ŠKODA FORUMI > Motor Menjač

Cudan zvuk kod dodavanja i pustanja gasa

(1/2) > >>

AlmostClever:
Pozdrav,

Izvinjavam se ako otvaram novu temu :), ali mozda mi neko od vas moze pomoci. Vozim Octaviu 1.9TDI i kad naglo dodam gas preko 2500 obrtaja i pustim, veoma kratko dok auto usporava i smanjuje broj obrtaja, cuje mi se nekakav zvuk kao grebanje metal o metal ili kao da nesto "melje" pod haubom. Ne desava se u leru, nego samo u voznji, zvuk se cuje bez obzira da li prebacivao iz nize u visu brzini, ili testirao bez kvacila.

AlmostClever:
Pardon, mislio sam "ako otvaram staru/zatvorenu temu". Sad moze :).

pajapop:
Meni se cini da to moze imati veze sa krstovima na poluosovinama

AlmostClever:
Zvuk je slican kao na klipu za turbinu(pocinje od 6. sek.), ali dosta blazi i ne javlja se u leru. https://www.youtube.com/watch?v=gUUd9hdt_nA

stg44:
Pozdrav, dali si riješio ovaj problem? Slično auto i model (A5 77KW) , cuje se kao grebanje pri oduzimanju gasa ili prebacivanju brzina (nema veze sa brzinama, kvaka je da prisisnem papučicu kvacila i tada se cuje).

Posebno izraženo kada idem uz veci uspon u III brzini i moram usporavati i naglo dodavati i oduzimati gas.

Ne javlja se u leru.

Čitam da bi mogao biti homokinetički zglob, cuje se sa lijeve strane u pravcu volana, ranije sam imao osjećaj da nešto pucketa kada u manjim brzinama skrećem u stranu.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju