Autor Tema: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)  (Pročitano 8839 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže TurboZapočeo temu

Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)
« poslato: 12. Jan, 2015. 09:46 »
Ovo mi je nekako srodna tema sa automobilima, pa budući da volim satove ovde ću predstaviti neke svoje sadašnje i bivše komade. Oni su mi uz kaiš i naočare jedini prihvatljiv nakit za muskarca.

Ovako sam počeo, prvi sat, mlad i neiskusan, imao sam 20 godina i hteo mešto glomazno i vrišteće pa je došao ovaj Fossil Twist Me1074, prodao sam ga prosle godine. U originalu je imao kožni kaiš koji je propao pa je stavljen čelični 'mesh'.

Posle je došao prvi G i to legendarni DW6900-1V. Od 2010. ga i dalje rado nosim i u odličnom je stanju budući šta je prošao. Dodat mu je Face protector.

Zatim duža pauza pa prvi mehaničar i to automatik, poznati Seiko SKX007 Diver na Jubilee solid stainles steel narukvici. Mehanizam je Japan made 7s26, Seikov neuništivi workhorse. Žuri oko 3-5 sekundi na dan što je odličan rezultat za ovu klasu mehanizama. 21 rubin, ušrafljujuća krunica, brzi dan-datum.

Zatim dobio od oca Raketu 24H sa World Timerom. Brojčanik ovakav zbog polarnih noći da bi uvek znao koje je doba dana. Bila je pokvarena, časovničar lako sredio i naštelovao, servisirao mehanizam i radi ko zmaj. Mehanizam je pouzdani navijač 2623H. sa 17 rubina i oko 46h rezerve snage max. Navijen. Odstupanje u rangu dve sekunde na dan. Sat je stariji od mene par godina tj ima 27 godina.

Zatim i prvi Swiss Made sat, Edox u kome kuca ETA 2789.1 Automatik. Prvi mehanizam na svetu sa Quick Day-Date komplikacijom. Obeležena krunica. 28.800bph. Servisiran i nosi se dosta. Poklon Iračkih pitomaca mom dedi koji ih je tada obučavao za rad na PVO sistemu S-125.

Počela je ljubav prema ruskim satovima i nabavljem je prvi Vostok Amfibija Ministarskiy 710 Ronilački sat ruskog ministarstva odbrane, konkretno ronilačkih diverzanata. Meh. Vostok 2416B.

Zatim jos jedan Vostok Amfibija 420 ronilac ali ovaj put navijač 2414A. O ovom modelu i kako je nastao opširnije kasnije.

U nastajanju je jos jedan jako redak Vostok, tj restaurira se, trenutno mehanizam na servisu, a treba da se radi i custom kožni kaiš. Bice slika.

I sledeći koji nabavljam je Orient Union Automatic.












Huawei P6 TT


Van mreže TurboZapočeo temu

Odg: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)
« Odgovor #1 poslato: 12. Jan, 2015. 09:49 »
Zaboravio sam jos jedan Casio G-Shock G-8900

I Orient Union


Huawei P6 TT


Van mreže WEST 014

Odg: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)
« Odgovor #2 poslato: 12. Jan, 2015. 15:00 »
Casio obozavam a trosim ova 2 modela. Slike su sa neta. Inace pre sam imao Fossil.





how to do a screen shot

Van mreže TurboZapočeo temu

Odg: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)
« Odgovor #3 poslato: 12. Jan, 2015. 17:20 »
Edifice je sjajan, stric ima Red Bull Limited Edition, jedan od Limitiranih modela i jako je ozbiljan sat. A ćale nosi Pro-Trek i Casio DW290 :)

Na mreži djordjebg

Odg: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)
« Odgovor #4 poslato: 12. Jan, 2015. 17:34 »
Ovaj ruski Raketa je bas lep, najlepsi je od svih. Digitalne bas ne volim, mada nekada su mi se dopadali.
Citizen satovi su po mom ukusu, imaju prelepih modela.

Van mreže TurboZapočeo temu

Odg: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)
« Odgovor #5 poslato: 13. Jan, 2015. 11:59 »
Raketa je sjajna i izaziva mnogo pitanja od ljudi kada je vide. Jako interesantan sat. Još zanimljivije je da u ovakvom stanju dostižu i relativno visoku cenu i do 150eura, posebno ovakva verzija sa ćiriličnim natpisima jer je ona dosta ređa.
Vidim da nisam stavio sliku Vostok Amfibije 710



Huawei P6 TT


Van mreže MoonZe

Odg: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)
« Odgovor #6 poslato: 15. Jan, 2015. 01:31 »
G shock, uvek  8)
Prvi g shock kupljen još u prošlom veku  :B=) Skoro sam ga rashodovao, malo se raspala zaštitna guma.

Bio je tu i jedan Casio protrek i jos par Casio modela.
Sad sam u izboru novog modela, naaravno ponovo  G shock  :RR)
  • Vozi: Fabia 1.4 mpi, 2003.

Van mreže paun

Odg: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)
« Odgovor #7 poslato: 15. Jan, 2015. 21:05 »

Van mreže Beli82

Odg: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)
« Odgovor #8 poslato: 15. Jan, 2015. 21:41 »
Evo da se javi još jedan Casio "mudžahedin" jer obožavam satove,  a pogotovo Casio.
 Imao sam dva g- shock  modela do sada,  trenutno nosim W751 koji sam dobio od dobre drugarice,  a u planu imam neki od fishing gear modela(jer sam jel'te-pecaroš,  onaj zagriženi do koske),  kao i neki edifice.
Naklonost ka Casio satovima,  pecanju i Škodi sam sve u paketu nasledio od ćaleta,  i mislim da je ta bolest neizlečiva. 

Da imam brdo para,  veći deo bi potrošio na satove. 

Sent from my Smederevac na drva.
  • Vozi: Fabia MK1 Combi 1.2 HTP-TNG 2006.

Na mreži hakkler

Odg: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)
« Odgovor #9 poslato: 15. Jan, 2015. 21:50 »
ne znam kako vi..al imao ih od swatcha kojeg nisam skidao s ruke 3,4 godine..bio je tu pokoji casio..seiko..neki ruski..neki..philipsov watch

al eto..sad je nonstop skoda time :))

 

veči klinac mi ima ne baš jeftinu Feistinu..koju koji put "posudim" za neku svečaniju priliku.
oduvijek..imam sat..i ne mogu bez njega. Bez obzira na tehnološke điđe sa kojima smo okruženi i u svakom času bilo gdje znaš kolko je sati.

Van mreže jovan.ilic.89

Odg: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)
« Odgovor #10 poslato: 15. Jan, 2015. 23:14 »
Немам навику да носим сат у опуштеној, свакодневној варијанти...само када идем негдје ван куће, и то неким послом, више као модни детаљ него потреба (првих неколико пута се обавезно хватам за џеп, посежем за телефоном да видим колико је сати ;D)...

Све укупно имао сам 4 сата у животу, сви до једног поклони, ни један нисам купио сам :)

1. Први сат -  неки Swatch, поклон за 18. рођендан од кућних пријатеља... Не знам који је модел да бих нашао фотографију на нету. Прослеђен је млађем брату прије пар година.
2. Police - не знам модел, поклон од сестара...лијеп црни сат са кожном наруквицом, још увијек је жив али се не носи (мало изгребано стакло).
3. Fossil - поклон од маме и сестре, елегантан сат, што бих ја рекао "уз одијело", ношен свега 4-5 пута, жив и спакован, на сувом и тамном мјесту чека нешто, не знам ни ја шта ;D
4. Најбољи и свакако највреднији од свих - Raymond Weil 3800, поклон доброг пријатеља. Њега носим последњих годину дана, кад год уопште и носим сат... :) Он заслужује да поставим слике (са нета):




Van mreže Beli82

Odg: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)
« Odgovor #11 poslato: 15. Jan, 2015. 23:21 »
Ja nosim sat otkako znam za sebe,  i kada jednom u 6 meseci zaboravim sat kod kuće,  ceo dan sam kao šugav,  a često sam se i sa pola puta do posla vraćao po sat.

Sent from my Smederevac na drva.

  • Vozi: Fabia MK1 Combi 1.2 HTP-TNG 2006.

