Autor Tema: saveti za kupovinu oktavije  (Pročitano 35855 puta)

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže ikkmanZapočeo temu

saveti za kupovinu oktavije
« poslato: 16. Feb, 2018. 21:06 »
Zeleo bi da promenim auto , a isto tako bih voleo da ostanem veran skodi . Moj izbor bi bila oktavija ne starja od 10 godina .
Zanima me vas savet iz iskustva , sta bi mi preporucili , kao najpouzdaniji agregat i najpovoljniji model za odrzavanje kao i koje su
mu slabosti i mane ovog modela . Naravno i prednosti .  Hvala unapred .
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4 16V 2005-to godiste

Van mreže Maksimus

Odg: saveti za kupovinu oktavije
« Odgovor #1 poslato: 16. Feb, 2018. 22:43 »
Pretpostavljam da je najpovoljniji za odrzavanje 1.6 tdi,medjutim mislim da je mera za oktaviju 2.0.
Moja najtoplija preporuka ti je scout,pogotovo za tvoje podnevlje gde ume dobro da zavije  ;) . Ne znam do koliko gledas i sta ti od opreme igra ulogu,ali u principu sa tom oktavijom ne mozes da pogresis,nisu imale nekih izrazenih mana (bar da ja znam).

Van mreže Karlheinz

Odg: saveti za kupovinu oktavije
« Odgovor #2 poslato: 16. Feb, 2018. 23:12 »
Koliko prelaziš, koji je budžet? Uzeo bi dizel ili benzin?
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže ikkmanZapočeo temu

Odg: saveti za kupovinu oktavije
« Odgovor #3 poslato: 17. Feb, 2018. 10:45 »
Koliko prelaziš, koji je budžet? Uzeo bi dizel ili benzin?
Budzet do 7000 e , a sto se tice kilometraze odprilike 10000 km godisnje .
Znaci bitno mi je da imam siguran i pouzdan auto za porodicu , ostalo mi nije vazno
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4 16V 2005-to godiste

Van mreže Maksimus


Van mreže ikkmanZapočeo temu

Odg: saveti za kupovinu oktavije
« Odgovor #5 poslato: 17. Feb, 2018. 13:50 »
Skaut4x4 ipak ne bih
  • Vozi: Skoda Fabia 1.4 16V 2005-to godiste

Van mreže Marjanke

Odg: saveti za kupovinu oktavije
« Odgovor #6 poslato: 17. Feb, 2018. 16:15 »
Zavisi opet sta volis, ipak je lepota u oku posmatraca.

Da sam na tvom mestu birao bih 2.0 tdi cr / 140ks, kultivisaniji rad motora od 1.9 i vise snage i momenta pruza, odrzavanje i potrosnja skoro pa identicni. Nesto i ne pratim oglase u poslednje vreme pa i ne znam da li A5 FL moze da se nadje dobar za te novce sa kojima raspolazes.  ;D

Van mreže Karlheinz

Odg: saveti za kupovinu oktavije
« Odgovor #7 poslato: 18. Feb, 2018. 00:17 »
Za tu km, najbolje benzin, ali ih nema za te novce u Facelift varijanti koju bi ja obavezno uzeo. Onda ti ostaje možda 1.6tdi da gledaš.
Taj novac je na granici gde se sreću dobro očuvana limuzina sa 1.9tdi i još mlađi karavan O2 FL sa 1.6tdi. 2.0tdi je obično još malo skuplja od ova dva.
Ako možeš da dobaciš još malo eur, imaš trenutno na oglasu ovde na forumu 1.4tsi 2010 god, remek delo od O2, od našeg člana koji je sa nama godinama, savršen primerak O2 FL.
Što se tiče motora, ovim redom bi ja za sebe gledao
1.4tsi savršen, ako se tako može reći za neki motor
2.0tdi odličan
1.6tdi vrlo dobar, česta mana pumpa za vodu
1.9tdi mator ali pouzdan, teško sa malom km da ga nadješ
itd..
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže Maksimus

Odg: saveti za kupovinu oktavije
« Odgovor #8 poslato: 18. Feb, 2018. 00:22 »
Ona sa foruma je fantasticna,potpuno sam zaboravio na nju. Auto presao 72k km,nema potrebe za daljim obajsnjavanjem. E da,i izgleda kao RS  :B=)

Van mreže -nebojsa-

Odg: saveti za kupovinu oktavije
« Odgovor #9 poslato: 18. Feb, 2018. 12:45 »
Ja sam bio u slicnoj situaciji polovinom 2016.
Doduse cene su logicno otisle na dole, mada neznatno.
Dizel sa malo km ces tesko naci. Npr. kada na polovniautomobili.com kao parametar stavis manje od 150000 km za do 10 god. stare Octavije, ostane ih svega nekoliko za tvoj buzet.
Sto se benzinaca tice, izbegao bih 1.4 i 1.6 mpi, mislim da su realno preslabi za toliki auto.
Sto se tsi tice, izbor na oglasima je nazalost mali, ili su sa vise km ili sa visom cenom.
Vec pomenuta 1.4tsi od kolege sa foruma je odlicna (barem sudeci po slikama iz teme i sa oglasa), doduse skuplja je.
Facelift tdi Octavija ima vec solidan broj za malo preko 7000€, doduse ono sto sam na brzinu video su uglavnom Ambiente 1.9 ili 1.6 tdi.
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.

Van mreže Milos lovac

Odg: saveti za kupovinu oktavije
« Odgovor #10 poslato: 18. Feb, 2018. 23:08 »
Zdravo svima, ponuđena mi je oktavia karavan 2007. 1.6 mpi . Zanima mi me stručno mišljenje. Ima okruglo 200.000 km,pravih. Nema plin. Moje potrebe su 70.000 km godušnje. U napred hvala.
  • Vozi: Škoda oktavija 2007. 1.6mpi

Van mreže Karlheinz

Odg: saveti za kupovinu oktavije
« Odgovor #11 poslato: 18. Feb, 2018. 23:16 »
Šta te konkretno zanima?
Nisam baš stručnjak, ali za 70.000km godišnje gledaj Škodu koja ide na dizel.
Osim u slučaju da gorivo (i održavanje) nisu tvoja briga.

ps. Dobrodošao na forum.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže mihajloalasp

Odg: saveti za kupovinu oktavije
« Odgovor #12 poslato: 18. Feb, 2018. 23:35 »
Taj 1.6 mpi je neverovatno izdrzljiv, drugar koji ima taxi firmu ima 3 seata altee sa tim motorom, sve su sa preko pola miliona km na satu, na plin. Jednostavno neunistiv motor, izuzetno jeftin za odrzavanje, cak i sasvim lepo nosi alteu koja je tezine kao i octavia otprilike.

Van mreže Milos lovac

Odg: saveti za kupovinu oktavije
« Odgovor #13 poslato: 19. Feb, 2018. 00:00 »
U glavnom me je zanimala izdržljivost motora. To je 75kw. Četvoročlana porodica, stvari...Stalno u tranzitu. Kakva je na putu, preticanje i sl. Ne treba mi divljina a opet ne treba mi ni mrtvak od auta. Hvala na dobrodošlici
  • Vozi: Škoda oktavija 2007. 1.6mpi

Van mreže mihajloalasp

Odg: saveti za kupovinu oktavije
« Odgovor #14 poslato: 19. Feb, 2018. 00:25 »
Za moj pojam je sasvim okej, a ja generalno volim ostriju voznju. Potrosnja benzina je podnosljiva, lepo se vozi na nizim obrtajima, kao i svi motori sa 8 ventila. Po meni ok izbor za oktaviju.



Pretraga foruma [Google]