Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Škoda KAROQ utisci, komentari, informacije  (Pročitano 24436 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Odg: Škoda KAROQ utisci, komentari, informacije
« Odgovor #270 poslato: Oktobar 21, 2019, 17:38:21 posle podne »
Gledam danas Tiguana na ulici i vidim one plastične lukove ispod prednjih blatobrana. Za oko 2cm prelaze gabarite limenog poklopca. Dakle, vrše funkciju sprečavanja direktnog češanja lima blatobrana i donekle zaustavljaju kamenčiće i prljavštinu te čuvaju ostatak vozila. Kod našeg Karoq-a ovi opcioni plastični lukovi ne prelaze gabarite lima blatobrana pa je osim estetske upitna njihova funkcija. Boje za Tiguana su takve da žmurećki ubodeš bilo koju na WV konfiguratoru nećeš pogrešiti, a kod Škode moraš dosta da razmišljaš. Kod Renaulta i Dačije je još gore sa bojama a neki nedostaci na jeftinijem brendu se projektuju namerno koliko vidim. Tako Logan ima kutiju predviđenu za polen filter ali je fabrički zalivena pa neki ljudi u servisu seku poklopac i stavljaju ovaj filter. Lošiji kvalitet nije uvek do novca već je to donekle i namerno. Ono što je Dačija u nižoj klasi to je Škoda u srednjoj klasi. Najbolji odnos money for value.
  • Vozi: Dacia Logan

Van mreže Karlheinz

• Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže toci

« Odgovor #272 poslato: Januar 22, 2022, 01:19:37 pre podne »
Pozz forumasi,

Nov sam clan jer sam od pre neki dan postao vlasnik Karoq-a. Zanima me jedna stvar u vezi "otkljucavanja" nekih asistencija (Active Lane Assist, Traffic Sign Assist npr.)
E sada, slikao sam prednju kameru i poslao jednom liku iz NS koji se bavi tim stvarima (na preporuku je firma upravo dosla od drugara koji radi u Skoda salonu  ;) ) i on mi je na keca rekao da to ne moze jer nije "trouglasta" kamerica vec za automatska duga/kratka svetla, a da mu "Emergency Assist" dolazi iz maske.
Doduse nisam mu pomenuo da je auto 2021 godiste, a upravo mi je lik iz Skode rekao da buduci da imam adaptivni tempomat da to moze.
Interesuje me samo, da li neko zna nesto o ovome ili ne?

Oprema je Style Plus sa nekim dodacima + Front Assist - adaptivni tempomat do 210 km/h, AUTO-LIGHT assist - automatska kontrola dugih svetala.
  • Vozi: Skoda Karoq 2.0 TDI 4x4

Na mreži bog_daaan

« Odgovor #273 poslato: Januar 23, 2022, 03:05:06 pre podne »
Koliko sam ja upućen, automatska duga i kratka svetla kontroliše takođe pomenuta trouglasta kamera koja je ispod šoferke na mestu srednjeg retrovizora, tako da ako imaš automatska duga svetla trebalo bi da imaš trouglastu kameru koja kotroliše prepoznavanje znakova, lane assist...
  • Vozi: Škoda Octavia Mk3 facelift, 2.0TDI 150hp DSG

Na mreži SaleeNis

« Odgovor #274 poslato: Januar 23, 2022, 07:35:34 pre podne »
Mislim da je toci već dobio informacije koje traži od lika iz NS-a. Ja nemam trouglastu kameru ali imam automatska duga svetla. Bez te trouglaste kamere ne moze se otključati lane assist, Traffic Sign Assist.
I kod mene je style plus paket opreme koji ne podrazumeva trouglastu kameru.
  • Vozi: Kodiaq 1.5 TSI DSG Style+

Van mreže dixon

« Odgovor #275 poslato: Januar 23, 2022, 12:33:01 posle podne »
Аутоматска дугс светла постоје и са малом камерицом која служи за аутоматска дуга светла и налази се практично у самом ретровизору у кабини, практично иза њега... Троугласта подржава препознавање знакова, праћење трака, аутоматска дуга светла, а мала само аутоматска дуга светла.

