Autor Tema: problem sa paljenjem - kod greske 17978 - imobilajzer ?  (Pročitano 2901 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže sasacvZapočeo temu

problem sa paljenjem - kod greske 17978 - imobilajzer ?
« poslato: 10. Mar, 2022. 06:30 »
Felicija, 1.3 MPI 50/68 2001
Pre neki dan narezao drugi (novi) kod kljuc i od tada nastaju problem sa paljenjem - naim, desava se da auto povremeno nece da upali, samo vergla.
Znaci nekad hoce, a nekad ni da cuje - samo vergla.
Pogledao drug na dijagnostiku, a slucaj se desio i bas prilikom dijagnostike - ocitao gresku 17978 engine control unit blocked / permanent.
Pretragom po netu sam nasao:
P1570 - engine control modul - imobiliser active / incorec/demaged key, incoretly coded, imobilizer defective ...


Sta je resenje - ponovno kodiranje - moze li se generalno ukloniti (zaobici) mimobilajzer
  • Vozi: Felicia Lxi 1.3 50kw MPI 2001

Van mreže sasacvZapočeo temu

Odg: problem sa paljenjem - kod greske 17978 - imobilajzer ?
« Odgovor #1 poslato: 10. Mar, 2022. 07:10 »
ne mogu da izmenim poruku - ne vidim opciju nigde ...


da dodam da auto mema centralnu bravu, ako je bitno i da cim sam skontao da mozda novi kljuc pravi problem - palim iskljucivo sa starim, ali se ovo povremeno nepaljenje, desava isto i sa starim kljucem.
  • Vozi: Felicia Lxi 1.3 50kw MPI 2001

Na mreži pajapop

Odg: problem sa paljenjem - kod greske 17978 - imobilajzer ?
« Odgovor #2 poslato: 10. Mar, 2022. 12:12 »



 cim sam skontao da mozda novi kljuc pravi problem - palim iskljucivo sa starim, ali se ovo povremeno nepaljenje, desava isto i sa starim kljucem.

 A jesi li pomislio da mozda baterija u starom kljucu pravi problem...mozda je vec stara ili usled neke korozije povremeno gubi kontakt??? Ako je do toga, kod starog kljuca, onda kod novog verovatno treba neko bolje kodiranje.
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže sasacvZapočeo temu

Odg: problem sa paljenjem - kod greske 17978 - imobilajzer ?
« Odgovor #3 poslato: 10. Mar, 2022. 21:01 »

nije mi palo na pamet ...rekoh da auto nema centralnu bravu (a mislio sam time da nema bateriju, te da tu nije nista prckano)
... sad si me naterao da otvorim kljuc, sta znam, mozda i ima, rekoh ... ali ipak kljuc nema bateriju - odnosno mozda je nekad i imao, za lampicu, ali on u ovakvom stanju funkcionise odkad je auto kod mene - nekih 3 i kusur godina ...
... tako da to nije resenje
  • Vozi: Felicia Lxi 1.3 50kw MPI 2001

Van mreže Valpurgijan

Odg: problem sa paljenjem - kod greske 17978 - imobilajzer ?
« Odgovor #4 poslato: 12. Mar, 2022. 08:14 »
Čip je zamašćen i zaprljan ali to nema veze trebalo bi da radi.. očisti malo i pogledaj da nije možda i oštećen... uglavnom imao sam i ja te epizode... sa dijagnostikom pogledaj i Immo unit..  postoji opcija sa dijagnostikom da se pogledaju i greške u Immobilizer modulu a ne samo greške u ECU.
Možda najbolja opcija gašenje totalno, Immo off... ne znam ni koliko ima smisla više ta zaštita jer se ne kradu felicije baš toliko.
  • Vozi: Felicia 1.6mpi - 1997

Van mreže Mihael_B

Odg: problem sa paljenjem - kod greske 17978 - imobilajzer ?
« Odgovor #5 poslato: 17. Mar, 2022. 17:06 »
P1570 - engine control modul - imobiliser active / incorec/demaged key, incoretly coded, imobilizer defective ...
Sta je resenje - ponovno kodiranje - moze li se generalno ukloniti (zaobici) mimobilajzer

Imao isti problem, naime bilo je do toga da je modul imobilajzera povukao vlagu i da je zbog toga počeo pravit probleme. Jednostavno ga osušiš dobro i radi normalno. Najveći problem je što se nalazi ispod kontrolne ploče pa je možda najbolja opcija da se preko dijagnostike potpuno ugasi jer tko zna kad će opet počet pravit probleme.
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 MPI

Van mreže sasacvZapočeo temu

Odg: problem sa paljenjem - kod greske 17978 - imobilajzer ?
« Odgovor #6 poslato: 17. Mar, 2022. 17:50 »
Bilo bi dobro kada bi neko precizno objasnio, gde se tacno nalazi imobilajzer i okacio odgovarajucu fotografiju ...
  • Vozi: Felicia Lxi 1.3 50kw MPI 2001

Van mreže Mihael_B

Odg: problem sa paljenjem - kod greske 17978 - imobilajzer ?
« Odgovor #7 poslato: 20. Mar, 2022. 22:11 »
Bilo bi dobro kada bi neko precizno objasnio, gde se tacno nalazi imobilajzer i okacio odgovarajucu fotografiju ...

Točno ispod kilometar sata, montiran na konstrukciju koja drži volan.
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 MPI

Van mreže Mihael_B

Odg: problem sa paljenjem - kod greske 17978 - imobilajzer ?
« Odgovor #8 poslato: 21. Mar, 2022. 20:02 »
Moramo biti načisto sa još jednom stvari. Naime sami modul imobilajzera treba isčitati kod sa ključa. Špula koja čita kod se nalazi oko kontakt brave. Dakle ako su ti ga samo narezali a ne i prebacili kod onda je normalno da proradi zaštita i da ne možeš upaliti auto. Auto se treba upaliti i odmah ugasiti a potom samo vergla.



Više o imobilajzeru;
https://www.youtube.com/watch?v=CP249RH_NQE&ab_channel=ROVR

  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 MPI



Pretraga foruma [Google]