Autor Tema: More! Gde, kako, utisci, preporuke...  (Pročitano 29474 puta)

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« poslato: 27. Jul, 2014. 13:23 »
Evo teme čiji naslov govori o čemu se radi, tj. pošto je sezona letnjih GO, a volite autom da putujete na more, evo mesta gde će da se spoji lepo i korisno.
Konkretnije: opisi putovanja, destinacija, preporuke, saveti, slike... isl.
Ako ste bili ili planirate negde (autom) na more, možete ovde o tome.
« Poslednja izmena: 28. Jul, 2014. 01:09 pedja »
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže KarlheinzZapočeo temu

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #1 poslato: 29. Jul, 2014. 14:19 »
A za Lefkadu... i ja sam razmišljao o njoj ove godine, ali ipak otišao na drugu stranu, reci mi u kom si mestu bio smešten? Meni su bile opcije Vasiliki (južna strana) i Agios Nikitas (zapadna), jer na istoku plaže nisu nikakve (Nidri), sve dobre su na zapadu, a glavni grad Lefkas skroz na severu.

Ja sam bio u Ponti, to je pored Vasiliki-ja. Iako mi je na karti izledala blizu plaža Egremi i Porto Katsiki, do njih treba voziti lepih 30-40 min, jer se zbog krivudavog i negde uskog puta ne može voziti brzo. Ako si smešten u Ag. Niktas, opet je slična razdaljina i vreme. Sa istočne obale treba sigurno bar oko 1h u jednom pravcu  :(  Plaža Kathisma je 24km/30min od Ponti-ja. Agiofili je na 5km, ali zbog makadama i dela koga treba prepešačiti bude to 40 min, mada može i brodom. Ove 4 plaže su najlepše na ostrvu, bio sam još na nekim ali nisu kao ove 4.
Kada bih ponovo išao, 99% na isto mesto bih se locirao. Šteta je jedino što je glavni grad odatle daleko, pa nijednom nismo otišli da ga vidimo, ali nije mi žao, nismo zbog njega ni bili na Lefkadi.

Ono što me još interesuje je da li duva vetar i ima li talasa na zapadnom delu, kao i kakvi su ostrvski putevi?

Vetar u Vasiliki/Ponti duvka (baš tako) a nekad ume odjednom i da stane  uglavnom, nije neprijatan, pa uveče donosi svežinu i ugodnije spavanje. Na zapadnoj obali je voda prelepe boje, ima ponekad talasa ali su oni uglavnom više zanimacija nego smetnja. Čitao sam da voda ume da bude hlada, ali uopšte nije bila.
Oko celog ostrva (uslovno rečeno, jer put ide nekad daleko od obale) je dobar i lep put, uglavnom širok i bezbedan. Sa njega se silazi do ostalih mesta do obale a taj put je uglavnom uži, krivudaviji i imaš nakoliko serpentina da zavijaš pod obavezno. Još ako prolazi kroz neko selo (što grci valjda smatraju za atrakciju) u kome su ulice izgrađene kada nije automobila ni bilo, onda je mimoilaženje gotovo nemoguće, moliš Boga da ti neko ne dođe u susret. Par puta sam se vraćao u rikverc da bi nekog propustio ili je to neko činio zbog mene... Ali nema takvih mesta puno. Udesa nisam viđao, takođe ni policiju. Prešao sam oko 500km tamo, za 17-18 dana boravka.

Lefkada je ostrvo na koje ću se sigurno vratiti, Bože zdravlja.  :D

Egantia Odos, autoput preko brda i planina dobrim delom, tunela koliko hoćeš/nećeš :-) evo dva, od kojih je drugi - još i uzbrdo :-) ali znaš ga i ti, vozio si već do Krfa...
https://www.youtube.com/watch?v=Z8rI-3nhzqk

Evo jedan video, prečica preko brda, neobezbeđen put, mimoilaženje ovde je jako otežano.
https://www.youtube.com/watch?v=dMGjRtLWXuM

i još par slika za kraj...
« Poslednja izmena: 29. Jul, 2014. 14:39 pedja »
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže bugarin

Rab - Lopar
« Odgovor #2 poslato: 29. Jul, 2014. 18:25 »
ajmo malo severnije,  da ne kazem zapadnije:

ja sam se odlucio za rab, mesto lopar i rajsku plazu.
neke od prednosti: 620km u pravcu, plaza na 50-100m od apartmana, pescana plaza (plava zastavica), dubina vode do 20cm na 30 metara od obale (idealno za roditelje sa malom decom).



autoput bg-zg neki od vas vec znaju ali evo par slika




posle naplatne rampe kod zagreba (16-17eura) drzite pravac za lucko-split-rijeka.

drzite se deonice A1 do cvora zute lokve.
ovu deonicu nisam slikao i zalim zbog toga.auto put kao pista, sa uredjenim i cistim odmoristima, pumpama i prodavnicama.  mnogi su pljuvali vlast sto je ulozila tolike pare u autoputeve, ali to je po meni odlican korak za zemlju koja ocekuje veliki priliv novca od turizma.

kod cvora zute lokve napustate auto put (putarina 8-9 eura), i nastavljate regionalnim putem ka senju.
pri kraju te deonice ocekuje vas malo serpentina, pa se preporucuje pazljivija voznja ukoliko u kolima imate malu decu ili odrasle koji ne konzumiraju dramamine.
pogled sa jednog odmorista


od senja jadranska magistrala do jablanca-stinice.


i jedna skoda


 ukrcavamo se na trajekt koji za 15 minuta stize do raba.
cena trajekta je 139kuna tj 18.5 eura za putnicko vozilo, dve odrasle osobe i jedno dete, deca ispod 3 godine ne placaju.
slika jednog od 4 trajekta koliko ih je na liniji stinica-misnjak


snimak kontinentalnog dela sa trajekta



po iskrcavaju na ostrvo rab, imate jos 15ak km do naselja lopar.

ovu destinaciju preporucujem starijim osobama i parovima sa decom. ukoliko zelite nocni zivot, moracete da se vozite do grada rab.

ako vas zadovoljava pescana plaza iznad koje su sumarci sa zimzelenim stablima, na auto mozete da zaboravite do kraja letovanja.
apartman u kojem smo mi bili smesteni udaljen je od rajske plaze 100 metara.






interesantno je da ukoliko dodjete ujutro na plazu i slozite sve drangulije koje ste poneli sa sobom, mozete ih ostaviti mirne duse kada odete na rucak ili podnevnu siestu u apartman. naravno ne preporucujem da ostavljate vredne stvari, ali duseke, peskire, satore, novine, knjige itd vam nece niko dirati.
neki su cak preko noci ostavljali lezaljke-stolice, da ih ne bi svaki dan vukli tamo-vamo.

ako zelite na neke druge plaze, mozete kolima ili camcem koji cete rentirati u marini. postoje naravno i organizovane ture tokom sezone koje obilaze najpoznatije plaze i obliznja ostrva - goli otok recimo.

cene smestaja su uglavnom uravnotezene. u punoj sezoni za 75-85 eura dobijate apartman sa 1-2 spavace sobe, kompletno opremljenom kuhinjom i trpezarijom (negde necete dobiti rernu ili mikrotalasnu, ali aparat za filter kafu i bokal za grejanje vode spadaju u osnovnu opremu), sat-tv, wi-fi, kupatilo sa tus kabinom ili kadom, dve terase itd.
klima uredjaji nisu standard, mada ih ima u vecini apartmana,  ali ukoliko niste na potkrovlju ili spratu nece vam ni trebati. noci su prijatne, i ja koji sam izuzetno zahtevan po pitanju temperature u prostoriji u kojoj spavam, nisam imao zamerke.

manje smestajne jedinice su prilicno povoljne. vec za 30-45 eura u sezoni mozete dobiti studio u kojem komotno mogu da borave 3 osobe.

more nekome moze izgledati mutno i prljavo, ali to je samo zato sto plaza nije sljunkovita ili kamenita vec pescana.
za razliku od blizih nam destinacija, ovde se kanalizacija ne izliva u more.
u delovima kraj plaze koji su pod drvecem, imacete problem i sisarku da nadjete jer svako malo naidje osoblje koje se stara o urednosti plaza i naselja.
plaze se ne izdaju u zakup, vec se o njima stara lokalna turisticka organizacija. samim tim niko vas ne ucenjuje da platite suncobran i lezaljku ako ne zelite. kao sto se na slikama vidi, na plazi je gomila peskira i satora. inace iznajmljivanje suncobrana i dve lezaljke je 60kuna - manje od 8 eura.
ista turisticka organizacija postavila je i nekoliko hot-spotova u loparu, tako da i internet mozete koristiti besplatno. naravno, svaki ugostiteljski objekat ima wi-fi.
kafica i restorana ima sasvim dovoljno, i na koju god stranu da krenete, najblizi ce biti na 50 metara od vas.





