ŠKODA Superb > SUPERB 2015

Kupovina novog Superb-a: saveti, iskustva, preporuke

<< < (2/31) > >>

klisko:
Drugar uzeo za 23k okruglo i dobio boju gratis pre mesec, dva. Mislim da ima još nešto dodatne opreme, samo što ni on ne zna šta je dodatno, (sa lagera je, nije on dodavao opremu).

DaliborV:
Pozdrav svim forumasima,

Prvi put sam na ovom forumu a razlog tome je sto cu ubrzo (nadam se) postati vlasnik jednog Superba 1.4 tsi dsg Ambition plus. Imali su neku relativno dobru akciju, verovatno ste culi za to, a to mi se ucinilo kao dobar odnos cene kvaliteta koji me privoleo da zamenim Toyotu Avensis koju vozim vec pet godina.

“Problem” koji imam je sto sam auto porucio pre mesec dana a jos uvek nemamo ni build week. Stavise identican takav auto je porucen za drugog kupca samo sa 1.8 tsi motorom i on ce za dve nedelje stici u Srbiju. Negde sam nacuo da su ti 1.4 benzinci veoma popularni narocitu u manjim automobilima (Octavia, Rapid) i da se zato ceka malo duze. A buduci da je strpljenje vrlina samo ne moja, pada mi na pamet da mozda promenim motor i na taj nacin ubrzam isporuku (mada ne mogu da tvrdim sa sigurnoscu da bih je u opste ubrzao) ali ne znam koliko je to ‘mudro’ uzimajuci u obzir razliku u potrosnji (razlika u ceni prilikom kupovine je 900 eura sto nije drama, vise me brine kasnije). Ako neko ima bilo kakav savet bio bih mu vrlo zahvalan. Ovaj 1.4 ima ACT sistem i gasi dva cilindra kad nisu potrebna da stedi gorivo tako da je fino ekonomicana ljudi koji ga imaju tvrde da je sasvim dovoljan ako nisi Floyd. 1.8 svakako jeste jaci ali nije mi samo to dovoljno da ga odaberem ako je razlika u potrosnji u realnom okruzenju prevelika. Sve oko litar mi je skroz ok ali se plasim da je to dosta preko.

Hvala svima u napred na odgovorima.
Pozdrav

vojkan85:
Ja iskreno ne bih ništa menjao po pitanju motora. Odnos performansi i potrošnje je odličan po meni.

DaliborV:

--- Citat: vojkan85  Maj 12, 2018, 10:36:51 pre podne ---Ja iskreno ne bih ništa menjao po pitanju motora. Odnos performansi i potrošnje je odličan po meni.

--- Kraj citata ---

A i meni se cini da je to najracionalnije zbog toga sam se i odlucio isprva bas na tu opciju al vidim da su ovde ljudi mahom dobro informisani (sto ne mogu da kazem za sebe) pa rek’o da proverim jos jednom.

vojkan85:
Uvek je bolje pitati ;). Tih 150 konja koliko on ima (čini mi se) je i više nego dovoljno za dobre performanse motora koje su usklađene sa dobrom potrošnjom. Još ako je gradska vožnja ihaj. Samo redovni servisi menjača i to je to, miran si ;).

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju