Autor Tema: Sigurnosni šrafovi za felne  (Pročitano 7170 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže klisko

Odg: Sigurnosni šrafovi za felne
« Odgovor #15 poslato: 21. Apr, 2017. 08:13 »
Ono sa slike su original škodini sigurnosni kupljeni u Alprosu i rekli su mi da za njih nemaju kapice. Ako neko zna gde ih ima, neka javi na PP. Hvala.
  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

Van mreže sasacalko

Odg: Sigurnosni šrafovi za felne
« Odgovor #16 poslato: 21. Apr, 2017. 08:25 »
     Da li postoji mogucnost da se postojeca kapica obradi na strug i stavi preko sigurnosnog srafa?
     Druga opcija bi bila da se (opet na strug) napravi nova kapica od plastike, a da sa stare odseces poklopčić i zalepis na pravljenoj.
     Znaci samo rucna izrada.

Van mreže jovan.ilic.89

Odg: Sigurnosni šrafovi za felne
« Odgovor #17 poslato: 21. Apr, 2017. 08:45 »
Можда је проблем у томе што постоје два различита сета (постоји много више сигурносних комбинација али не мислим на то) са различитим каталошким бројевима од којих се за један могу купити оригинал капице у различитим бојама (двије сиве и црна), док други сет има нешто већу "главу" и за њих не постоје никакве оригиналне капице...ово сам лично искусио, купио прво тај један који је могао да се купи на сваком кораку и кад сам схватио у чему је фазон на интернету сам нашао каталошки број другог, нормалног сета који није могао да се купи ни код једног дилера у Београду, ни у Шапцу и следеће што сам пробао је било Ваљево (ABC-test) гдје су на стању имали само један сет тих шрафова које ми је другар купио и послао ::) Код куће имам тачне каталошке бројеве, а мислим да су касније у неком тренутку избацили из производње те са великом главом па сад постоји само разлика у шрафовима за Ситиго и све остале моделе из гаме...и за све постоје оригиналне капице :)


Na mreži LjahzeZapočeo temu

Odg: Sigurnosni šrafovi za felne
« Odgovor #18 poslato: 22. Apr, 2017. 19:37 »
Kolega koji mi je poklonio alu felne danas me nazvao i rekao da je pronasao kljuc za sigurnosne srafove,ali na kraju se ispostavilo da nije od neke koristi posto je na jednom mestu"izlizan"i zna da preskoci pa se nisam usudio da stavim srafove.
Otisao do prve radnje sa autodelovima i pronasao neki set sa jednim kljucem.Ne izgledaju bas ubedljivo,previse su nekako kineski,ali takva je i cena,1490rsd.Nisam imao vremena da trazim nesto bolje,ali sad na netu vidim da cena moze da ide debelo preko 50 evra.
Ono sto nisam znao (bar mi je vulkanizer tako danas rekao) da se taj sraf ne zateze kao ostali nego samo do prvog otpora i to je to.Ne znak koliko je to istina,ali da sam vec imao namontiran letnji set pa naknadno kupio srafove ja bi iz neznanja zavrnuo do kraja i obzirom da su srafovi takvi kakvi jesu veliko je pitanje da li bi ih mogao odvrnuti.
Naravno,kupio i set kapica za koji me prodavac ubedjivao da mogu i na sigurnosni sraf,ali nista od toga.
  • Vozi: Skoda Octavia IV,2.0 TDI,DSG

Van mreže Marjanke

Odg: Sigurnosni šrafovi za felne
« Odgovor #19 poslato: 22. Apr, 2017. 20:49 »
Pravio sam ja par puta od sestougaone plastike te kapice bas za sigurnosne, al smor posla za jednu kapicu, i sebi sam kupio ceo set skoro kad sam farbao felne.

Послато са Lenovo A6020a46  


Van mreže bigor

Odg: Sigurnosni šrafovi za felne
« Odgovor #20 poslato: 22. Apr, 2017. 21:16 »
veliko je pitanje da li bi ih mogao odvrnuti.
Odvrni ih odma jer ce posle da zapeci pa ces ih vrtati da ih skines. Koliko vidim kod tebe je manji sigurnosni sraf, samo rasijeci kapicu po pola i nabi je na njega, tako sam ja uradio i drzi godinama, a sa vana se ne vidi
  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Van mreže klisko

Odg: Sigurnosni šrafovi za felne
« Odgovor #21 poslato: 22. Apr, 2017. 21:28 »
Ja original sigurnosne štrafove zatežem jednako kao i obične (koliko god mogu rukom) i nisam imao problema, a šest puta sam menjao točkove ja, a jednom je majstor skidao zadnje. Kilo ključ je u planu, ali nikako da se realizuje...
  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

