Autor Tema: Zimske gume, saveti, preporuke, iskustva. Sezona: 2021/22  (Pročitano 6168 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Zimske gume, saveti, preporuke, iskustva. Sezona: 2021/22
« Odgovor #75 poslato: 20. Nov, 2021. 22:17 »
Vozio sam ih od novembra do marta na audi s3 quattro kao nove su i dalje, a poprilicno sam ih forsirao. Pusti prazne price oko topljenja od ljudi koji veze sa zivotom nemaju  ;)
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Stojke87

Odg: Zimske gume, saveti, preporuke, iskustva. Sezona: 2021/22
« Odgovor #76 poslato: 21. Nov, 2021. 09:58 »
Ja ne znam koje si ti tekstove čitao ili koga si slušao Buco pa su ti nabili pogrešno mišljenje o topljenju i trošenju Save Eskimo HP2 gume?
Baš naprotiv, ona je jedna od kvalitetnijih po pitanju trošenja i izdržljivosti, što potkrepljuju mnogobrojni testovi.
Pored toga, visoke ocene dobila je na parametrima kao što su potrošnja goriva, prijanjanje, upravljivost i kočenje na snegu i ledu, upravljivost na mokrom i suvom kolovozu, a slabije ocene na kočenju na mokrom i suvom (i pored toga, kočenje je sasvim dobro i u granicama preporučljivog), i buke u decibelima (takodje u granicama i mala razlika u odnosu na najbolju u tom parametru od oko 2 db).
Kucaj na google "Sava Eskimo HP2 review" pa nadji testove i potvrdićeš ovo što ti pričam.
  • Vozi: Škoda Octavia 2.0 tdi 4x4, 16v CR, 140ks 2011

Van mreže Buca

Odg: Zimske gume, saveti, preporuke, iskustva. Sezona: 2021/22
« Odgovor #77 poslato: 21. Nov, 2021. 10:08 »
Evo samo ovde npr...
  • Vozi: A7 octavia

Van mreže Stojke87

Odg: Zimske gume, saveti, preporuke, iskustva. Sezona: 2021/22
« Odgovor #78 poslato: 21. Nov, 2021. 10:41 »
Ako si video, totalno si promašio model gume druže.
Tu je priča o Sava Eskimo S3+, to je prethodnik HP2, u pitanju je 2014.godina (čitavih 7-8 godina) kada je S3+ bila aktivna sve do kraja čini mi se 2017. kada izlazi HP2, pa i do danas nastavljaju paralelnu proizvodnju oba modela.
Eskimo HP2 koristi bolje materijale, bolji tehnološki dizajn rebara i naprednija je od zastarele S3+ u gotovo svim parametrima.
Nemoj mešati različite modele, a pogotovo biti oslonjen samo na forum, već istraži i pročitaj internet i različite testove u praksi, što je danas prilično lako pa na kraju podvuci crtu.
Takodje, umalo zaboravih, ti likovi koje si naveo pričaju o vožnji zimske gume u toku cele godine, što je najpre totalno pogrešan pristup, a na kraju, svaka zimska guma se u toku velikih temperatura omekšava i ubrzano troši.

« Poslednja izmena: 21. Nov, 2021. 10:46 Stojke87 »
  • Vozi: Škoda Octavia 2.0 tdi 4x4, 16v CR, 140ks 2011

Van mreže Buca

Odg: Zimske gume, saveti, preporuke, iskustva. Sezona: 2021/22
« Odgovor #79 poslato: 21. Nov, 2021. 10:43 »
Zato imam vas za pomoc... Ja sam preseko definitivno :) samo ne znam da li da ih pakiram sad dok su 7800 na shopsteru ili da sacekam taj famozni petak mozda padne neki ecro ekstra jos jednom hvala ljudi
  • Vozi: A7 octavia



Pretraga foruma [Google]