Autor Tema: ponekad blokiran gepek  (Pročitano 14983 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže tutinburgZapočeo temu

ponekad blokiran gepek
« poslato: 16. Maj, 2014. 21:36 »
Meni ponekad blokiran gepek pa mogu da ga otvorim samo preko rucice - tastera kod vozacevog mesta. Ima li ko resenje ili kakav savet za to?
« Poslednja izmena: 19. Maj, 2014. 00:42 pedja »
  • Vozi: Skoda Fabia 1,4 mpi

Van mreže zvonchilo

Odg: ponekad blokiran gepek
« Odgovor #1 poslato: 18. Maj, 2014. 23:07 »
Isti problem bio kod mene koji je nestao sa novim akumulatorom.

Van mreže nemanja_vr6

Odg: ponekad blokiran gepek
« Odgovor #2 poslato: 19. Maj, 2014. 12:27 »
imao sam slican problem nekad se otvori a nekad ne. kod mene se ostetila naradjasta plastika koja stoji na polugi brave na vratima gepeka. bila je toliko ostecena od otvaranja da poluga koja je pritiska je zapinjala o ostecenu plastiku. malo obrade plasike skalpelom resilo je problem .

Van mreže sasacalko

Odg: ponekad blokiran gepek
« Odgovor #3 poslato: 19. Maj, 2014. 13:05 »
      Isti problem bio kod mene. Ponekad hoće, ponekad neće. Problem je bio u mikroprekidaču vozačevih vrata. Ukapirao sam tako što kad se sam vozim u kolima neće, a kada vozim nekog hoće. Dok nisam rešio mikroprekidač, kad neće ja otvorim i zatvorim (tad kompjuter misli da je neko izašao) zadnja vrata i onda hoće.
Ako ti ne radi mikroprekidač vozačevih vrata, onda ga zameni ili napravi neko alternativno rešenje.

Van mreže tutinburgZapočeo temu

Odg: ponekad blokiran gepek
« Odgovor #4 poslato: 21. Maj, 2014. 16:45 »
Hvala na savetima, probacu sve pa da vidim sta se desava. Cini mi se da je ovo Saletovo oko mikroprekidaca dosta pribliznom mom slucaju. Naime kad se sin vozi pored mene uvek je bilo moguce otvoriti gepek. Dakle da sve pregledam pa jeavljam sta sam odradio.
Hvala jos jednom !
  • Vozi: Skoda Fabia 1,4 mpi

Na mreži nightrider

Odg: ponekad blokiran gepek
« Odgovor #5 poslato: 21. Maj, 2014. 17:06 »
Meni na oktaviji isto ponekad nece da otkljuca gepek, jako retko ali desava se jos kada je bio ganc nov.
Obicno uspem da ga tada otkljucam tasterom na daljincu, ali ostane u blokadi na prvom zubu, onda to ponovim par puta i otvori se. Ovo je stvar koja se desi par puta godisnje i nije strasno, ali brava gepeka je zato jako sklona zaledjivanju...pranje na minusu odma rezulitra blokadom gepeka pa se opet mora probati nekoliko puta. Zato kada  zimi perem kola gepek bukvalno preletim dok puskiram.

Na mreži hakkler

Odg: ponekad blokiran gepek
« Odgovor #6 poslato: 21. Maj, 2014. 19:22 »
to što navodiš nije do prekidača (ostane na prvom zubu) nego do brave ili motorića brave ako ga imaš.
(čuje se zzzzz dok držiš bravu od gepeka)
pojede se plastika unutar motoriča i onda on radi opruge u njemu nema snage da pomakne osigurač od brave.
mislim da na starom forumu sam stavio diy..ako nema..stavim kad dođem u blizini kompa..ako treba. :)

sent from my right thumb


Van mreže dulefontana

Odg: ponekad blokiran gepek
« Odgovor #7 poslato: 22. Maj, 2014. 14:03 »
Drugaru na Audiju A4 gepek pravi problem. Prvi put ga otvoris normalno, a ako pokusa ponovo kroz par sekundi, lepo se cuje da motor nece do kraja da odradi, i kada se ostavi par minuta onda ponovo moze da se otvori.

Na mreži hakkler

Odg: ponekad blokiran gepek
« Odgovor #8 poslato: 22. Maj, 2014. 17:24 »
ne bi vjerovao koji je to sklop unutra..u motoricu.
a to radi mala opruga/feder od cca 2g ili 3 centa vrijednosti.
ako se sjetim postavim slike..ako vec nisam tu na forumu. :)

sto se tice mikroprekidaca..kod nega je jednostavno..ili radi ili ne.

sent from my right thumb

Van mreže tutinburgZapočeo temu

Odg: ponekad blokiran gepek
« Odgovor #9 poslato: 22. Maj, 2014. 18:10 »
ako nije mikroprekidac onda je do brave, de postavi koju fotku da se resi ovo zezanje sa gepekom ... bas kao po nepisanom pravilu: kad god zatreba - ne otvara (prilkom kupovine  namirnica i tako to), a kad god onako testiram on uvek otvori ?!
  • Vozi: Skoda Fabia 1,4 mpi

Na mreži hakkler

Odg: ponekad blokiran gepek
« Odgovor #10 poslato: 23. Maj, 2014. 00:53 »
ako nije mikroprekidac onda je do brave, de postavi koju fotku da se resi ovo zezanje sa gepekom ... bas kao po nepisanom pravilu: kad god zatreba - ne otvara (prilkom kupovine  namirnica i tako to), a kad god onako testiram on uvek otvori ?!


evo jesam..ali u pripadajućem podforumu da se admin ne ljuti  ;D
http://forum.skodaforum.rs/octavia-1996/problem-sa-bravom-gepeka-i-izmjena-motorica-brave/new/#new

Van mreže Savo 077

Odg: ponekad blokiran gepek
« Odgovor #11 poslato: 01. Jul, 2018. 19:14 »
Poštovani prijatelji pratio sam sve na ovom forumu ali nisam našao ono što mene muči pa ako može pomoć. Kod mene motorčić radi ali ne svaki put,  jednom otvori pa onda 10 puta kao da nije na struju prikačen pa posle kontra hoće da otvori t-6puta pa onda opet zeza ali mogu da ga otvorim prekidačem na ključu mehanizam radi ne glavi neglavi unapred zahvalan.
  • Vozi: Škoda Fabija 1.9sdi 2004

Van mreže dzon

Odg: ponekad blokiran gepek
« Odgovor #12 poslato: 01. Jul, 2018. 21:35 »
Otvori i zatvori zadnja vrata kad neće da ti otvori gepek da bi proradilo...
  • Vozi: Octavia mk1 1.9 TDI Elegance & Fabia mk1 1.2 HTP 12V

Van mreže Buca Skoda Mladenovac

Odg: ponekad blokiran gepek
« Odgovor #13 poslato: 01. Jul, 2018. 21:44 »
Ili jednostavno promenis prekidac gepeka i resis problem
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže sasacalko

Odg: ponekad blokiran gepek
« Odgovor #14 poslato: 02. Jul, 2018. 16:56 »
Kad sam sam u kolima i hocu da otvorim gepek, ne radi, kada vozim nekog tada radi. Ukapirao sam, kao sta su vec i napisali, ne radi mi brava na vozacka vrata i kada izadjem iz vozila ne mogu da otvorim gepek, ali kada otvorim bilo koja vrata, zadnja ili suvozaceva onda mogu da otvorim gepek. Isto je i kod tebe

Sent from my ALE-L21  




Pretraga foruma [Google]