октавија А5 и суперб 3Т.. ретко налети да има и спољне затамњујуће.. може се уградити али изађе цифра типа 300+€ јер за стакла половна траже за пар око 200€ по отпадима..
Ne bih mogao da se složim sa Vama da je zatamnjivanje oba spoljna retrovizora retkost na Superbu 3T (druga generacija). U Srbiji je to deo standardne opreme već od drugog od četiri paketa opreme – Ambition. Procenat prodatih Superbova u Srbiji u najnižem (prvom) paketu opreme, Active, je mali, pa bi se pre moglo reći da je retkost da Superb mk2 nema zatamnjivanje spoljnih retrovizora.
Za cenu stakla retrovizora ste u pravu. Komad, polovan, je oko 100 evra, jer na Škodinu nesreću identičan deo ide na skuplje Audi modele, Q7 i Q5 ako se dobro sećam.