Autor Tema: Skoda Favorit Sređivanje limarije  (Pročitano 1172 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ugljesa50Započeo temu

Skoda Favorit Sređivanje limarije
« poslato: 26. Maj, 2019. 20:25 »
Rubovi na zadnjim krilima su bili propali dobrano. Kupio sam nove rubove. Za oba sam dao 1500 din. Limar mi je uzeo 60 evra za zamenu oba ruba. Sajtne su bile propale. To sam uradio sam
Kupio sam Body zeleni poliester git sa staklenim vlaknima i poliester set (stakleno olatno i poliester smola). Komplet malih kupastih tocila za moju Dewalt sraficu. Svuda gde je bilo rđe sam odstranio kupastim tocilima. Na velike rupe sam stavio listove aluminijuma koje sam zalepio zelenim poliester gitom. Preko obe sajtne sam zalepio stakleno platno poliester smolom. Tamo gde je bilo neravno izgitovao sam i ofarbao crnom mat bojom.
Prednja krila su pokazala rđu gore. oprao sam ih iznutra jakim pritiskom vode. Kupastim malim tocilima sam provrteo svu rdju. Savio sam aluminijumski lim 0,5 mm onda sam ga namayao zelenim gitom i zalepio odozdo. Isekao sam parce lamperije koje je držalo aluminijim upretim o zemlju i unutrašnji deo krila dok se git nije stegao.
Onda sam izgitovao odozgo ošmirglao i ofarbao sprejem koji su po boji moje škode napravili u farbari. Auto je bez problema prošao Tehnički pregled.
  • Vozi: Skoda Favorit 136

Van mreže Karlheinz

Odg: Skoda Favorit Sređivanje limarije
« Odgovor #1 poslato: 30. Maj, 2019. 10:01 »
Dobar posao. Imaš neku sliku pre-posle?
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+



Pretraga foruma [Google]