Na mreži SaleeNis

« Odgovor #276 poslato: Januar 23, 2022, 18:31:56 posle podne »
Ovo je ta kamerica. bravo2
  • Vozi: Kodiaq 1.5 TSI DSG Style+

Van mreže toci

« Odgovor #277 poslato: Januar 26, 2022, 16:00:14 posle podne »
Ovo je ta kamerica. bravo2

Da, da...to je ta kamerica kao i kod mene.
E sada, sledece pitanje :-D buduci da sam video, odmah, nedostatak ovog Assistant-a na auto putu prilikom padanja snega (kada sneg prekrije masku radara) interesuje me da li ovaj Front Assist prepoznaje pesake i moze da ukoci u slucaju nuzde?
Dalje, primetio sam da (Front Assist) nece da mi ukoci ispred vozila kada se krecem normalno putem, tipa 60km/h.
Dalje, onih par crtica, prilikom podesavanja razdaljine od drugog vozila, da li neko zna tacno sta znace i kolika razdaljina je 1 crta.
Imam previse pitanja, a u salonu takodje su mi nesto sve sturo objasnili, cak sta vise na neka pitanja i nisu znali da mi odgovore.

Van mreže toci

« Odgovor #278 poslato: Januar 26, 2022, 16:05:18 posle podne »
Kada sam, vec, u kancelariji, buduci da sam na odmoru, interesuje me da li je moguca naknadna ugradnja one trouglaste kamerice. Pricamo o ugradnji preko Skodinog servisa.

Van mreže dixon

« Odgovor #279 poslato: Januar 26, 2022, 17:10:31 posle podne »
Могућа је уградња троугласте камере, потребне одређене измене и пун гас све буде ала фабрика. Уколико те интересује, радио сам већ, пиши пп па да правимо причу. Преко шкодиног сервиса тешко да ће да ти се исплати .

Фронт асист зависно од радара.

Цртице на темпомату нису фиксна раздаљина, није исто 1 цртица при 40km/h и једна цртица при 140km/h.

Van mreže toci

« Odgovor #280 poslato: Januar 26, 2022, 18:27:04 posle podne »
Могућа је уградња троугласте камере, потребне одређене измене и пун гас све буде ала фабрика. Уколико те интересује, радио сам већ, пиши пп па да правимо причу. Преко шкодиног сервиса тешко да ће да ти се исплати .

Фронт асист зависно од радара.

Цртице на темпомату нису фиксна раздаљина, није исто 1 цртица при 40km/h и једна цртица при 140km/h.

Mozes li mi objasniti zasto nece da koci sam kada se priblizavam vozilu sa 20km na sat i pri tome sam sam ukocio na 2m od auta? :)
Novo pitanje - zasto duva hladno na zadnjoj klupi kada je u autu namesteno 24C? Napred duva toplo, a u sredini prema zadnjoj klupi duva hladno? Nemam opciju podesavanja grejanja za pozadi.

Van mreže dixon

« Odgovor #281 poslato: Januar 26, 2022, 18:48:48 posle podne »
Што назад дува хладно мора да се види шта је не знам напамет... А што се тиче кочења, једино ако имаш адаптивни темпомат иначе не

Na mreži vojkan85

« Odgovor #282 poslato: Januar 27, 2022, 12:05:22 posle podne »
I kod mene na Oktaviji se dešava da duva hladno pozadi, Upalim, podesim za pola stepena veću temepraturu, i krene da duva toplo. E sada, zašto je tako...nemam pojma.
  • Vozi: Škoda Octavia A7 Combi, 2014 godište, 1.6TDI, ATM Remap Stage 1, H&R opruge

Van mreže toci

« Odgovor #283 poslato: Januar 30, 2022, 22:59:50 posle podne »
Moze li se navigacija promeniti da ne prica na engleskom nego na srpskom  :-X

Cackao sam po opcijama ali nigde nisam pronaso opciju za glas.

Van mreže Karlheinz

« Odgovor #284 poslato: Januar 30, 2022, 23:53:43 posle podne »
Otvori slobodno novu temu za svako novo pitanje ili problem, ako slična tema ne postoji, tako forum funkcioniše. Ne bi bilo loše i da učestvuješ u nekoj od već pokrenutih tema o ovom modelu i tako pomogneš ostalima nekim svojom informacijama i utiscima.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+