Autor Tema: Amortizeri za Fabiu - savet pri kupovini  (Pročitano 4164 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže hiavata13Započeo temu

Amortizeri za Fabiu - savet pri kupovini
« poslato: 19. Sep, 2015. 14:30 »
Bliži mi se zamena amortizera pa sakupljam utiske. Koje je vaše mišljenje? Koja marka i, što je možda i bitnije, gde ih kupiti bez bojazni da je kpioja/falsifikat?

BTW, Combi 1.9 TDI je u pitanju, ako je informacija potrebna.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9 TDI 2001

Van mreže mihajloalasp

Odg: Amortizeri za Fabiu - savet pri kupovini
« Odgovor #1 poslato: 19. Sep, 2015. 15:03 »
Najjeftinija varijanta (a da opet nešto valja) ti je Optimal. A ako hoćeš nešto bolje (ali i skuplje) onda Monroe koji imaš u dve varijante, Monroe Original i Monroe Reflex, a zastupnik je EuroAuto. Takođe je dobar i Bilstein, ali isto jako skup. Po meni, jedine varijante za zaobilaženje su ITN (euro07) i AL-KO, sve ostalo je OK.

Van mreže zare

Odg: Amortizeri za Fabiu - savet pri kupovini
« Odgovor #2 poslato: 19. Sep, 2015. 16:00 »
Kako cujem ni taj Optimal se nije proslavio. Ne traje nesto posebno a verovatno je iz ko zna koje ruke i pitanje je da li je original to sto mi kupujemo. Uostalom kao i skoro sve ostalo sto mi kupujemo.

Tu je i Kayaba ali to tek kosta a i Sachs ali ga treba naci.

Meni ce prednji biti u neko ne bas skorije vreme za zamenu, presli 200000 od njih dosta :).

Van mreže mihajloalasp

Odg: Amortizeri za Fabiu - savet pri kupovini
« Odgovor #3 poslato: 19. Sep, 2015. 16:57 »
Ja sa Optimal amortizerima nikad nisam imao problema (uzeti preko Sanel-a) i jedini u tom cenovnom rangu imaju garanciju 3 godine (koja kod njih može da se uvaži bez problema) :) Sachs ima kod nas, mada ne za sva vozila (za Fabiju imaju), Kayaba (KYB) jeste skupa, mada ne nešto preterano i ima ih u Gazela komercu :)

Van mreže vlada320

Odg: Amortizeri za Fabiu - savet pri kupovini
« Odgovor #4 poslato: 19. Sep, 2015. 22:36 »
Ja sam pre 4 godine menjao zadnje na Fabiji karavan (razlikuju se za hečbek) stavio Bilstein i za sada sve ok, nisu procureli, ali sam menjao i one zaštitne gume na šipkama amortizera, koje se raspadnu, jer ni fabričke nisu bile dobrog kvaliteta. Da li sam kupio original Bilstein - nemam pojma! Našao sam negde bio da je u Nemačkoj VPC cena jednog amortizera jednaka maloprodajnoj ceni za 2 kom. u Srbiji.
Siguran kvalitet je Monroe iz Euroauta, svi koji ne žele da rizikuju, a mogu da ih plate to kupuju.
  • Vozi: Mercedes B180 w245 / ex Fabia mk1 1.4 16v

Van mreže Beli82

Odg: Amortizeri za Fabiu - savet pri kupovini
« Odgovor #5 poslato: 20. Sep, 2015. 00:39 »
Kao što sam već pisao na nekoj temi, firma u kojoj radi moj burazer može da nabavi (i ugradi) Billstein po povoljnoj ceni. Pre 8 meseci sam zamenio zadnje, i dan danas su kao novi, a auto je mnogo udobniji pozadi posle zamene. 99,9% sam siguran da je original jer sarađuju sa svim uvoznicima original delova. Kome treba kontakt, neka mi šibne poruku u inbox.
« Poslednja izmena: 20. Sep, 2015. 00:44 Beli82 »
  • Vozi: Fabia MK1 Combi 1.2 HTP-TNG 2006.

Van mreže tasa

Odg: Amortizeri za Fabiu - savet pri kupovini
« Odgovor #6 poslato: 20. Sep, 2015. 21:49 »
Ja sam stavio kod mene Monro Reflex, evo treca godina, nikakvih problema, sve radi kao sat. Na reflex ti je garancija 3 godine, bez obzira na predjene km. Sada sam bacio pogled u knjizicu, i sa njima sam presao oko 85 hiljada.  :)
  • Vozi: fabia sedan 1.9sdi, 2002, passat b6 2.0tdi 2008 Sportline

Van mreže sumadinac1.4 16v

Odg: Amortizeri za Fabiu - savet pri kupovini
« Odgovor #7 poslato: 20. Sep, 2015. 23:04 »
Ja sam pozadi stavio eeee ne mogu da se setim...a da meyli tako nesto...a napred monro...bas su dobri monro.Inace bila je akcija platis 3 dobijes 4 u euro autu.Ja bio zamenio zadnje

Van mreže kiknjo

Odg: Amortizeri za Fabiu - savet pri kupovini
« Odgovor #8 poslato: 21. Sep, 2015. 08:19 »
E ako nadjes neke ok za neku normalnu cenu reci bar koliko su bili i koji su posto moram i ja menjati u skorije vreme drze se jos ali mi je se guma tj granicnik nazad skroz ispostio i satrulio :S
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4 MPI 2000

Van mreže profesor

Odg: Amortizeri za Fabiu - savet pri kupovini
« Odgovor #9 poslato: 17. Maj, 2020. 23:02 »
Pozdrav.

