ŠKODA Opšte i Razne Teme > Gume & Felne

Letnji pneumatici sezona 2014

<< < (21/21)

djordje48:
kod mene je goodyear efficientgrip compact. ima siroke kanale i duboku saru. mada je to dimenzija 165 70 14. za sada sam presao 20 000 km sa njima i kao nove su ::)

hakkler:
jedna zanimljivost koja prati "sportski" nastrojene gume.
Conti sport,GY,Dunlop,Bridgstone potenza,Pirelli i ostale sa v šarom  ili namijenjene za vozila srednje više klase u dimenzijama 17",18" ..19" za eventualno sportske modele automobila.
Opčenito gume osim što imaju krači životni vijek..cca 30kkm i recimo drže dok su nove..bolje nego neke low budget gume u istoj dimenziji..ne cvile pretjerano..kad se pretjera :)

neki dan malo me primilo za provozat se po zavojima do neke maximale dokle ide...i bilo je odlično..guma drži bolesno (sc3 205 50 17 sa 24kkm) i onda...wushhh..odeee..zadnji kraj.
jedva se izvadio >:D
Hoću reči nema cviljenja  ko na manjim gdje znaš več po zvuku di je neka granica...nego drži..drži i ako se pretjera..odee.
Kolega isto isprobao na insigniji sa 225 40 18 sa isključenom elektronikom..isti slučaj.
Nije bilo cviljenja..samo smikkkk.
Samo za razliku kod njega se odmah upalio esp i sva moguča elektronika da umiri auto..dok je kod mene polukruta z.osovina i 25g.+ staža za volanom vratilo auto u normalu.
Više ne isprobavam gdje je granica :)

sent from my right thumb  

FavoRAT:
zasto svi toliko forsirate svjezi DOT?guma bi morala bar 6mj.,a i vise bit stara kad se namontira

momcilo82:
Pre 1000-1500km montirao Kumho KH27 Ecowing, i utisci su veoma dobri. Tihe su a bord kompjuter na autoputu pokazuje u proseku 0.5l manju potrosnju nego sa starim gumama. Potrosnja manje-vise nebitna jer je na otvorenom inaceo korektna, ali prijatno sam iznenadjen tisinom, vrv zato sto nisu plasticare. Za auto ove velicine svaka preporuka, a nisu ni bile narocito skupe - 185/60r14 izaslo ukupno 5.500,00 din/kom.

Neba:

--- Citat: FavoRAT  Maj 27, 2014, 01:18:18 pre podne ---zasto svi toliko forsirate svjezi DOT?guma bi morala bar 6mj.,a i vise bit stara kad se namontira
--- Kraj citata ---

Zato sto vecina ne predje za 5 leta 40-50000 da bi ranije menjala set pneumatika. A ako kupis set star dve do tri godine automatski su ti dve sezone progutane, tj mozes ih koristii jos 3-4 (savet je da se ne koriste pneumatici stariji od 5-6 godina). Druga je stvar nacin cuvanja tog pneumatika te dve godine i veca verovatnoca da je doslo do deformiteta (zar mislis da u zemlji Srbiji vode racuna o tome?)

Navigacija

[0] Indeks poruka

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju