ŠKODA Fabia > FABIA 2014-2021

Nova Fabia 1.2TSI 90ks ili 110 ks, +chip, +SEAT ?

(1/10) > >>

milns:
Zanima me (nisam nasao na forumu odgovore, koliko sam pretrazivao)

1. Da li se oseti razlika u elasticnosti izmedju 90ks i 110 ks? Dakle ne u ubrzanju na autoputu, tu naravno da postoji poprilicna razlika, nego u realnoj voznji da li se oseti tih 15nm (ali u 6 brzina). I, ako neko zna, koliko su (u pogledu elasticnosti, osecaja u realnoj voznji) daleko od 1.9 tdi 105ks u nekom vecem autu. Znam da nije za poredjenje, ali kontam da je fabija relativno lagana. Neko vreme sam u fazi kupovine i taj 1.2 tsi sam, izmedju ostalih, probao u nekoliko modela i negde mi je ostavljao solidan utisak a negde ne. A svi ga hvale. Mozda sam imao prevelika ocekivanja....

2. Da li postoje bezbedne variijante chip-a/remapa (vidim po netu da postoje), ali da li biste vi to ugradjivali?

3. E sad, ovo je skoda forum  :B=), ali Fabia ili ibiza? Ibiza (ako je jos na akciji) je 11k za style 1.2 tsi 90ks i 5 godina garancije? Ibizi ne ide u prilog stvarna godina nastanka modela, ovi fejsliftinzi su smesni, ali mi deluje da je maalo kvalitetnije unutra i da je nekako "vozackija".

Markkoni:
1. 1.2 TSI se u svakom smislu vozi lepse od 1.9 TDI. Fabia sa slabijim TSIem sigurno ide bar kao 1.9 TDI u vecem autu. A 110 KS vec dosta bolje.
Pored 6stepenog menjaca uz jacu verziju se dobijaju i ozbiljnije kocnice. Ja bih svakako isao na jacu verziju.

2. Cipuje se najnormalnije, obe verzije idu na oko 130 KS i 215-220 Nm.

3. Ja volim SEATe, i Ibiza se lepo vozi. Najbolje je provozati oba pa doneti zakljucak.


Sent from my iPhone  

Crveni gormit:
fabia od 130 konja?

zar ne bi tu trebalo svasta da se pojaca? vesanje, volan, kocnice, cak i karoserija. o bezbednosti da ne pricam

o upotrebi i da ne postavljam pitanje


Filip:
ništa ne mora da se pojačava zbog tih 15-ak, 20 konja viška

ovo za upotrebu nisam razumeo

Crveni gormit:
pa, svako koristi automobil za neke potrebe

prosecnoj porodici auto sluzi da se ode na posao, da se ide u kupovinu, na pijacu, u posete i sl

za sta sluzi fabia od 130 konja? sta zimi kad pada sneg, a gume siroke?

ps kad vec nista nije pojacano od 90 ks do 110, kako to da to isto moze da sluzi i za 130 ks. ipak je razlika od 90 ks do 130 ks, ako nista drugo nosaci motora ce pocepati motorni prostor, a tek osovine, menjac?

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju