Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Regeneracija DPF filtera  (Pročitano 14644 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži bog_daaan

Odg: Regeneracija DPF filtera
« Odgovor #195 poslato: Novembar 25, 2021, 02:47:28 pre podne »
U slicnim intervalima kao sto su tvoji mi radi regeneraciju otkad sam uzeo auto, izludeh od nje, ocitavano na dijagnostici i rezultat je da je sve u redu, ne brini, ne bi trebalo da postoji ikakav problem ako ti je DPF zdrav tj. ako nije prepunjen. Sta je tu je, navika je cudo...
Doduse, ja se trudim da ga ispostujem da je uvek dovrsi do kraja i spusti obrtaje. :)
  • Vozi: Škoda Octavia Mk3 facelift, 2.0TDI 150hp DSG

Na mreži Mareska

« Odgovor #196 poslato: Novembar 25, 2021, 04:07:05 pre podne »
Evo da dodam svoje iskustvo i naravno upit za one koji imaju duze ovakav auto.

Prije 6mj kada sam ga uzeo primjetio sam da u gradskoj voznji regeneracija ide svakih cca 170-180km, jasni su znaci (obrtaju oko 950, inace 750).
Trudio sam se da ne prekidam ali je to nemoguce, ponekad prekinem i 2 puta, ali onda ako imam priliku vozim cca 25-30min i on to sam zavrsi.
Kada sam na otvorenom onda je na nekih 240-300km.

Prilikom kupovine covjek sa dijagnostike je rekao da pogresno ocitava pritisak ispred DPF i da mozda tako salje pogresan info da je zapusen.

Pa ako se neko vise razumije neka kaze da li je ovo normalno ili da mozda mjenjam taj senzor? Slikao sam, imaju 2 identicna ispod poklopca.
Hvala
Kad je do senzora stalno pali regeneraciju i upali lampicu, iz moje prakse je da auto posle 250.000km pali regeneraciju do 200km posle 300.000km na 100km iako je na dijagnoatici sve uredu teraj i nemoj da brines.
  • Vozi: Passat

Van mreže stg44

« Odgovor #197 poslato: Novembar 27, 2021, 07:43:33 pre podne »
Hvala za info.
Isao sad malo duzu relaciju. Na 290km upalio.

Inace auto je presao 115.000 ali vjerovatno podosta gradske voznje.

Ima li ikakve koristi od onih aditiva? Liqui Moly i sl.
  • Vozi: Octavia A7 81KW