Autor Tema: Gepek  (Pročitano 1901 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vkinyoZapočeo temu

Gepek
« poslato: 30. Jun, 2017. 03:17 »
Neće da otvori mehanički, samo preko ključa ili dugmeta u kabini. Da li se još nekom desilo i da li neko može da mi pomogne? Inače, vozio sam kod auto električara, proverio je prekidač, kaže da ne u redu. Neka opruga je, navodno, pukla i to pravi problem. Da dodam i da mi svetlo u gepeku ne radi, mada mislim da to nema veze s tim. Sad sam ugradio 1m led trake u gepek, povezao sa pozicijom iz zadnjeg faraona, tako da je kao na Vembliju. Unapred zahvalan.
  • Vozi: Skoda Superb, 2004. god, 1.9tdi, 96kw

Van mreže sasacalko

Odg: Gepek
« Odgovor #1 poslato: 30. Jun, 2017. 06:10 »
Izbini, nisam razumeo kako to mehanicki nece da otvori. Kod mene se povuce poluga u kabini i preko sajle otvara mehanicki. Istu polugu za otvaranje pomera i elektro motor i sajla. Deo brave na sasiji. Drugi deo brave, na vratima ima mikroprekidac i on daje signal komjuteru i pali svelo. Kad otvoris gepek, skini sijalicu i unimerom proveri da li ima napon, ako nema radturi bravu i proveri mikroprekidac, veoma je prosto, tri toreks srafa samo. Ovako je kod fabie, ali 100% je ista brava i kod tebe.

Sent from my ALE-L21  


Van mreže vkinyoZapočeo temu

Odg: Gepek
« Odgovor #2 poslato: 01. Jul, 2017. 19:24 »
Ne mogu da otvorim gepek a da to nije preko ključa ili iz kabine preko prekidača. Znači, kad se uhvatim za gepek, pritisnem dugme za otvaranje, nikakva reakcija. Pokušaću da rasturim sve to, samo imam jedno pitanje. Pošto sam totalni laik za sve to, šta da radim kad rasturim? Da tražim da kupim mikroprekidač, da ga nosim na servis...? Hvala na odgovoru.


Sent from my iPhone  
  • Vozi: Skoda Superb, 2004. god, 1.9tdi, 96kw

Van mreže bugarin

Gepek
« Odgovor #3 poslato: 01. Jul, 2017. 19:29 »
Ako ti radi preko kljuca ( pretpostavljam da mislis na daljinsko otvaranje) i radi iz kabine, onda je problem samo u mikroprekidacu koji pritiskas prilikom otvaranja. Bravu ne diraj. Kad skines panel oblogu sa unutrasnje strane gepek vrata bice ti sve mnogo jasnije.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

Van mreže vkinyoZapočeo temu

Odg: Gepek
« Odgovor #4 poslato: 20. Jul, 2017. 03:03 »
Ako ti radi preko kljuca ( pretpostavljam da mislis na daljinsko otvaranje) i radi iz kabine, onda je problem samo u mikroprekidacu koji pritiskas prilikom otvaranja. Bravu ne diraj. Kad skines panel oblogu sa unutrasnje strane gepek vrata bice ti sve mnogo jasnije.
Hvala.


Sent from my iPhone  
  • Vozi: Skoda Superb, 2004. god, 1.9tdi, 96kw



Pretraga foruma [Google]