Autor Tema: Parkin kamera instalacija  (Pročitano 976 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bob001Započeo temu

Parkin kamera instalacija
« poslato: 12. Mar, 2021. 14:55 »
Pozdrav za sve clanove
kupio sam kameru za snimanje sarzaja koja je u paketu dosla sa parking senzorom tj parking kamerom. potrebno je povezati jednu zicu crvene boje (slika 0) od kamere sa pozitivnim polom od parking svetla na zadnjem stop svetlu. Kada se poveze na to svetlo kamera se startuje ubacivanjem u rikverc jer tada se pali "belo" parking svetlo sto je signal za tu zicu koju treba da povezem na ispravan nacin. Treba mi savet da li dobro tumacim ovu semu iz priloga.
Na slici 1 se nalazi vod koji se krece od dna sijalice (pretpostavljam da je + na dnu sijalice) spojni deo je obelezen zelenom strelicom. on ide sve do skarta za povezivanje i obelezen je ljubicastom strelicom.
na slici 2 crnom strelicom je obelezen skart (zadnja strana) koji je vod od parking svetla do njega sa zadnje strane.
na slici 3 je obelezena zica strelicom narandzaste boje za koju verujem da je odgovarajuca za povezivanje.

Treba mi savet na kom mestu je najpodobnije da povezem ovu zicu. Pokusao sam da zicu plavo crne boje (sa slike 3) odvojim od ovog spojnog dela ali nisam uspeo
Ujedno bih iskoristio priliku da neko iskusnij pomogne da li na ispravan nacin tumacim ovaj nacin povezivanja. Svaki savet mi je dobro dosao. Nisam se koristio ispravnom terminologijom usled nepoznavanja teme

p.s. nadam se da sam na ispravan nacin postavio pitanje I otvorio temu jer nisam pronasao slicnu

Pozdrav

  • Vozi: Skoda Roomster 1.6TDI 2014



Pretraga foruma [Google]