Autor Tema: KAMIQ zimski set tockova  (Pročitano 1605 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Đorđe_85Započeo temu

KAMIQ zimski set tockova
« poslato: 05. Nov, 2021. 07:37 »
Pozdrav svima

Za nekoliko dana bi trebalo da mi stigne Kamiq, naravno sa letnjim gumama na njemu. Procitao sam na forumu sve vezano za automibil, izmedju ostalog I za felne I gume. Kako planiram da imam I zimski set tockova, interesuje me sta mislite o ovoj ponudi I akciji Kemoimpexa 4+4?
Meni se cini kao povoljna, ali opet bih, ako je neko negde naleteo na jos neku, ili ima neku ideju, neka podeli. Evo I link..

https://www.kemoimpex.com/upload/document/skoda-setovi-zima-2022.pdf?v=2021-10-26

Hvala unapred
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.0 Ambition Plus

Na mreži Bingodalton

Odg: KAMIQ zimski set tockova
« Odgovor #1 poslato: 05. Nov, 2021. 08:21 »
Ponuda 4 + 4?
Za zimu je najbolji 4 x 4, ali eto, svasta ljudi stavljaju ;)

Vidi sta imaju od felni, pogledaj na KP i PA ponudu za tvoj auto, mozda ti se dopadne nesto drugo ili nadjes original felne.

TopStop je u NS slicno nudio, sad brdo automobila vidim sa prakticno istim Momo felnama, gun metal sive. Pa mi izgledaju bezveze.

https://www.topstopauto.rs/images/SETOVI/ZIMA/SKODA-setovi-ZIMA-2022.pdf

Van mreže Đorđe_85Započeo temu

Odg: KAMIQ zimski set tockova
« Odgovor #2 poslato: 05. Nov, 2021. 10:12 »
Slazem se sa tobom, ali trenutno se uklapam samo u ovu matematiku sa 4+4  :)) :))

Mislio sam da uzmem obicne celicne felne, cak sam video, msm kod Jokera, one Alcar Antracit celicne koje su sada 7800, I gume npr. Sava koje su isto toliko, I to sve po mojm matematici izadje oko 60-65000..
Ovako dodam jos 10000 I kupim ovaj komplet….   :) :) :)
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.0 Ambition Plus

Na mreži Bingodalton

Odg: KAMIQ zimski set tockova
« Odgovor #3 poslato: 05. Nov, 2021. 14:30 »
Nisam video da nude isto. A video sam u Kemo-u te felne.

Celicne jesu bolje za zimu, ali ruznije.
Sto da ne, pazaris neki tako kompletic, ne znam koju velicinu vijas.

Na mreži zoranius

Odg: KAMIQ zimski set tockova
« Odgovor #4 poslato: 05. Nov, 2021. 15:03 »
Isti ovaj komplet u Kemoimpexu (zimske gume Lassa i felne 17") za Superb je pre 2 godine koštao 78000. Sada je 88000. Sreća pa nema inflacije i evro miruje. Što bi neki rekli, pametnom dosta.
  • Vozi: Superb 2.0TDI Ambition +

Van mreže Mareska

Odg: KAMIQ zimski set tockova
« Odgovor #5 poslato: 05. Nov, 2021. 16:25 »
Nije to problem samo u Srbiji ta inflacija i poskupljenje se samo iz inostranstva prelivaju kod nas..
  • Vozi: Passat

Na mreži radoszver

Odg: KAMIQ zimski set tockova
« Odgovor #6 poslato: 11. Dec, 2021. 23:28 »
Svi se cude kada im kazem da su mi na Kamiqu 16", dzaba bilo skupo da idem na 17" sada...
Imate li predlog koje zimske gume? Hajde da pitam ovde da ne otvaram temu.. Video sam i ove linkove sa felnama komplet ali skupo...Moram samo gume pa gledam sta uzeti.

Hvala
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Van mreže Madra

Odg: KAMIQ zimski set tockova
« Odgovor #7 poslato: 13. Dec, 2021. 10:36 »
Uzeo Kleber krisalp hp3, kompromisno rešenje, srednja kalsa, ja sam zadovoljan.
  • Vozi: Rapid, Kamiq

Van mreže spalemax

Odg: KAMIQ zimski set tockova
« Odgovor #8 poslato: 20. Okt, 2022. 02:08 »
Dolazi prvi novembar. Ja 10god na Daciji Loganu vozio BFGoodrich i letnje i zimske. Dobra srednja klasa.  Za Kamiqa pošto je star nepunih mesec dana sam poručio Michelin Alpin 6. Ipak za 150 KS treba premijum brend. Javljam čim ih montiram.  Za savete kasno al za preporuku nije
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.5TSI, 2022

Na mreži munja23

Odg: KAMIQ zimski set tockova
« Odgovor #9 poslato: 20. Okt, 2022. 09:30 »
Ja sam za Kamiqa uzeo Continental Winter Contact TS870P M+S 3PMSF (3 Peak Mountain Snowflake)  =))
Ne bih se slozio sa tobom da treba uzimati premium zbog 150KS. Premium treba uzimati zbog bezbednosti, upravljanja i po suvom i po mokrom/klizavom i zbog kraćeg zaustavnog puta.

