ŠKODA Fabia i Roomster > FABIA 1999-2007

Kontrolini sistem za izduvne plinove - fabia 1.2 htp

(1/4) > >>

radoszver:
Dakle kao sto u naslovu pise, lampica za gore pomenuti pojam pocela je  stalno sija, u uputstvu pise odvesti auto u servis...Neko kaze da je do vrste ggoriva koje sipamo, a  na netu sam nasao da nema veze sa izduvnim plinovima nego sa sistemom za upravljanje motorom?!..Jos pise da je mozda u pitanju senzor pritiska vazduha, senzor pritiska goriva, regulator kolicine goriva i td ( ovo sam nasao informaciju za octaviju ali mislim da se generalno moze odnositi i na fabiju)

Ovde bih dodao jos jedno, skoro sam zamenio lamelu, kvacilo i druk lager i posle te zamene, merac preostale kilometraze odnosno goriva u autu ne radi kako treba odnosno ne pokazuje ispravno koliko mogu da predjem sa preostalom kolicinom goricva..tako da mi je za vikend auto pokazivao da mogu jos 50km da predjem a auto je stao jer nije bilo goriva u njemu..

Malo duzi post, ali hvala svima unapred na savetima i instrukcijama...

bugarin:
kontrolni sistem za izduvne plinove (gasove) je deo sistema za upravljanje motorom. to je i razlog sto si nasao informaciju da je problem u sistemu upravljanja motorom.
u kontrolni sistem za izduvne gasove spadaju lambda sonde (kojih kod tebe ako se ne varam ima dve), i one salju signal "sistemu za upravljanje motorom". on dalje obradjujuci podatke dobijene od lambda sondi, odredjuje zasicenost smese i sve ostale parametre.

ako auto normalno radi, i potrosnja goriva nije povecana, moze biti neka sitnica.
jedini nacin da se tacno odredi sta je u pitanju, jeste da auto nakacis na dijagnostiku. u suprotnom sve je u domenu pogadjanja.

tasa:
Ma sipaj gorivo da valja i ugasice se, ako si peglao na suvoj rezervi ko zna sta si sve povukao od mulja.
Posle cega ti se lampica upalila?

radoszver:
Koje gorivo valja?
ne znam posle cega se upalila ali sigurno je vec mesec dana upaljena, pre toga se samo palila povremeno i tad sam mislio mozda je do goriva...Gde mogu da uradim tu dijagnostiku i da utvrdim da li je vrisnula neka od te dve sonde (koliko sam razumeo goriva i vazduha)

Sad novi trip, do sada mi se palila ona narandžasta lampica kada mi ostane oko 100 km još da pređem za gorivo...sada se ni ona ne pali...nešto je tu pošandrcalo.

lipovaccc:
Evo ja sam imao slican problem vozim isto 1,2htp 2005g bez plina i kada sam bio pri kraju sa grivom tako reci na rezervi upali se check engine i ja odem na OMV pumpu sipam pun rezervoar benzina  i to  sa svim mogućim aditivima i lampica se posle 500 metara odma ugasila ....

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju