Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: tesko u trecu brzinu  (Pročitano 1562 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

tesko u trecu brzinu
« poslato: Februar 23, 2015, 00:15:11 pre podne »
Upravo sedim sa drugarom koji takodje ima oktaviju, i zamolio me da pitam jednu stvar  za njega: Njegov problem je da ponekad tesko ubacuje brzinu iz druge u trecu i iz trece u drugu. Znaci necuje se nikakvo krcanje, lupanje, zujanje samo kao da zapne negde i mora da se cima i ciljari. A nekada radi sve super  nema pravila. Menjao je set kvacila i motor je 1,6 bez plivajuceg zamajca. Sve ostale brzine rade savrseno, kao kroz maslac. Sta bi to moglo biti i kako popraviti? hvala u njegovo ime

Van mreže WEST 014

Odg: tesko u trecu brzinu
« Odgovor #1 poslato: Februar 23, 2015, 01:01:50 pre podne »
Za pocetak neka zameni ulje u menjacu pa neka se onda javi. Ja sam tako resio uspesno problem na 2 auta.

Van mreže 2 Busy

« Odgovor #2 poslato: Februar 23, 2015, 06:32:38 pre podne »
Ako ni to ne reši,onda je verovatno otišla 3. brzina,tj .onaj zub/žljeb za nju.Statistički gledano,automobil najčešće vozi u trećoj brzini.Meni je to takođe otišlo na Fabiji.

Van mreže momcilo82

« Odgovor #3 poslato: Februar 23, 2015, 13:20:07 posle podne »
Kod mene se dešavalo nešto slično, a uzrok je bio banalan - olabavio se šraf na biraču brzina. To je stavka od 1000 din, pogledaj i to.

P.S. Prvi majstor mi je rekao "ma teraj tako" i onda sam ostao bez 1., 3. i 5. brzine na pola puta do Novog Sada, pa sam morao da platim šlep 50e. Dakle, obavezo proveri sve.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 HTP Kombi

« Odgovor #4 poslato: Februar 23, 2015, 13:29:50 posle podne »
Gde se nalazi birac brzine , dali se moze videti odozdole ili se mora skidati auspuh ili nesto drugo?

« Odgovor #5 poslato: Februar 23, 2015, 14:36:23 posle podne »
Meni je tesko ulazio u prvu, i problem je bio upravo birac, odnosno plasticni delovi poluga koji se kace na menjac.

« Odgovor #6 poslato: Februar 23, 2015, 20:26:47 posle podne »
Za pocetak neka zameni ulje u menjacu pa neka se onda javi. Ja sam tako resio uspesno problem na 2 auta.

I ja da se zapljunem, rešen problem zamenom ulja.
  • Vozi: Octavia 1.9 TDI PD 105ks.

Van mreže Jovan1991

« Odgovor #7 poslato: Januar 06, 2021, 06:28:39 pre podne »
Zdravo, ovaj da ija pitam vezano za ovu temu, kupio sam skodu i prilikom promjena brzine tacno kao da ima neka blokada tj kao neki jako blagi otpor ali bukvalno skoro pa u svakoj brzini narocito u trecoj... i da napomenem na leru kada drzim kvacilo takodje se cuje drugaciji zvuk tj kao da motor promijeni zvuk... Sta moze biti uzrok? Hvala unaprijed
Da napomenem da je menjac 5brzinac na skodi oktaviji 2006 god. 1,9 tdi 77kw
  • Vozi: Skoda oktavia 1,9 tdi 77kw

Na mreži mar_cog

« Odgovor #8 poslato: Januar 06, 2021, 07:10:19 pre podne »
Normalno je da se promeni zvuk kad stisnes kvacilo jer se menjac odvoji od motora. Na starijim automobilima to jos bude propraceno i blagim porastom broja obrtaja, u leru, naravno. Vezano za tvoj problem, prvo i najbezbolnije je da promenis ulje u menjacu, to svakako ne moze ni malo da steti. Zatim proveriti polugu biraca, da li ima lufta u nekom od zglobova, pa priveriti nosace motora i menjaca.. tek nakon toga ako problem ostane, onda je problem u samom menjacu.
  • Vozi: Skoda Felicia 1.3 lx TNG 43kw