Dnevna Soba > Putovanja - Opisi & Saveti & Info

Putarine

(1/5) > >>

MAKS:
Evo malo obavest za one koji mozda neznaju a idu u ovom pravcu.
Beograd-Udine. Naravno mojom fabijom.
Mi kukamo da su cene nasih putaruna velike. Ali proci Hrvatsku 17.5 e  naravno za jedan prolaz oko 270 km. hearcut
Ja smatram isuvise. Slovenija vinjeta 7 dana 15 e. E pa ko je tu lud. Za neke stvari nema razlike izmedju njih i nas.

mirkuk38:
Slovenija može da se zaobiđe ako se ide do Rijeke pa na granični prelaz Pasjak do Kozina.. tu ima 30ak km puta kroz Sloveniju za koji ne treba vinjeta.

Turbo:
BG Niš 220km 6€, a put kolski. Ne vredi ni dva evrića. Da je put kao kroz    HR, ja bih platio i 15€.

bugarin:
jel mogu ja, jel mogu ja? :)

putarina u hrvatskoj jeste skupa, ali je put pista za ovaj nas autoput. prekjuce smo surak i ja konstatovali da je nas autoput prema hrvatskoj u gorem stanju u pravcu granica-beograd, nego beograd-granica. to me dodatno dotuce svaki put kad se vracam, ta-dam ta-dam.

daklem, granica-zagreb oko 17e, deonica A1 koju ja koristim samo delimicno do zute lokve je oko 8e.

vinjetu u sloveniji mozete da izbegnete samo na par mesta i to uglavnom koriste ljudi koji kroz sloveniju samo prolaze da bi dosli do italije ili austrije. uglavnom sporedni-seoski putevi.

ako vam je za utehu ni italijani nemaju neke puteve. za 40ak km od trsta do palmanove platio sam 2.4 eura ali sam se osecao kao da putujem kroz srbiju :( mozda sam se ja istripovao :)

ps: prebacujem i konvertujem neki video materijal sa ovih puteva pa cu uskoro postaviti i video zapise.

hakkler:
Slažem se sa konstatacijom da cestarina skupa u HR

Ali..tek toliko da znate da su kazne za prekoračenje brzine još VEČE..pogotovo u naseljenim mjestima gdje policija vreba.
Neka smiješna ograničenja od 50km/h za naselje od 5 kuća..u kojima nitko ne živi godinama...npr na D1 kad se prođu Plitvice..Korenica..a pogotovo je opasno kod Gračaca..na samom ulazu je 70..pa 50..a prije toga ravna dionica di možeš i 200+ bez problema :D

Kazne su vam od 130eura na više...u naseljenom.
Na AC vožnja do 150km/h se tolerira
Iznad toga..može biti od 130..pa i do 700 eura.
Npr. tunel je 100..a vi pičite 160...ili za ove koji vole potegnuti iznad 180+..i držati takvu konstantu :))

Ugl. AC je možda skup..ali je siguran i odlično napravljen.

u ovim ljetnim turističkim mjesecima i tu zna biti opasno..pogotovo aludiram na A i Mađarske tablice kojima je vozačka kultura opčenito na niskom nivou.

Ugl. sami procijenite koje pravce ćete koristit..al AC kako got djeluje možda skupo..najsigurniji je.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju