Autor Tema: Škoda Fabia 1.2 HTP - Kvačilo  (Pročitano 6963 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Amar_6Započeo temu

Škoda Fabia 1.2 HTP - Kvačilo
« poslato: 27. Avg, 2019. 15:24 »
Pozdrav svima,

molim vas za pomoć. Kvačilo mi je propalo i vratio sam ga :D poslije toga se nije više dešavalo, ali od tada mi je kvačilo tvrđe i teško balansiram, te se prilikom pritiska papučice kvačila čuje škripanje, ne stalno, povremeno, nekada intenzivnije nekada rjeđe. Prilikom ubacivanja u prvu najviše, ali i tokom mijenjanja brzina. Da li neko zna šta je u pitanju, šta treba da se mijenja i koliko košta?

Hvala unaprijed.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 HDI 2006

Van mreže Milance981

Odg: Škoda Fabia 1.2 HTP - Kvačilo
« Odgovor #1 poslato: 28. Avg, 2019. 10:25 »
Otisla ti lamela druze. Meni isto tako na skodi. Mora majstor da ti pogleda,ako je samo lamela otisla to ti je najeftinija varijanta. Za cene ukucaj samo na netu. Cisto da imas predstavu koliko je sta
  • Vozi: Skoda fabia 1.2 htp 2003

Van mreže bgdvinko

Odg: Škoda Fabia 1.2 HTP - Kvačilo
« Odgovor #2 poslato: 28. Avg, 2019. 14:43 »
Po meni bi najpre trebalo pokusati ozraciti kvacilo posto je to hidraulicno kvacilo, i samostelujuce je, Ozracuje se na cilindru kvacila na odusak, (isto kao i ozracivanje kocnica sto se radi), a i zajedno koriste isti rezervaric za uk ulje. Taj cilindric kvacila je na menjacu sa gornje strane do akumulatora. Mora se skinuti akumulator i nosac da bi bio pristupacan. Lako se vadi i sam taj cilindar kvacila (drze ga samo dva srafa) ako bi bio on u kakvom problemu, i da se lako i zameniti.
Ako se pri pritisnutoj pedali kvacila cuje kakav zvuk, sum, struganje i sl. tad je u problemu druk lager. najverovatnije otisao.
Ako se pri kretanju cuje kakvo sklockanje, puckanje, odapinjanje, a auto ipak krene, najverovatnije je pukla korpa kvacila, odnosno je u problemu.
Ako se pri kretanju oseti kao neko podrhtavanje, ili oseti da nesto zasmrdi, ili kvacilo prihvata tek pri samom vrhu i kao nece da dobro prihvati a pedalu smo skoro pustili, tad je lamela u problemu.
Ako je bilo sta od ova tri navedena slucaja, mora se skidati menjac sa auta da bi se otklonio kvar, a to i nije bas jednostavno, a i financijski nije nimalo zanemarljivo.
  • Vozi: Skoda fabia 1.2 htp 2007

Van mreže djordje48

Odg: Škoda Fabia 1.2 HTP - Kvačilo
« Odgovor #3 poslato: 28. Avg, 2019. 19:17 »
Nemoj se igrati s tim. Zameni sve u kpmpletu, lamelu, korpu, drug lezaj i cilindre. Vise od 150 eura nije sigruno

Van mreže Amar_6Započeo temu

Odg: Škoda Fabia 1.2 HTP - Kvačilo
« Odgovor #4 poslato: 29. Avg, 2019. 15:41 »
Hvala vam ljudi javim kad odem kod majstora šta je bilo u pitanju.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.2 HDI 2006

Van mreže Gojko

Odg: Škoda Fabia 1.2 HTP - Kvačilo
« Odgovor #5 poslato: 30. Avg, 2019. 01:17 »
Sličnu situaciju sam imao prošle godine. Prvo je krenulo sa zvukom struganja kada se pritisne pedala kvačila, a posle 3-4 dana je krenuo pištanje i bez pritisnute pedale. Raspao se druk lager pa je poluga koja ga ga pomera udarala u korpu kvačila. Set kvačila 100e + 50e majstor. U setu je bila i poluga.
  • Vozi: Škoda Octavia 1.6 MPI LPG Combi



Pretraga foruma [Google]