Autor Tema: Rad sa VCDS (VAG-COM)  (Pročitano 28959 puta)

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Super 20

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #240 poslato: 30. Maj, 2020. 14:44 »
Juce mi otkljucase u servis cornering i palenje zmigavce pri naglo kocenje. Samo su checkirali opcije koi bili otkljucani.

Nisam video do sad na neki auto da se pale 4 zmigavca kada naglo koci. I kako se gasnu, na dugme?
  • Vozi: Superb

Na mreži AcoSk

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #241 poslato: 30. Maj, 2020. 15:52 »
Pa mozda nisi video da je neki auto pri vecim brzinama kocio punom kocnicom... Samo se tada aktiviraju sva cetiri (kada pri vecim brzinama pocne da radi ABS usled jakog kocenja).
Ostaju upaljeni sve dok ne krenes, kada se sami ugase.

To vecina vozila ima aktivirano fabricki.
Meni na Oct a5 je tako.

Van mreže dexterslab011

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #242 poslato: 30. Maj, 2020. 16:11 »
Čitam sada po netu da je moguće aktivirati Hill Hold Control, ali nailazim i da posle kodiranja kreću da se pale lampice za ABS ili ESP. E sada, svako čačkanje u ABS modulu verovatno nije preporučljivo, ali sviđa mi se opcija, jer imamo na službenom i odlično dođe kada su velike uzbrdice. Jel se neko možda igrao sa opcijom HHC?

Ja sam na svojoj Fabiji aktivirao hill hold, sa OBD11, ali isto je sve to, isti kodovi, sve isto. Uglavnom, ukljuci se greska za ABS i ugasis auto i ukljucis ga opet i nje vise nema, a dijagnostika ne cita nikakvu gresku na ABS modulu. Mislim da tu nema problema, vec samo tako ocitava promenu. Inace, auto je u medjuvremenu bio i ovl servisu na redovnom servisu, a i tp je bilo pre godinu dana, nikakvih problema nisam imao.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Van mreže vojkan85

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #243 poslato: 30. Maj, 2020. 16:23 »
Onda se bacam na kodiranje :). Hvala.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže milosgranice

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #244 poslato: 30. Maj, 2020. 18:35 »
Napravi video kad budeš radio ako te ne mrzi
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Van mreže vojkan85

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #245 poslato: 30. Maj, 2020. 18:42 »
Hocu,  kacim kada uradim. Verovatno sutra.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže dexterslab011

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #246 poslato: 30. Maj, 2020. 18:54 »
Kod mene je bilo ovako:
Ecu3(brakes)
Byte:22
Bite:0 sa disabled prebaceno na enabled i  to je to.
Momentalno se pojavi greska na ekranu. Auto se iskljuci i ukljuci i to je to. Napominjem, ne koristim VCDS, ali pratim ovde na forumu, cini mi se da je sve isto.  Ali opet vi ipak pratite ona uputsta koja su postavljena za vasa kola i za VCDS. Pozz
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Van mreže vojkan85

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #247 poslato: 30. Maj, 2020. 21:27 »
Hm, sada gledam tutorijale, mora negde da se menja hexa zapis. E sad, da li je ipak potreban neki modul za HHC ili ne? Previse mi lako deluje da se samo klikce i to je to.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Na mreži AcoSk

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #248 poslato: 30. Maj, 2020. 23:53 »
A da probas preko Cariste i elm327 jednim klikom:

Van mreže dexterslab011

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #249 poslato: 31. Maj, 2020. 01:44 »
I kod mene je bukvalno bilo u tri klika. Mislim jesam informaticki pismen, ali ne bas toliko.... da je nesto komplikovanije vrv bih zapalio auto 😀😀 

Ovako je bilo kod mene, samo sam stiklirao ovo polje gde je hill hold i potvrdio novu vrednost to je to... Imaj u vidu da mi sad nije prikacen auto na uredjaj, pa je ovo samo simulacija. Ali bukvalno mi je bio klik. Cak sam se prvi put uplasio kad mi je iskocila lampica za abs, pa sam i iskljucio vrednost, ali je lampica i dalje svetlela, pa sam onda procitao na OBD11 forumu za ovu foru sa gasenjem i paljenjem auta...pa ponovo promenio vrednost i ukljucio i iskljucio auto, kap sto sam ti napisao.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Van mreže vojkan85

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #250 poslato: 31. Maj, 2020. 08:56 »
Danas cu da se pozabavim VCDS-om pa javim.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže Super 20

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #251 poslato: 31. Maj, 2020. 10:26 »
Pa mozda nisi video da je neki auto pri vecim brzinama kocio punom kocnicom... Samo se tada aktiviraju sva cetiri (kada pri vecim brzinama pocne da radi ABS usled jakog kocenja).
Ostaju upaljeni sve dok ne krenes, kada se sami ugase.

To vecina vozila ima aktivirano fabricki.
Meni na Oct a5 je tako.

Cudno je sto kod mene verovatno to nema. Meni se dva puta desavalo da na autoput od nigde, izadje pas na sred autoputa jednom u SRB jednom u MKD i da moram sa 130km/h da zabodem kocnicu i auto ukopa se na 60-70km/h i nisu se palili 4 zmigavce. Mada nisam primetio da se i ABS upalio verovatno ili nisam kocio najace sto moze ili nemam to. A to je interesantna opcija.
  • Vozi: Superb

Van mreže vojkan85

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #252 poslato: 31. Maj, 2020. 10:30 »
Mislim da se opcija Hazard svetala aktivira oko 30 na sat, ne pre.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Na mreži Skorpion

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #253 poslato: 31. Maj, 2020. 12:58 »
Ja sam palenje migavce pri jace kocenje imao na Grande Punto, kod Skode nisam vidjao...
  • Vozi: Škoda Octavia A7 Style 1.6 TDI 85Kw

Van mreže vojkan85

Odg: Rad sa VCDS (VAG-COM)
« Odgovor #254 poslato: 31. Maj, 2020. 13:11 »
Na vecini SWAG modela Hazard radi kako treba.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI



Pretraga foruma [Google]