Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Navigacija, update, mape...  (Pročitano 10291 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže montenegrina

Odg: Navigacija, update, mape...
« Odgovor #120 poslato: Oktobar 21, 2020, 23:40:05 posle podne »
Pozdrav,
ne znam je li pitanje baš za ovu temu ali da pokušam :)
Navigacija nam je došla sa ECE AS 19/20 ali nije bilo mape Crne Gore, a možda smo ovlaš pogledali i dala sam jednom poslovnom partneru koji se time bavi da stavi nove mape. Nisam sad ni pogledala da li je 20/21. Navigaciju nisam ni testirala, jer nažalost zbog korone nema izlaza iz zemlje (a znam napamet svaki pedalj CG pa mi nij eni trebalo hehe). Ono što mi je sdamalo problem kad tražim državu, Crna Gora je ćirilicom napisana pa je tražim negdje na dnu ali i to smo prevazišli.
Ono što nismo je čitanje zankova. Meni lično je to korisna stvar. E sad, kada kartica navigacije nije ubačena, kamera normalno čita sve zankove čak i najmanje. Čim se stavi kartica navigacije, nema čitanja znakova. Sve sam opcij eprobala. Ugasi znakove na navigaciji, čitaj samo sa kamere i neće. Navigacija takoidje ne prikazuje zankove, ne znam zašto.
Što može biti ako neko može da pomogne?
Hvala vam unaprijed.

P.S. MOze li neko objasniti kako da sam ubuduće updatujem mape? Ako je već bilo, smao mi dajte link.

• Vozi: Škoda Superb Combi 2.0 TDI DSG Style

Na mreži AcoSk

« Odgovor #121 poslato: Oktobar 21, 2020, 23:53:05 posle podne »
Nisi nam napisao koja je nav u pitanju, ali dobro... Po ovom "AS" rekao bih da je Amundsen mib2 (tj. Discover Media mib2).
Ako jeste, ovde skidas mape
https://updateportal.skoda-auto.com/

ili ovde

https://webspecial.volkswagen.de/vwinfotainment/int/en/index/downloads/maps-download#/

p.s. Cas pises u zenskom, cas u muskom rodu
  • Vozi: Skoda Octavia A5 Combi (1Z5) 1.6mpi 2008. god.

Na mreži Super 20Topic starter

« Odgovor #122 poslato: Oktobar 22, 2020, 08:58:22 pre podne »
 :)) :)) :)) Menjaju se  :)) :)) :)) Malo muz pise, malo zena :)
Salim se, pa razgledaj iz pocetka lepo je u vise navrata opisano kako i gde treba da skines i instaliras mape. Pozz  bravo2
  • Vozi: Superb

Van mreže montenegrina

« Odgovor #123 poslato: Oktobar 22, 2020, 11:00:53 pre podne »
Nisi nam napisao koja je nav u pitanju, ali dobro... Po ovom "AS" rekao bih da je Amundsen mib2 (tj. Discover Media mib2).
Ako jeste, ovde skidas mape
https://updateportal.skoda-auto.com/

ili ovde

https://webspecial.volkswagen.de/vwinfotainment/int/en/index/downloads/maps-download#/

Hvala.

Vise mi je problem ovo sa citanjem znakova. zasto ne cita kada se stavi kartica sa mapama?

Dje sam to pisala u muskom, mozda jedino greska u kucanju :D Muza ne zanimaju forumi i drustvene mreze, tako da on ne kuca sigurno.

:)) :)) :)) Menjaju se  :)) :)) :)) Malo muz pise, malo zena :)
Salim se, pa razgledaj iz pocetka lepo je u vise navrata opisano kako i gde treba da skines i instaliras mape. Pozz  bravo2

Vazi se, cim ugrabim vreemna, sve cu detaljno da procitam, hvala.
Ako mozda i vi znate ovo za citanje znakova?
  • Vozi: Škoda Superb Combi 2.0 TDI DSG Style

Van mreže Zox024

« Odgovor #124 poslato: Oktobar 26, 2020, 16:27:09 posle podne »
Preuzeo i instalirao verziju ECE A1 2020/2021 (STD2_1410_EU_A1_202022) sa update portala, sve je stalo na 16GB SD karticu bez problema iako pise da je verzija samo za 32GB SD kartice.
Inace, vidim da update verzija i dalje nema unet autoput Milos Veliki niti dela autoputa kroz Grdelicku klisuru. >:(
Zbog tog autoputa sam i ja skidao update sa skoda portala ali sam dobio samo deonicu Ljig - Cacak, nema jos uvek tog auto puta. Inace muka ziva bila, neki fajl ,,clientupdate" sam morao da skipujem jer je zasticen na kartici pa je dobro sto sam isao samo na overwrite i posle 2-3 sata kopiranja ipak radi ali ne sa mapama koje su kompletne nazalost. Inace kartica je 32GB u amundsenu, auto octavia 2019, vise nego dovoljno mesta sada za sve na njoj.
Nadam se da ce biti i ostalih puteva u skorijim azuriranjima