neke cene iz restorana i kafica kraj plaze:

pizza capriciosa 550 dinara - zadovoljavajuca             770-830 dinara odlicna
mesano meso za dve osobe (na pladnju sa pomfrijem, rizotom, salatom itd) 2400rsd  (bogato i veoma ukusno)
pivo 0.5 litara        180 - 250 dinara    (bezalkoholno 300 dinara)
sokovi 0.25l                            200 - 300 dinara

evo i linka na cenovnik restorana koji je po meni najkvalitetniji u loparu ako neko zeli da preracuna cene:
http://www.laguna-lopar.com/jelovnik.pdf

1 kuna je 15.2 dinara
1 euro je 7.50 kuna
pa kako vam lakse :)


cene u prodavnicama:


coca cola 2lit                      220rsd
limenka piva                      150rsd
pivo u flasi                         110rsd
bezalkoholno u flasi            120rsd
slajsovana zimska 100gr     210rsd
slajsovana sunka   100gr     230rsd
ementaler 300gr                 380rsd
isleri                                  104rsd
jaffa biskvit                        104rsd
plazma keks 150gr              165rsd
pardon punjeni stapici          40rsd
hleb                                100-140rsd

eure u kune obavezno konvertovati u banci jer u menjacnicama dobijate i 15% manje.

ps: izvinjavam se za kvalitet slika. sve slike su capture sa video zapisa.
« Poslednja izmena: 12. Jan, 2016. 10:42 bugarin »
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže Nesas

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #3 poslato: 30. Jul, 2014. 10:02 »
Ovo si lepo uradio, mene mrzelo da vadim opremu. Ja vec drugu godinu putujem do Rovinja stim da da smestaj uzmem 10-20 km od grada i to apartman  primer 3 apartmana najam za 7 dana 500e. 

Van mreže Turbo

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #4 poslato: 30. Jul, 2014. 12:13 »
Lepe reportaže. Svaka čast. Nadam se da ću u septembru stići da posetim Lefkadu. Inače, možda niste znali ali Egnatia Odos je primarni razlog zbog kog je Grčka u buli u kakvoj jeste. Mnogo su se zadužili tim projektom, a EU se pravila blesava i pustila ih da se zaduže.


Da li je neko bio u Pargi? Ja prošle godine i baš sam zadovoljan, posetio bih je opet na nekoliko dana, lepo i atipično mesto za Grčko primorje. Okačiću posle slike i napisati po koju.
Sent from my HUAWEI P6-U06  

Van mreže Apatinac

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #5 poslato: 30. Jul, 2014. 22:19 »
ja planiram opet pefkohori (bio sam 2011) hotel Marabou 5m od plaze 10nocenja od 24 avg 400 evra
  • Vozi: Octavia II 1,6 tdi

Na mreži Filip

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #6 poslato: 04. Avg, 2014. 10:19 »
Pa da ispoštujem temu. ;)

Grčka, naravno, ovog puta je odredište bilo mesto Sarti na jugoistoku Sitonije, srednjeg prsta Halkidikija.

Pogled na Sarti kada se dolazi:



S brdašca iznad mestašca :) :



Sarti sam iskoristio kao bazu za obilazak okolnih plaža kojih u blizini ima izobilje i karakteriše ih ona lepa tirkizna boja vode. Da je more mirno, lepo, toplo i čisto izlišno je spominjati, ali ipak da napišem.

Dve plaže malog mesta Platania: glavna:



i sporedna:



Plaža Sykia:



Platanitsi, pogled sa uzvišenja na desnom kraju plaže:



I sa levog kraja, raj za plivanje:



Nedaleko od Sartija je nadaleko čuveni Orange beach, Portokali i Megaportokali:



Strm prilaz, ali vredi se pomučiti:



Sledeća slika je more sa plaže Karidi. Naziv nije slučajan jer boja vode podseća na Karibe:



Gradska plaža Vurvurua:



Plaža Lagonisi:



Divno je okupati se na plaži izvan Ormos Panagiasa:



Jedno olujno popodne sa plaže Nikitija:



I za kraj ovog malog putopisa jedno pravo meze u grčkom stilu :) :




Sitonija je prelepa da se obiđe i svakom bih je preporučio, potpuno je drugačija od Kasandre koju Srbi uglavnom obilaze, divlja, podseća na ostrvo.

Slike su inače sa mog Instagram profila, @filip_cofi
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Na mreži hakkler

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #7 poslato: 04. Avg, 2014. 14:32 »
odlični rivju-i.

gledam fotke..prekrasno sve to izgleda.

Nego..uz takvu divljinu..kako je za kupanje i npr. za ronjenje?
Jel ima kakvih večih riba da im strši leđna peraja?

kolko ti treba vremenski sa autom do plaže? il se može i pješice?




Van mreže robocoprs

  • RallyeSport
  • *****
  • Poruke: 147
  • Like ukupno: 0
  • L&K ugled: +15/-23
  • Lokacija: ГСУП 29-ти Београд, Република Србија
  • Ако хоћеш победити, не смеш изгубити!
Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #8 poslato: 04. Avg, 2014. 16:05 »
2013

Grčka-ostrvo Skopelos-mesto Panormos

Kroz Makedoniju

https://www.youtube.com/watch?v=GnRp8_YVZj0

Luka Volos, trajektom iz...



Panormos



može hotel...



a može i privatno(domaćinski)...



trajektom u...



pa polako kući.



2014

Ća je pusta Londra kontra Splitu gradu!

« Poslednja izmena: 04. Avg, 2014. 16:14 robocoprs »

Van mreže Neba

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #9 poslato: 04. Avg, 2014. 16:18 »
kolko ti treba vremenski sa autom do plaže? il se može i pješice?

Evo i ja da dodam utiske/odgovore za Sarti :D

Bio sam u Sartiju pre dve godine, Samo mesto ima jako dugu pescanu plazu sa setalistem cele duzine i naravno brojnim kaficima.
U krugu od 6-7km oko Sartija ima gomila plaza i kampova. Autom do bilo koje od plaza treba u maksimumu 15 minuta u zavisnosti koliko su udaljene od Sartija i koliko ima da se ide po makadamu.  Do gradske plaze u zavisnosti od mesta gde je apartman treba od 1- 10 min..
Magistrala oko poluostrva je dobrog kvaliteta, i ima duplu punu liniju ali nema jakog saobracaja tako da ne smeta...

Ja sam bio od 21.07-31-07.2012. (dakle jek sezone) apartman za dvoje sa kujnom klimom i wifi-m na 50ak metara od plaze je bio 40eura dnevni najam.

Mislim da se na "Orange beach"-u jedino placala lezaljka i to kupovinom bilo pica bilo sladoleda. To je jedna mala plaza sa sitnim peskom i cela je pokrivena lezaljkama jednog kafica. Osim ove plaze postoji jedan kamp malo pre Sartija Pltanitsi ili tako nesto gde su naplacivali ulaz kolima nesto tipa 1,5evro dan, peske ulaz free. Ovaj kamp ima vrh plazu sa tusevima sitnim peskom, i svakakvim dodatnim aktivnostim, svraca brodic, iznajmljivanje skutera, voznja u dusecima koje vuku skuteri, tereni za odbojku delovi plaze u prirodnom hladu i sl... Uvece je zurka... Zurka je i na "Goa beach-u" i to 24h, tu je malo sljunkovitija plaza i svracaju skupocenije jahtice....

Juznije od Sartija je poluostvrvo vise otvorenije odnosno direktnije gleda ka otvorenom moru pa zna da budu talasi do 1m. Severnije od Sartija nema talasa ili su mali.

Ja licno ronio nisam, ali je moja drugarica svasta nesto od morskog nakita povadila ona je bila u vurvuru - to je mesto severnije od Sartija...


p.s. pozitivna stvar Sartija je i ta sto sam natankao u Velesu(MK) pun rezervoar i imao sam do Sartija, svrcanje po plazama i povratak preko Neos Marmarisa opet do Makedonije gde je gorivo (Diesel) dosta jeftinij :)

  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Na mreži Filip

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #10 poslato: 04. Avg, 2014. 16:47 »
odlični rivju-i.

gledam fotke..prekrasno sve to izgleda.

