Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Anketa

Kako ti se čini Škoda KAMIQ?

Ne liči na Škodu!
8 (7.8%)
Meni je odličan!
47 (46.1%)
Lepši od Karoka i Kodijaka!
16 (15.7%)
Ko neki mutant!
5 (4.9%)
Uboli su džekpot!
10 (9.8%)
Lepši od Scale!
14 (13.7%)
Spolja mi se svidja enterijer je meh!
2 (2%)

Ukupno glasova: 102

Autor Tema: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari  (Pročitano 21155 puta)

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže joker316

Odg: Škoda KAMIQ informacije, utisci, komentari
« Odgovor #120 poslato: April 06, 2022, 19:37:05 posle podne »
Evo drugari da sumiram utiske posle predjenih 9500 km za cetiri meseca voznje,u nameri da iz prve ruke prenesem utiske onima koje zanima kamiq.Prosecna potrosnja 90-10 (grad-auto put) je 7.8 l,taxi voznje po Beogradu.Zavrsna obrada je za sada ok,nema skripanja i drugih neprijatnih zvukova,kvalitet materijala (tabla,obloga volana,sedista itd) je zadovoljavajuca.Vesanje jeste malo tvrdje,ali racunam da ce biti dugovecnije sto je odlika kod svih skoda vozila.Motor,koji je bio najveca nepozanica (1.0,70 kw) za sada me odusevljava,solidno je tih u vozilu i van njega a snage mu nenedostaje u svim rezimima voznje po gradu i na otvorenom.To znaci da prosecnom vozacu kao sto sam ja 1.0 pojacan turbo punjacem,vrsi posao sto se kaze...Povlaci sasvim dobro i kad je u vozilu po cetiri putnika,a potrosnja je sasvim ok.Kako ce se pokazati u letnjim mesecima kad bude radila klima,videcemo i utiske cu normalno podeliti sa vama.Jedino sto mi ide na *ganglije* je opcija start-stop sistem koja je podrazumevano ukljucena,to jest po svakom startovanju motora moram da je deaktiviram.Po mom misljenju,za 3-4 sekunde sto se zaustavim na semaforu ili zbog uslova saobracaja usteda je upitna,a arci se akumulator,anlaser...JBM ti ekologiju zbog koje ce sklopovi vozila krace trajati,a normalno mi placamo popravke.Toliko,pozzz
  • Vozi: skoda kamiq

Na mreži vlado985

« Odgovor #121 poslato: April 07, 2022, 08:18:12 pre podne »
Bilo je na SAT-u, mjerili su snagu bas tog tvog motora, izbacivao je skoro 110ks umjesto deklarisanih 95, ali sa 100 okt gorivom. :bravo:
  • Vozi: Škoda Fabia 1.4mpi 50kw AME

Na mreži Mareska

« Odgovor #122 poslato: April 07, 2022, 13:16:20 posle podne »
Mene vise brine dugovecnost tog motora, nego kako poteze.
  • Vozi: Passat

Na mreži observer

« Odgovor #123 poslato: April 07, 2022, 14:53:26 posle podne »
Zašto se svi hvataju za dugovečnost malih turbaka kad valjda prosta logika kaže da moraju trajati duže jer se vrte na manjim obrtajima (skoro duplo manjim u redovnoj vožnji - umesto na 3000-4000 voze se na 1500-2000) - dakle klipovi prelaze duplo manji put po zidovima cilindara i trebalo bi da je habanje manje zar ne?
U najgorem slučaju trajaće jednako kao atmosferci, ako se usput prištedelo na materijalima.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže joker316

« Odgovor #124 poslato: April 07, 2022, 19:22:45 posle podne »
Sto se tice dugovecnosti motora,u prethodnom postu napisao sam iskustvo taksiste koji je sa sluzbenim vozilom presao preko 300.000 km,a znam i da je dosta patrolnih vozila policije vec pregazilo preko 250.ooo km.Uslovi u kojima se ta vozila koriste (vise vozaca,rad u mestu i ostali * parametri* sluzbenih vozila)ukazuje da bi sa normalnim koriscenjem bar toliko trebali da predju.I meni je prilikom kupovine i odlucivanja koji motor da *pazarim*u Kamiq-u bila nepoznanica snage i dugovecnosti istog,za sada me upotrbna vrednost iliti *snaga* navedenog motora odusevljava,a o dugovecnosti cu se uveriti nadam se za par godina.Doduse,pre odluke probao sam jedan patrolni rapid sa istim motorom ali od 85 kw,pa je i to bio jedan od razloga odluke za izbor tog motora.Pozzz
  • Vozi: skoda kamiq

Van mreže fobia24

« Odgovor #125 poslato: April 07, 2022, 19:30:33 posle podne »
Bez brige, vecina brendova pravi te "mikro" turbo motore. Ne bih ja brinuo o dugovecnosti ako iole vozi neko ko ima osecaj o odrzavanju.

Na mreži observer

« Odgovor #126 poslato: April 08, 2022, 09:43:46 pre podne »
1.0 je pun pogodak, ide kao nekadašnji 1.9 TDI (nažalost takve su i komande, i menjač i kvačilo su mu jednako "tvrdi" kao u starom 1,9 TDI - probao sam tri službena Golfa 8 - svi su isti) ali zato potrošnja kida - mešovit režim (vožnja koju čini grad + autoput na konstantnih 140 km/h) daje ukupan prosek od neverovatnih 5,6 l/100 km.
Ko voli mekše komande može da traži polovan 1.2 TSI (kog ja imam u privatnom autu - total prosek od kupovine do danas je samo 5,2 l/100 km a Polo 1,6 TDI mi je trošio 4,85 - dakle minimalna razlika a zadovoljstvo zbog nižih troškova posedovanja je neuporedivo)
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017