Na mreži bugarin

Odg: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)
« Odgovor #12 poslato: 16. Jan, 2015. 01:40 »
taman sam mislio da u ovoj temi nemam sta da trazim, posto vec bezmalo 20 godina ne nosim rucne satove, kad me jovan podseti na swatch :)
razlog za nenosenje satova je taj sto imam rucerdu (profesionalna deformacija), pa skoro svaki sat koji mi se svidi na mojoj ruci izgleda smesno mali :(
ali do 20 i neke godine, dok sam jos rastao, swatch satovi su mi bili fetis.

do pocetka druzenja sa tim brendom dolazi nazalost tuznim spletom okolnosti. u potrazi za lekovima za mog dedu kojeg sam obozavao, majka i ja 1986-te godine obilazimo austriju i nemacku.
u omanjoj prodavnici satova u salcburgu pocinje opsesija.
po ceni od 59.99DM postajem ponosni vlasnik modela SWATCH SOTO


za 25.99DM kupujem i swatch torbu koja je bila kopija modela iz prethodne godine YAMAHA RACER


sama torba mogla je da se nosi preko ramena, ili kao ranac, i bila je precnika oko 50cm.


nakon kraceg vremenskog perioda deda umire, i ja sat koji me je podsecao na njega stavljam na policu.

1986-te tissot izbacuje seriju satova pod nazivom ROCK (kamen a ne rock&roll). sat me osvaja na prvi pogled. te godine FALCO izbacuje nastavak pesme Jeanny, Coming home (Jeanny part 2), i u spotu za tu pesmu Falco na ruci nosi Tissot Rock.


pocinjem da stedim pare za Tissot, dok u jednom trenutku ne skapiram da komsija koji zivi preko puta mene ima identican sat. Tako ja odustajem od Tissot-a, da ne bih ispao plagijator, i vracam se Swatch-u.


1988-e kupujem Swatch Coral Gable



od poznanika narucujem jos jedan Swatch uz reci: jednostavno, svedeno, vec imam coral gable koji je dovoljno drecav.

ne znam sta je on mene razumeo, ali doneo mi je Swatch Ping Pong Blue


iziritiran, dajem taj sat kevi, a sebi kupujem najdrecaviji swatch koji sam u tom trenutku mogao da nadjem Fluomotions



tih godina fluo boje su bile apsolutni hit, od satova, preko odece, narukvica, ogrlica itd.

krajem 89te na Coral Gable-u datum prestaje da radi, i saljem sat u svicu. nakon par nedelja iz svice uz pismo izvinjenja, jer tog modela nema vise na lageru, salju mi model iz iste godine Coloured Love



obzirom da je sat bio slicnog kolorita, ja sam bio i vise nego zadovoljan.

do 1992-ge sam napravio malu pauzu u kupovini satova, ali te godine Swatch opet izbacuje sat kojim me kupuju. ovaj put sat je iz serije STOP WATCH a model je Coffeebreak SSK100



ono sto ovaj sat odvaja od ostatka Swatch modela je da nema sekundaru, vec samo skazaljke za sat i minute. pritiskom na krunicu sat se pretvara u stopericu: skazaljka koja inace pokazuje sate sada pokazuje minute, a minutara postaje sekundara. na ovaj nacin stoperica moze da izmeri 59 minuta i 59 sekundi. ponovnim pritiskom na krunicu stoperica staje, a ako jos jednom pritisnemo krunicu skazalljke se vracaju u normalan rezim rada, ali na interesantan nacin :)  evo i video demonstracije gore navedenog

https://youtu.be/lQY4ilFf-pc

1993-ce oblacim uniformu i na ruku ponovo dolazi SOTO. pokojni deda je bio vojno lice i ja sam video neku simboliku da dok sam u uniformi nosim sat koji me podseca na njega.

nazalost, tokom 1994-te SOTO se kvari i kasnije zavrsava u fioci, a nedugo zatim nestaje bez traga. time prestaje i moje druzenje sa brendom swatch, i uopsteno sa satovima. svi gore nevedeni satovi su izgubljeni ili su mi ukradeni, i nijednog mi nije posebno zao. osim SOTO-a, kojeg i dalje jurim po netu u nadi da cu naci neki u koliko toliko ok stanju.
« Poslednja izmena: 01. Dec, 2015. 08:28 bugarin »
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže WEST 014

Odg: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)
« Odgovor #13 poslato: 16. Jan, 2015. 13:38 »
Bugarine odlican tekst, a satovi su danas veci nego ikad, sigurno se da naci neki i za tebe :D

Van mreže TurboZapočeo temu

Odg: Koji sat nosite, i koji bi ste nosili? :-)
« Odgovor #14 poslato: 16. Jan, 2015. 16:14 »
Bas tako, nekada je 40mm bio gigantski sat, danas ti se smeju ako kupis nesto ispod 50mm. Naravno sve u skladu sa zglobom i sakom. Meni 42-44mm najvise odgovara estetski.

Huawei P6 TT




Pretraga foruma [Google]