Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Ne mogu otvoriti haubu Fabia 2002  (Pročitano 2562 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže milanpiciTopic starter

Ne mogu otvoriti haubu Fabia 2002
« poslato: Novembar 25, 2015, 11:05:16 pre podne »
Pozdrav, Imam Fabiu 2002. I hteo sam da otvorim haubu da sipam antifriz i izneneđenje je da povlačanjem ručice levo od volana se ne dešave ništa tj ne izlazi onaj plastični deo napred kojim se otvara hauba.

Ručica nije polomljena

Da li postoji alternativni način otvaranja haube i generalno šta mi je činiti a da me neki majstor ne odere.

Hvala
  • Vozi: Skoda Fabia 1,4

Van mreže ugi85

Odg: Ne mogu otvoriti haubu Fabia 2002
« Odgovor #1 poslato: Novembar 25, 2015, 18:42:23 posle podne »
Verovatno je pukla sajla, ili mehanizam za izvlacenej rucice pravi problem. U svakom slucaju, hauba ce morati da se otvori iznutra.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže mihajloalasp

« Odgovor #2 poslato: Novembar 25, 2015, 19:12:19 posle podne »
Jel ti se vraća ručica za otvaranje kad je povučeš? Ako se vraća, nije pukla sajla. U tom slučaju, razmontiraj plastike oko ručice i skini samu sajlu sa ručice (biće ti sve jasno kako se skida kad rasturiš one plastike oko nje), tako otkačenu sajlu povuci kleštima i otvorićeš haubu skoro sigurno (ja sam imao skoro muku sa jednom Fabijom od komšije, ista muka i ovako je rešen problem). Ako neće, onda mora da se otvori od spolja, mada ni to nije problem da ti objasnim kako, samo što rizikuješ da izlomiš masku :)

Van mreže milanpiciTopic starter

« Odgovor #3 poslato: Novembar 26, 2015, 20:47:24 posle podne »
E ovako - uspeo sam da otvorim tako sto sam izvukao onu plastiku iz haube srafcigerom i onda motorcanglama je do kraja izvukao. Ceo sistem je zardjao, pa sam ga isprskao sa VD 40...

Rucica u kolima se vraca kad povucem bice da je do rdje. nadam se. sada nosim srafciger i motorke u kolima :(

Hvala svima
  • Vozi: Skoda Fabia 1,4

Van mreže krcaerdoglija

« Odgovor #4 poslato: Novembar 26, 2015, 22:52:47 posle podne »
E ovako - uspeo sam da otvorim tako sto sam izvukao onu plastiku iz haube srafcigerom i onda motorcanglama je do kraja izvukao. Ceo sistem je zardjao, pa sam ga isprskao sa VD 40...

Rucica u kolima se vraca kad povucem bice da je do rdje. nadam se. sada nosim srafciger i motorke u kolima :(

Hvala svima

Bravo za rešavanje problema,mada mislim da za neki dan ponovo naprskaš sa wd 40 i slobodno izbaci šrafciger i cangle. ;) ;)
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

Van mreže ivan4994

« Odgovor #5 poslato: Novembar 27, 2015, 18:13:14 posle podne »
srafenciger i motorcangle su "must have" u kolima! kao i niz drugih alata, ali otici cemo u off...
  • Vozi: fabia mk1 sedan 1.4 16v 74kw

Van mreže midzipg

« Odgovor #6 poslato: Novembar 30, 2015, 09:09:30 pre podne »
Evo da podijelim i moje iskustvo sa problemom otvaranja haube, mozda nekom bude od pomoci.
Jedno vrijeme mi je rucica za otvaranje bila veoma tvrda. I ja nisam nista radio oko toga, mislio sam da to nije nikakav problem, jednostavno je tako, fabricki  ::) Dok jednom prilikom, kada sam bio na skijanju, htjedoh da provjerim antifriz, povukoh rucku i rucka ode u nepovrat  wac1
Posao sam kod prvog majstora, da mi nekako otvori haubu kako bih sipao antifriz. Ovaj mi je skinuo rucicu i klijestima povukao sajlu i nekako otvorio. Kada sam se vratio kuci, posao sam kod mog prijatelja, auto-limara i on mi je rekao da se jedan dio sajle odmotao i da je on otezavao otvaranje zbog cega mi je na kraju i pukao jedan dio plastike na rucki. Kupio sam rucku na auto otpadu. Limar je izvukao sajlu, skinuo metalnu kuglicu na vrhu, makao dio koji se odmotao, nalemio ponovo metalnu kuglicu, vratio sajlu, vratio rucku i sve sredjeno. Od tada haubu otvaram jednim prstom  :RR)

Van mreže Veko

« Odgovor #7 poslato: Mart 28, 2021, 20:13:01 posle podne »
Moze li da mi se objasni kako da otvorim haubu spolja...pukla mi je saila bas na bravici haube...ko za inat...roomster skoda..hvala
  • Vozi: Skoda roomster 1,4 16v

Na mreži lonely_wolf

« Odgovor #8 poslato: Mart 28, 2021, 20:31:50 posle podne »
  • Vozi: Superb_3 FL Style+ 1.5TSI MT6