Na mreži LjahzeZapočeo temu

Odg: Sigurnosni šrafovi za felne
« Odgovor #22 poslato: 22. Apr, 2017. 22:02 »
Odvrni ih odma jer ce posle da zapeci pa ces ih vrtati da ih skines. Koliko vidim kod tebe je manji sigurnosni sraf, samo rasijeci kapicu po pola i nabi je na njega, tako sam ja uradio i drzi godinama, a sa vana se ne vidi

Nisam se toga setio,ali pokusam sutra da vidim da li moze tako da se uglavi.Glava srafa jeste nesto manja pa je moguce da moze da se tako uglavi.
Nego,nisam te razumeo sto bi skidao sigurnosne srafove?
Jest da nisu neki kvalitet,ali su novi i valjda se mogu odvrnuti pogotovo sto nisu stegnuti do kraja.Ne znam ni koliko je pametno da ta 4 srafa budu normalno stegnuti,a jedan napola.Verujem da i taj jedan usled rotacije tocka na kraju bude poprilicno cvrst bez obzira sto prilikom montaze nije stegnut do kraja.
  • Vozi: Skoda Octavia IV,2.0 TDI,DSG

Van mreže bigor

Odg: Sigurnosni šrafovi za felne
« Odgovor #23 poslato: 22. Apr, 2017. 22:11 »
Ja sam te shvatio da si ih dobro dotegao, mislio sam samo da ih popustis i slabije dotegnes
  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Na mreži LjahzeZapočeo temu

Odg: Sigurnosni šrafovi za felne
« Odgovor #24 poslato: 22. Apr, 2017. 22:51 »
Uplaši me.  :B=)
  • Vozi: Skoda Octavia IV,2.0 TDI,DSG

Van mreže bigor

Odg: Sigurnosni šrafovi za felne
« Odgovor #25 poslato: 22. Apr, 2017. 22:55 »
Na ovo sam mislio
  • Vozi: skoda oktavia 2.0 AZJ

Na mreži LjahzeZapočeo temu

Odg: Sigurnosni šrafovi za felne
« Odgovor #26 poslato: 22. Apr, 2017. 23:17 »
Skontao sam.Za kapice koje su razlicite boje sam bio ubedjen da ce stati na sraf,ali eto,ti imas jednostavno i prakticno resenje pa probam i ja sutra.
  • Vozi: Skoda Octavia IV,2.0 TDI,DSG

Van mreže ugi85

Odg: Sigurnosni šrafovi za felne
« Odgovor #27 poslato: 23. Apr, 2017. 07:48 »
Za Fabiju 1 je moguce kupii originalne polovne sigurnosne srafove na otpadu. Ne verujem da bi bili skupi ali su zato dosta kvalitetniji od aftermarket resenja sa istom cenom i ne prave nikakav problem sa zatezanjem i kapicama.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže batke

Odg: Sigurnosni šrafovi za felne
« Odgovor #28 poslato: 23. Apr, 2017. 10:23 »
Pre neki dan sam kupio distancere i zajedno sa njima komplet dužih i sigurnisnih šrafova. Šrafovi su neki Italijanski brend, nisam zapamtio, i dođu sa metalnom kapicom i alatom za skidanje iste. Lepo upakovani u kutiju sa serijskim brojem i brojem šifre. Kapica je iznutra okrugla, a spolja šestougaona. Razlikuje se od plastičnih originalnih kapica za obične šrafove što je po mom mišljenju dobro. Vidi se da je taj šraf drugačiji i da  felne nisu tako laka meta. Sa druge strane štiti od prljavštine. Zategao sam ih rukom ne preterano velikom silom i za nijansu dotegao kilo ključem. Ostali su zategnuti po propisu.
Pre neki da sam pokušao da stavim neke distancere, ali se ispostavilo da imaju veći otvor centralne rupe pa sam morao da vratim felne bez da sam obavio posao. Šrafovi zategnuti kilo ključem na 120KN odnosno 12Kg i pri skidanju nije bilo nikakvih problema. Baš onako kako bi trebalo da bude.
  • Vozi: O3 2.0 tdi elegance+svašta nešto; MY2015; Revochip; Eibach prokit & RS 18"

Na mreži LjahzeZapočeo temu

Odg: Sigurnosni šrafovi za felne
« Odgovor #29 poslato: 23. Apr, 2017. 10:46 »
Za Fabiju 1 je moguce kupii originalne polovne sigurnosne srafove na otpadu.

Juce sam zvao Dusko Skoda,ali nemaju nista u ponudi.Uputio me na neke likove iz Indjije,Vracar tuning,gde zaista imaju veliki izbor sigurnosnih srafova,distancera,vijci,navrtke za felne...sirok spektar proizvodjaca i cena,ali meni se zurilo da juce stavim felne.Prvom prilikom svratim do njih kad me put nanese na tu stranu.
  • Vozi: Skoda Octavia IV,2.0 TDI,DSG



Pretraga foruma [Google]