Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Shell pumpe u Srbiji  (Pročitano 4297 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže djordje48

Odg: Shell pumpe u Srbiji
« Odgovor #15 poslato: Avgust 25, 2020, 17:01:06 posle podne »
Sa sigurnoscu mogu reci da npr Lukoil ne aditivira gorivo oravilno. Mislim dodaje on Ekto aditive ali ne na pravilan nacin. U Burgasu se gorivo aditivira protocno tj kroz cevovod tece dizel i duz cevovoda su dizne koje kontrolisano brizgaju aditiv. Ovde u Lukoilu frljnu aditiv na gornji otvor cisterne iz lonceta. Kako Nis radi u rafineriji ne znam pitacu.

Kompanija Naftahem iz Sremskih Karlovaca mislim da pravilno aditivira gorivo. Sem rafinerije pancevo oni su jedini koji bi mogli imati pravi nacin aditiviranja. :o :-X 

Ako se ne varam OMV doteruje svoj skuplji dizel iz inostrantsva...mislim ako ga ceca sipa u svog Lenda onda(k) valja ;)
  • Vozi: pezo 508 senzor bregaste, na astri prekidaci ko na sporetu a suzuki ruzan

Na mreži petarp031

« Odgovor #16 poslato: Avgust 25, 2020, 17:15:49 posle podne »
Ceca voli da joj kvalitetno gorivo bude skladisteno u rezervoar jer je Land poznat kao pouzdano vozilo, pa nakon duzeg boravka u servisu oce da pravi problem ako nema kvaliteta, gde jos da placa istakanje i novo utakanje
  • Vozi: Octavia RS mk1

Na mreži Mareska

« Odgovor #17 poslato: Avgust 25, 2020, 17:43:56 posle podne »
Ne ceca sipa na petrolu zato što za rover preporučuju qmax gorivo :)
  • Vozi: Passat

Na mreži petarp031

« Odgovor #18 poslato: Avgust 25, 2020, 17:46:50 posle podne »
Bio sam ubedjen da sipa na Knezu, ali rover cini cuda
  • Vozi: Octavia RS mk1

Van mreže djordje48

« Odgovor #19 poslato: Avgust 25, 2020, 20:07:19 posle podne »
Moozda knez sipa u nju ako ona ne sipa na knezu :)
  • Vozi: pezo 508 senzor bregaste, na astri prekidaci ko na sporetu a suzuki ruzan

« Odgovor #20 poslato: Avgust 26, 2020, 12:24:58 posle podne »
Btw. nisam upućen u detalje oko goriva (kao kod ulja) ALI sigurno da Shell ne vozi gorivo sa "trulog Zapada". Naravno, V-Power je zaista odlično gorivo ali daleko je od toga da vredi mnogo više od NiS-ovog ... možda do 10 dindži po litru (bar za mene). Sipao sam ga u Mađarskoj i Bugarskoj ... i 95 i 99+ (Racing), dobro ali zaista nije toliko koliko je skuplje (od običnog ili drugih, jeftinijih, aditiviranih).
Da, većina (ako ne i svi) distributera uglavnom dodaje aditive i to ne u rafineriji. Dobar primer je za Lukoil naveden; najbolje je da se aditivi dodaju u rafiniriji, ostalo je neozbiljno (iako bi u praksi moglo biti i isto, izimajući min. jedan sat vožnje cisterne, pa ako se pretoči cela u jednu pumpu, itd.).
Shell je shell ali baš turski ... nekako su manje pouzdani nego pre 5 ili 10 god. kada su bili blizu Zapadnog nivoa teh. disc. Sada je to "sačuvaj bože" (bar iz primera koje znam, nisu vezana za ulja ali jesu za profesionalnu upotrebu što opreme što hemikalija), dakle - za izbegavanje (na blogu sam pre više godina davao savet da nije za izbegavanje i da je o.k. (npr. turska Mobil ulja)) i tek u nijansama iza Zapada.

P.S.
Ako je za utehu, kod nas je Ecto tek 5 din. skuplji po litru a u Bug. je 10% razlike u ceni.