Pre neki dan sam menjao zimske na letenje gume kod vulkanizera i na prednjem delu primetim da se zaštitna mažentna povukla na gore kako je auto podignut i da su amortizeri zamašćeni i korodirali na mestima gde su izloženi uticajima spoljašnosti. Kada ga zaljuljam na mestu i ne primećuje se toliko ljuljanje, ali sam u BG pre neki dan malo brže uleteo u raskrsnicu koja je na uzbrdici i gde je put sa uvalama, tako da se auto prilično pri prelasku nabio ili lupio napred, a bio sam sam u vozilu. Možda malo ljuljanje u vožnji prednjeg dela, pa me interesuje da li su ovo simptomi za zamenu amortizera za koje sam dobio cene:
Sachs 5270 Din.
Monroe 4090 Din.
Bilstein 5310 Din.
Optimal 3780 Din.
QWP 2990 Din.
Da li Pri kupovini dobijam komplet sa ležajevima, šoljom, gumicama ili samo amortizer bez opruga. Da li treba da menjam još nešto ako bude promena amortizera. Treba li raditi reglažu trapa nakon zamene amortizera jer sam jesenas uradio reglažu. JA sam iz Obrenovca pa me interesuje neki servis za ovu aktivnost.
  • Vozi: Škoda fabija 1.2 htp 2006 Clasic

Na mreži pajapop

Odg: Amortizeri za Fabiu - savet pri kupovini
« Odgovor #10 poslato: 18. Maj, 2020. 09:23 »


Da li Pri kupovini dobijam komplet sa ležajevima, šoljom, gumicama ili samo amortizer bez opruga. Da li treba da menjam još nešto ako bude promena amortizera. Treba li raditi reglažu trapa nakon zamene amortizera jer sam jesenas uradio reglažu. JA sam iz Obrenovca pa me interesuje neki servis za ovu aktivnost.

 Pri kupovini dobijas i placas samo ono sto kupujes. A majstor pri pregledu odredjuje sta treba da se menja. Amortizeri se pregledaju uglavnom "odokativno"...ljuljanjem pa proizvoljna procena, mada u Beogradu postoje ber 2 servisa koji imaju opremu za ispitivanje amortizera. Prednost takvog ispiptivanja je tacno odredjivanje procenata ostecenja i da li treba jos nesto zameniti pored njega..kao sto je na primer i postojanje lufta u solji amortizera. Ima servisa koji se bave prodajom amortizera i pratecih delova i u njihovu cenu ulazi i ugradnja (tako da ugradnja kao ispada besplatna...mada sve je to naplaceno)...E sad, amortizer + odbojna guma+ solja...moze to da se nakarekira...Na nabrojene amortizere ja bih ti preporucio jos i KAYABA...oni su preko 6000 din po kmadu. Kod zamene amortizera oni se uvek menjaju u paru...prednji ili zadnji, bez obzira da li su oba ili samo jedan osteceni. Koje ces uzeti i koliko ces zameniti to zavisi od tvoje platezne moci. U principu, najbolji su oni najskuplji..mada, to kod nas nista ne mora da znaci...Mada treba izbeci najjjeftinije i nepoznate marke u svakom slucaju. Tvoji amortizeri, s obzirom na godiste automobila i predjenu kilometrazu su svakako za zamenu. Prosecna vrednost trajanja amortizera je oko 80000km....Mada, mnogi voze tako.....evo ja na primer...sve nemam "vremena" da ih menjam....sve nesto odlazem....KORONA... =))
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže Nidza Opc

Odg: Amortizeri za Fabiu - savet pri kupovini
« Odgovor #11 poslato: 18. Maj, 2020. 09:24 »
Po nekom mom iskustvu izabrao bi tacke 1,2,3
Amortizere dobijas gole bez lezaja i opruga ali sa velikim onim centralnim srafom
preporuka je da se provere lezajevi,mozes i sam videti kako stoji auto dal je pao na neku stranu,to su ti simptomi da je neka opruga pukla,oslabila...
 
 
  • Vozi: Skoda Superb 3t 2.0 dsg candy white 2012 year

Na mreži hakkler

Odg: Amortizeri za Fabiu - savet pri kupovini
« Odgovor #12 poslato: 18. Maj, 2020. 20:06 »
Moj izbor 3..1..2

Ugl..ako auto ima 150kkm+ nema se tu šta puno gubit i trošit vrijeme na ispitivanje.

Nisu samo i amortizeri..nego i opruge.
Badava novi amortizeri ako su federi se stisli i dali svoje.

Kod kupnje..obavezno uzeti i nove nosače amortizera !
Dobiješ goli amortizer. Čak i one plastike i štos gume su posebno u cijeni.




Pretraga foruma [Google]