Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Prednji levi točak ima luft  (Pročitano 2288 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže tasa

Odg: Prednji levi točak ima luft
« Odgovor #15 poslato: Jun 05, 2015, 10:16:16 posle podne »
Punto,  =))    fijatina  =))
uzivaj  :)
  • Vozi: fabia sedan 1.9sdi, 2002, passat b6 2.0tdi 2008 Sportline

Na mreži URKE 80Topic starter

« Odgovor #16 poslato: Jun 05, 2015, 11:25:22 posle podne »
Ma Punto mi prvo pade napamet, satiremo ih u firmi i drže se. Fabiške su skoro sve išle na ravnjanje glave,1.4MPI.
Danas mi ostalo još jedino da eliminišem gume kao uzrok brujanja koje je počelo da se čuje prekjuče. Kod vulkanizera blagi šok.Obe zadnje gume krive. I to onako muški.Vulkanizer me pita kako to da nisam primetio da auto trese i tome slično.Ja prekršim zlatno pravilo, ženu i kola ne zajmi drugom,dam mu ključeve i 10 minuta da se provoza kuda i kako hoće. Dođe čovek posle 10ak minuta i vidim mu po izrazu lica da je totalno zbunjen. Kaže da za 20 i kusur godina nije čuo ovakav zvuk a da ga proizvode gume i da auto uopšte ne trese u vožnji.Kaže da čim je malo veću brzinu postigao počeo je da se čuje zvuk kao da su otišli zadnji ležajevi.Da ne dužim, pozadi namontirane SAVA ADAPTO koje sam koristio zimus i brujanja više nema pozadi. Ostaje još da prokljuvim luft u prednjem levom i to je to....
  • Vozi: Fabija 1.9SDI 2001god. ASY

Van mreže tasa

« Odgovor #17 poslato: Jun 06, 2015, 07:55:39 pre podne »
Ma ta igranka sa gumama je cudo, drugar pre mesec dana kupio za pezoa 308 gume, od tada je bio 2x na balansiranju, i sinoc ponovo trese, i vidim da je vec poludeo, i ide da skida gume, i vratice zimske dok se malo ne smiri :D
Istu akciju i probleme ima i drugi ortak, kaze gume krive. Ma ko zna sta dolazi kod nas kad se posle 200km sve to pokrivi i deformise...

Poz.
  • Vozi: fabia sedan 1.9sdi, 2002, passat b6 2.0tdi 2008 Sportline

« Odgovor #18 poslato: Februar 06, 2020, 10:35:51 posle podne »
Da aktiviram temu :)

Dakle, pri zameni zadnjih zimskih guma, vulkanizer mi rece da mi prednji levi tocak ima luft, da je otisla spona i kugla...Zna li neko koji su delovi za ovo, proizvodjac preopuruka?

Hvala unapred,

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #19 poslato: Februar 06, 2020, 11:18:29 posle podne »

Dakle, pri zameni zadnjih zimskih guma, vulkanizer mi rece da mi prednji levi tocak ima luft, da je otisla spona i kugla...Zna li neko koji su delovi za ovo, proizvodjac preopuruka?

Hvala unapred,

Pitaj u radnji sta imaju kvalitetnije . Ja stavljam samo Lemforder i Ruville .
  • Vozi: Roomster TDI, Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

Na mreži mar_cog

« Odgovor #20 poslato: Februar 07, 2020, 07:16:28 pre podne »

Hvala unapred,

Pozdrav kolega. Pre svega savetovao bih ti da odes u neki dobar servis koji radi reglazu trapa, i das ljudima da ti pregledaju auto. Oni ce ti sa velikom sigurnoscu reci sta ne valja, sto je mnogo bolja opcija nego da kupujes delove i menjas ih nasumicno. Iz mog iskustva (bez zelje da uvredim bilo koga), to je dosta bolja opcija. Trap, sam po sebi ima dosta delova koji cine celinu i nekad nije bas jednostavno utvrditi sta je neispravno. Jednom mi je tako vulkanizer svasta napricao, a krajnji kvar nikakve veze nije imao sa njegovom pretpostavkom.
  • Vozi: Skoda Felicia 1.3 lx TNG 43kw

« Odgovor #21 poslato: Februar 07, 2020, 03:28:50 posle podne »
Slazem se, to je ispravan metod. Momak koji mi je pogledao rekao mi je da levi tocak skroz seta a desni ne..tako da tesko da nie to, jedini sto ne znam ima li sta jos.:/

« Odgovor #22 poslato: Februar 07, 2020, 05:35:33 posle podne »
I sto je najgore bas sam uradio suprotno i kupio delove a tek sutra idem na zamenu iz prostog razloga sto nisam imao vremena za ispravan postupak..prvo da moj majstor konststuje pa oda da popravljam...Videcemo kako cu sutra proci..koliko sam omanuo u kupovini unapred.

« Odgovor #23 poslato: Februar 07, 2020, 09:26:15 posle podne »
Zamenjena kugla i kraj spone,moj majstor kaze da je upravo to dvoje otislo. Videcemo kako ce se ponasati, ali ljudi ja u voznji nisam primetio da mi tocak seta, kako uopste da preupredim da mi se ovako nesto desi ili ne daj boze otpadne tocak:/

Na mreži mar_cog

« Odgovor #24 poslato: Februar 07, 2020, 09:31:57 posle podne »
Zamenjena kugla i kraj spone,moj majstor kaze da je upravo to dvoje otislo. Videcemo kako ce se ponasati, ali ljudi ja u voznji nisam primetio da mi tocak seta, kako uopste da preupredim da mi se ovako nesto desi ili ne daj boze otpadne tocak:/
Dobro je.. Ja sam prosle godine isto menjao kugle. Iskreno, nisam ni ja primetio, nego je majstor video posto je menjao homokineticke. A tocak ne moze bas tako lako da otpadne  :))
  • Vozi: Skoda Felicia 1.3 lx TNG 43kw

« Odgovor #25 poslato: Februar 07, 2020, 09:58:31 posle podne »
Pa to, verujem da ne moze, koliko smo savesni i imamo novaca za servis, leteli bi tockovi svaki dan po ulicama :)

Van mreže soneje

Odg: Prednji levi to%u010Dak ima luft
« Odgovor #26 poslato: Februar 29, 2020, 10:33:51 posle podne »
Ja sam misleo da su selen blokovi na toj viljusci,meni je majstor to precutao jer njihova zamena nije bas jednostavna.To kad mi je precutao video sam i sam dok je proveravao selene pajserom da se pomeraju vise nego sto bi trebalo.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4MPI

Na mreži pajapop

« Odgovor #27 poslato: Februar 29, 2020, 11:13:45 posle podne »
... ali ljudi ja u voznji nisam primetio da mi tocak seta, kako uopste da preupredim da mi se ovako nesto desi ili ne daj boze otpadne tocak:/

Pa u tome je problem...Ima ljudi, vozaca, koji su bez "osecaja" za voznju, tj. ne osecaju automobil...ni kako ide, ni kako radi. Jednostavno, ne prepoznaju stvari koje odudaraju od uobicajenog i ne cuju prepoznatljive zvukove.. A spona i kugla su lako prepoznatljivi. Kad propadne kugla ili spona menja se geometrija trapa a to se odrazava na ponasanje automobila u voznji i na njegovu upravljivost. Kod propadanja spone dolazi do skretanja vozila na propadajucu stranu, volan vuce na levo ili desno i potrebno je njegovo zakretanje na suprotnu stranu da bi se pravac odrzavao. Takodje, kod skretanja ne dolazi do vracanja volana u pocetni polozaj kad se rukama popusti volan, vec uvek mora da se rukama vrati u pravilnu poziciju. Kod propadanja kugle, ili silen blokova, dolazi do iznenadnih sitnih skretanja levo ili desno, kao da neko cima auto. Pokreti volana levo desno su mnogo veci u odnosu na potrebno i ceo auto sporije i slabije reaguje na otklone volana. Zakretanja volana su mnogo veca u odnosu na pomeranje tockova levo ili desno. Povecava se "luft" volana. Takodje...zvukovi. Pri prelazenju nikih neravnina ili ivicnjaka i sl. cuje se karakteristicno "klonkanje"....Kod propadanja lagera, dolazi do karakteristicnog "brujanja" kad se vozi u pravom pravcu a brujanje se gubi pri zakretanju u krivini. Mada, kad je definitivno propao cuje se i tad, mada to neki mogu i da zamene sa brujanjem losih otvrdlih guma. Kod propadanja homokineticnog zgloba, cuje se karakteristicno "krckanje" u jakoj krivini, obicno kad se prvom brzinom krece i odmah zakrece levo ili desno....i zvuk dolazi sa ostecene strane. Propadanje homokinetickog zgloba nije opasno, u najgorem slucaju moze doci do blokade ako pukne sa svim neprijatnostima koje mogu nastati ako se to desi na nezgodnom mestu, jer je auto "blokiran" negde... ali propadanje lagera tocka, kugle ili spone moze dovesti do jake nesrece sa svim mogucim posledicama u zavisnosti od brzine voznje u tom trenutku.....Dolazi do otkidanja tocka, prevrtanja...katastrofa...
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp sedan 47kw (6y3) 2003.