Nego..uz takvu divljinu..kako je za kupanje i npr. za ronjenje?
Jel ima kakvih večih riba da im strši leđna peraja?

kolko ti treba vremenski sa autom do plaže? il se može i pješice?



hvala, jeste mnogo lepo, imam još puno slika, ali su na Instagramu

za kupanje je divno, u Sartiju je znalo često da bude talasa, ali sam se tamo i tako okupao samo dva puta, svako pre podne sam sedao u kola i išao na drugu plažu... za 14 dana sam obišao njih 10ak, nekoliko i ponovio...

inače voda je i od 15-og do 30-og juna bila topla (25-27 stepeni), čista, čista, čista, mirna i uglavnom tirkizna, providna, s peščanim dnom, a kako obožavam da plivam imao sam običaj dobro da se otisnem od obale, i na nekoliko metara dubine dno se vidi odlično koliko je bistra voda... nisam ronilac, ali sam primetio gomilu ljudi pod punom opremom kako isplovljavaju ka nekom od zaliva u potrazi za podvodnim šarenilom... najveća peraja su bile sitne ribe, vrlo pitomo okruženje, ipak je to zaliv u egejskom moru, daleko i od Sredozemnog... meduzu nisam ni jednu video

vremenski su mi plaže kolima bile dostupne za do pola sata, i to one kod Vurvurua, dakle 30ak km severnije, a one južnije i manje, ukupno njih 10ak-15 ima, lepih, sa solidnim prilazom za kola, a pešaka mogu da se pokriju 4-5: velika u Sartiju, dve male ispred i jedna posle, Platania

imao sam utisak kao da sam na ostrvu, boja mora je nestvarna i podseća na daleke, tropske, egzotične plaže, a ne na neke 750 km udaljene do kojih se stiže lagano za 10ak sati, u svakom slučaju predivno iskustvo i rajski pejzaži, za plivače milina
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Na mreži Filip

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #11 poslato: 04. Avg, 2014. 16:58 »
robocop,

kopkaju me ostrva

u Volosu sam bio nebrojano puta, ali sam uvek išao malo dalje na poluostrvo Pilio (Pelion) koga sam obišao uzduž i popreko

sada me zanima Skijatos, mada je i ovo lepo što vidim, na Skopelosu

ono što me interesuje je to da li je trajekt preskup?

čitao sam o tome i mislio tamo ove godine ali su me odbile sulude cene prevoza Volos - Skijatos, trajekt za auto i dve osobe za povratnu kartu je koštao mislim oko 200 E, što mi nije prihvatljivo - navodno jedna ili dve firme vrše prevoz pa imaju monopol, a zvanično žele da zaštite prirodu od zagađivanja pa su visoke cene svojevrsna ekološka taksa :D

prošle godine za Krf sam plaćao skroz normalnih 50ak - 60 E povratnu kartu za trajekt od Igumenice do Kerkire

i za Tasos znam da je jeftino, samo za Skijatos ne, pa sam hteo da pitam cenu za Skopelos
  • Vozi: Škoda Octavia 1.8 TSI Elegance + Eibach & RS 18" + Revochip

Van mreže robocoprs

  • RallyeSport
  • *****
  • Poruke: 147
  • Like ukupno: 0
  • L&K ugled: +15/-23
  • Lokacija: ГСУП 29-ти Београд, Република Србија
  • Ако хоћеш победити, не смеш изгубити!
Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #12 poslato: 04. Avg, 2014. 20:45 »
Iz moje karte možeš videti koliko je koštala povratna za mene i vozilo. S obzirom da je Skiatos na 2/3 puta do Skopelosa, nerealno je da bi cena bila ~200€. Naravno, mnogo znači ranija rezervacija, i to preko npr. Booking.com, jer dosta pojeftinjuje kartu(rezervacija ne košta, a otkaz je besplatan).


Naravno, za Skiatos možeš i drugačije da planiraš odmor, jer ima aerodrom.

Van mreže nikolaj

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #13 poslato: 04. Avg, 2014. 22:53 »
Od svih morskih destinacija i stvarno prelepih plaža na Sitoniji, ipak bih izdvojio plažu na Tasosu pod nazivom Saliara ( mermerna plaža ). Voda nestvarno tirkizna, a dno i obala je od belih mermernih oblutaka, koji su hladni i na 40 stepeni.





  • Vozi: Škoda Yeti 1.2 TSI Active, 2011.

Van mreže Neba

Odg: More! Gde, kako, utisci, preporuke...
« Odgovor #14 poslato: 04. Avg, 2014. 23:23 »
Evo par slicki sa Sitonije:
Orange beach:

Platanitsi (il tako nesto) kamp:



Beogradjani koji ipak nisu mogli Audijem do vode preko peska:


Goa beach:


I na kraju ipak je ovo Skoda forum :D Fabija tada jos uvek sa SO tablicama...

  • Vozi: Fabia 1.9 SDI



Pretraga foruma [Google]