Može auto da bude i Yugo, ali mislim da gume moraju biti najbolje moguće, naravno ukoliko mogućnosti to dozvoljavaju. To je neka moja filozofija.
  • Vozi: 2023 Karoq Style 1.5, 2022 Kamiq Monte Carlo 1.5, 2017 Citigo Ambition 1.0

Van mreže spalemax

Odg: KAMIQ zimski set tockova
« Odgovor #10 poslato: 20. Okt, 2022. 12:55 »
I ja sam imao taj rezon dok nisam shvatio da premium guma traži i malo bolje vozilo. Nije samo snaga nego i obrtni momenat, elektronika i sam vozač. Tada ona dolazi do izražaja. Viđao sam i Mercedese sa Tigrovim gumama na Staroj planini.     Ajd kad padne sneg da uporedimo Continental i Michelin. Značilo bi mi tvoje iskustvo.
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.5TSI, 2022

Van mreže spalemax

Odg: KAMIQ zimski set tockova
« Odgovor #11 poslato: 20. Okt, 2022. 13:00 »
PS. Probušiš gumu na boku i kuku lele. Još ako je skupa a šare relativno istrošene menjaš u paru. :bravo: Sve se gleda po meni. Zemlja Srbija. A šta misliš za lance? Pogledaj temu što sam postavio
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.5TSI, 2022

Van mreže DarkoNS1987.

Odg: KAMIQ zimski set tockova
« Odgovor #12 poslato: 20. Okt, 2022. 14:31 »
Zato se ne da poslednji dinar/evro za auto. Ili ne kupis auto kojeg ne mozes da odrzavas. Pre bih vozio losiji auto i dobre gume nego na mercedesa da stavljam tigar. Ja sam uzeo conti i daju garanciju na gumu, odnosno ako se guma pocepa zbog udarca ili nesto, doplatis 50e i daju ti drugu novu
  • Vozi: Octavia 1.6 tdi 2018. Style

Na mreži munja23

Odg: KAMIQ zimski set tockova
« Odgovor #13 poslato: 20. Okt, 2022. 15:06 »
Slažem se sa Darkom. To i jeste moja filozofija kada su u pitanju kola.
Pisao sam to već negde na forumu. Kod kupovine kola gledam brend koji ću moći da finansiram, a to je: da ga kupim novog, da ga održavam u ovlašćenom servisu sa originalnim delovima u garantnom roku i van istog, pa ako se nešto pokvari, znaš kome da se obratiš. Takođe, najkvalitetnije gume, redovno pranje vozila i biće uvek kao nov.

Recimo ja sam 2015. kupio Fabiu III, napucao opremo, a tada sam za te pare mogao da kupim Octaviu dizel od Škode ili Audi Q7, BMW X5 sa 200-300k km.
Ili 2019. kad sam uzeo Octaviu RS, za te pare sam mogao da uzmem BMW 1 ili Audi A3. Ali, kad ti dođu na red servisi, pa kad izađe iz garancije, a ti nemaš para za originalan deo, onda praviš kompromise, pa ideš kod Pere, Žike, Laze da ti popravljaju auto. Da se razumemo, možda su i ti majstori bolji od ovih ovlašćenih. Ali ako ti nešto rikne zbog njih ili kvaliteta delova koje koriste, možeš da se slikaš, jer uglavnom ili rade na crno ili nema dovoljno kapitala da ti nadoknadi neku štetu.

Ja sam ranije furao letnje Dunlop, a zimske Michelin. Od pre 5-6 godine, letnje fabricki sta stigne, zimske Continental.
  • Vozi: 2023 Karoq Style 1.5, 2022 Kamiq Monte Carlo 1.5, 2017 Citigo Ambition 1.0

Van mreže spalemax

Odg: KAMIQ zimski set tockova
« Odgovor #14 poslato: 22. Okt, 2022. 00:26 »
Da osvežim temu. Piroćanci su štedljivi ali nisu škrti. Ako je cena guma=ceni vozila (Yugo) onda nešto od to dvoje nije OK. Pa Tigar pravi gume 50 godina.  Ne reklamiram brend. Idealne zimske gume nema. Ako je dobra na suvom nije dobra na mokrom. Ako je dobra na snegu takša je na ledu. Pogledajte krivulje na netu. Nije loše i iskustvo vozača sa ispitnih stanica. Btw,  Michelin Alpin 5 Pilot je 2x skuplji od Michelina Alpin 6 i Continentala. Postoji preporuka TUVa da zimske gume biraš prema lokalnim karakteristikama zime: mnogo vs. malo snega, poledica vs.  "lapavica" .
  • Vozi: Škoda Kamiq 1.5TSI, 2022



Pretraga foruma [Google]