung Galaxy S3, android 4.3
I gle cuda, telefon ne vidi auto, auto ne vidi telefon. Auto 2012 godiste, telefon 2013. Doslo mi je da olupam telefon o sve auto. Elem posto sam informaticar nisam mogao da ne nadjem resenje odmah I sad.

Taj galaxy s4 sto imas sto posto ima android 4.2 ili vec 4.3. Od 4.2 na ovamo neki od telefona ne podrzavaju protokole koje koriste autmobili za iscitavanje imenika. Imas na google play-u da skines android aplikaciju rSAP koja ti omogucava da povlacis imenik sa telefona na displej od auta I pozivanje. Mali problem je sto telefon moras verovatno da root-ujes da bi ovo postigao. Ja sam potrosio 3-4 sata ali mi sada sve funkcionise besprekorno.

Nadam se da sam ti pomogao. Detalje o ovim problemima imas na sajtu proizvodjaca softvera:

www.android-rsap.com

Ja sam imao par nedoumica oko instalacije ali je admin foruma I creator aplikacije brzo odgovarao tako da je podrska ok. Napominjem da ne moras nista da placas, da sa trial aplikacijom mozes da isprobas da li ti radi posao ili ne, ako ne radi samo obrises aplikaciju I to je to.

shogun:
Rešio problem!

Prvo ceo imenik očistio od ćiriličnih slova (ć, č, ž,..) i Nokia odmah proradila, a na S4 dodatno instalirao aplikaciju Bluetooth Phonebook (ima je na Google store, i to ona sa sajta android-rsap.com, pošto ih ima više) i tu takođe bila jedna začkoljica - kada se otvori ova aplikacija treba potvrditi polje 'Enable IrMC', a 'Enable PBAP' treba da bude neovereno.

I to je to, sad funkcioniše očitavanje imenika i na jednom i drugom tel besprekorno!

... bez root-ovanja telefona

Navigacija

[0] Indeks poruka

Idi na punu verziju