Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Problem prednji brisaci  (Pročitano 1633 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DarkoSkodaTopic starter

Problem prednji brisaci
« poslato: Jun 16, 2018, 12:38:17 posle podne »
Interesuje me da li je moguce iskljuciti opciju "dodatnog"uvlacenja brisaca na octaviji 2011? 
Ovih dana su stalno kise I jako me nervira to sto kad brisaci dodju skoro do kraja oni urade jos jedan korak I uvuke se jos malo.Ja  znam da to ima veze zbog aero dinamike I brzine vozila ali je jako iritantno...Pokusao sam da trazim po netu ali nisam uspeo. hearcut hearcut wac1 wac1
  • Vozi: Skoda Octavia 1.9tdi 2011 Elegance

Na mreži AcoSk

Odg: Problem prednji brisaci
« Odgovor #1 poslato: Jun 16, 2018, 23:31:26 posle podne »
Znam o cemu pricas, ali ne znam sto te to nervira toliko :)
Manje vise, nije to zbog aerodinamike, jer u oba ta donja polozaja su vec "ispod haube".
Inace, to produzava i vek samih metlica brisaca, pogotovu u periodima kada se dugo ne koriste brisaci (povremeno menja te dve pozicije i kada ne palis brisace pa tako gumice brisaca "naginje" na drugu stranu. Time neda da se gumice iskrive na jednu stranu). Mozda nekome zvuci smesno ili glupo, ali VAG grupacija vozila ima toliko tih korisnih sitnica da bi mogli do sutra o tome :)
  • Vozi: Skoda Octavia A5 Combi (1Z5) 1.6mpi 2008. god.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #2 poslato: Jun 17, 2018, 00:46:55 pre podne »
Kad sam prvi put to video mislio sam da brisaci brljave nesto , zamenio motoric brisaca kad ono isto pa sam tek posle saznao o cemu je stvar  :B=)
  • Vozi: Fabia vRS mk1, Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

« Odgovor #3 poslato: Jun 17, 2018, 12:01:12 posle podne »
Ja sam u prvom trenutku isto pomislio da je problem u motoru ili da nesto glavi a posle sam video da I na drugima to isto radi...laknulo mi je..pa nzm.mislio sam jel moguce to deaktivirati da vidim kako ce se onda ponasati..jer sad ima malo grublji zvuk pri tim pokretima...jos ako I metlice skripe divota...muzika onda I ne treba.

Na mreži AcoSk

« Odgovor #4 poslato: Jun 17, 2018, 12:15:07 posle podne »
Jeste malo dosadan taj zvuk kada se "becnu" i pomere, ali nisam siguran da li moze da se deaktivira. Ako budem saznao pisem ovde :)

« Odgovor #5 poslato: Jun 17, 2018, 12:25:58 posle podne »
Ewo upravo to...nisam ni sam znao kako to da opisem..ako saznas nesto bio bih ti zahvalan. bravo2 bravo2 :RR) :RR) :bravo: :bravo:

Van mreže hatuna1983

« Odgovor #6 poslato: Jun 18, 2018, 01:23:09 pre podne »
Mene interesuje da li treba da budu potpuno uvuceni u tom modu? Ja iz kabine vidim malo desni brisac, a pomakne se na dole. Da li bi trebalo da se nikako ne vidi?
  • Vozi: Škoda Octavia A5 2006 1.9 TDI BJB 77kw Elegance

Na mreži Miro MNE

« Odgovor #7 poslato: Jun 18, 2018, 09:46:19 pre podne »
Meni se na svakoj O2 do sad pomalo vidio al ono kad se zagledaš u tu tačku tek tada primjetiš da viri
  • Vozi: Octavia 2.0 FSI Elegance + Octavia 1,6MPi Ambiente + Octavia 2,0 TDI Elegance

Na mreži AcoSk

« Odgovor #8 poslato: Jun 18, 2018, 15:01:12 posle podne »
@hatuna1983, desni se malo vidi u gornjem polozaju, a u donjem ne bi trebalo. Ali ako je neko skidao ceo brisac pa nije vratio kako treba sve je moguce :)

@Miro MNE, na O2 ne postoji ovaj sistem

Na mreži Miro MNE

« Odgovor #9 poslato: Jun 18, 2018, 21:20:51 posle podne »
Sistem da se brisaci po gasenju auta tj kontakta povucu ispod haube? Postoji makar na svakoj do sada koju sam posjedovao je to radilo
  • Vozi: Octavia 2.0 FSI Elegance + Octavia 1,6MPi Ambiente + Octavia 2,0 TDI Elegance

Na mreži AcoSk

« Odgovor #10 poslato: Jun 18, 2018, 21:30:46 posle podne »
Dva donja polozaja? Ne samo po vracanju kontakta, nego i u nekim drugim situacijama (npr. Posle gasenja brisaca posto su radili na intervalu)?
Ja sam skoro pa siguran da to nema na O2, kao ni golf4 (za njega sam siguran, a to je sve isto)

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

« Odgovor #11 poslato: Jun 18, 2018, 23:10:35 posle podne »
O2 je golf 5 ne golf 4 . Ima na O2 makar ima kod mene na RS u , na obicnoj nisam imao , moguce je da to ide sa opremom .
  • Vozi: Fabia vRS mk1, Octavia TDI mk1, Octavia vRS mk2

Na mreži Marjanke

« Odgovor #12 poslato: Jun 18, 2018, 23:33:50 posle podne »
Ima to i kod mene, da budem iskren ja sam to tek provalio posle ugradnje xenona pa sam se uzasno istripovao i skapirao svoju glupost.

Van mreže Karlheinz

« Odgovor #13 poslato: Jun 19, 2018, 12:00:12 posle podne »
Dakle, nije problem nego opcija, mislim da može da se promeni (vcds) na koliko gašenja auta će se brisači mrdnuti, verovatno i može da se isključi, nisam siguran. Brisači nemaju dva položaja, tj. dva donja pložaja, samo se malo mrdnu da se gumica presavije na drugu stranu, to je sve.
Postoji još i servisni mod za menjanje brisača - u gornjem položaju.
Kada se izvuče ključ, imate 30 sekundi da povučete ručicu brisača jednom ka dole, i brisači će se podignuti. Vraćaju se dole čim upalite auto i krenete.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Na mreži AcoSk

« Odgovor #14 poslato: Jun 19, 2018, 14:56:39 posle podne »
Auuu kako sam prevideo, ja sve vreme mislim na Oct A4 i pricam da ona nema ovaj sistem (zapravo i nema).
Izvinjavam se @Miro MNE i ostalima! Jedno mislio, a drugo pisao...

p.s. Naravno Oct a4 je golf 4, a oct a5 je golf 5 (6).

p.s.2 @Karlheinz, pa zar nisu to ustvari dva donja polozaja? :) ipak ima razlike oko 2cm izmedju njih