Na mreži AcoSk

« Odgovor #125 poslato: Oktobar 26, 2020, 19:44:26 posle podne »
Zato karticu uvek formatiras (FAT32) i nema da ostane nista, nikakvi "zasticeni fajlovi".

Na mreži AcoSk

« Odgovor #126 poslato: Novembar 24, 2020, 20:40:45 posle podne »
Izasle su mape ECE AS 2021 za Amundsen mib2 (Discover Media), ali samo na Seat sajtu. Na Skoda i VW sajtu ih nema jos uvek.
Iskreno, ne razumem takvu politiku, valjda prvo treba da izbace na VW sajt pa Skoda i Seat, ali kako god...
Kada se raspakuju zauzimaju ~14.4GB su kada se raspakuju, tako da bi trebalo da i dalje staju na kartice od 16GB.
Evo ko hoce da proba:
https://seatmapdownloads.akamaized.net/EUAS/EU_AS_STD_1520.zip
A za ubuduce, odete i na Seat sajt i vidite da li ima novijih nego VW (mozda uvek update izbacuju prvi, ko zna)
Birate na sajtu npr. Seat Leon Navi System 6P0. To je Amundsen mib2.

« Odgovor #127 poslato: Decembar 02, 2020, 09:37:40 pre podne »
Jesi li probao? Jel rade OK?
  • Vozi: Skoda Superb MK3

Na mreži nidza

« Odgovor #128 poslato: Decembar 02, 2020, 12:18:16 posle podne »
Na Škodinom sajtu i dalje stoje mape od CW25 kao aktuelne. Sačekaću zvanične, mada ono jednom kad su se pogubili sa segmentacijom Evrope, skinuo sam VW mape i radile su potpuno isto. Očigledno je to sve jedan te isti sadržaj.

• Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 2.0 TDI 2015 Style

« Odgovor #129 poslato: Decembar 02, 2020, 15:11:23 posle podne »
Skinuo sam i snimio i Amundsen radi, ali i dalje nema celog auto puta do Čačka. To sam video, ostale razlike ne vidim koje su. Velicina je blizu 16gb i mislim da sledece verzije neće moći na kartice manje od 32gb.
  • Vozi: Superb 2.0TDI Ambition +

« Odgovor #130 poslato: Decembar 02, 2020, 16:13:32 posle podne »
Tjah, nadao sam se da ce ga ubaciti u ovoj verziji. To mi je glavna stvar koja mi je smetala u staroj verziji
  • Vozi: Skoda Superb MK3

Na mreži AcoSk

« Odgovor #131 poslato: Decembar 02, 2020, 16:55:42 posle podne »
Izasle su u medjuvremenu i na VW sajtu.
Zauzimaju 14.4GB, sto je oko 400MB vise od prethodnih, tako da mozda i sledece izdanje stane na 16GB kartice, ali update posle tog tesko.

« Odgovor #132 poslato: Decembar 02, 2020, 18:21:41 posle podne »
I sta dalje kada prebace 16gb? Tada bice zadnji update ili prodavace Skoda nove SD kartice po 100eu za da moze i dalje da se update-uje :)

Uvek autopute kasne sa ubacivanje. I kod nas novi autoput Skopje-Stip su ga ubacili nakon 1god od pustanje u upotrebi. Bice uskoro u sledeci update i onaj vas Milos Veliki ili kako god se zvao :)

Na mreži AcoSk

« Odgovor #133 poslato: Decembar 02, 2020, 18:58:48 posle podne »
Ne moras da placas 100e u Skodi (mada mislim da je i skuplje kod njih), mogu da se kupe i van skode...
Ja prodajem te kartice za 5000din, naravno 32GB.

« Odgovor #134 poslato: Decembar 02, 2020, 21:04:44 posle podne »
Imacu te u predvid za dalje kada postanu male ove od 16gb. Naravno i kada ovo ludilo sa korone prodje. Sada realno kako smo zatvoreni i ne moze nigde ni update nema potrebe da se radi. Sta je tu je, samo neka prolazi...