Autor Tema: WiFI u kolima potreba ili jok?  (Pročitano 3209 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Super 20

Odg: WiFI u kolima potreba ili jok?
« Odgovor #15 poslato: 08. Okt, 2019. 20:50 »
Sta je rutovan telefon?
  • Vozi: Superb

Van mreže nemilose

Odg: WiFI u kolima potreba ili jok?
« Odgovor #16 poslato: 08. Okt, 2019. 21:15 »
To je telefon kod koga je korisniku omogućen administratorski pristup telefonu (root je username za administratora sa najvišim nivoom pristupa kod Androida, Linuxa...) Sa root pristupom možeš da radiš stvari na telefonu koje inače nisu dozvoljene.
  • Vozi: Škoda Superb III FL Ambition+ 1.5 TSI MT6

Van mreže Super 20

Odg: WiFI u kolima potreba ili jok?
« Odgovor #17 poslato: 09. Okt, 2019. 09:56 »
Ili u prevod rootovan telefon je za profesionalce ne za obican svet :)
  • Vozi: Superb

Van mreže phenom81Započeo temu

Odg: WiFI u kolima potreba ili jok?
« Odgovor #18 poslato: 09. Okt, 2019. 15:03 »
O da ovo je izgleda jedini nacin, vidim da preko ovih apk fajlova i rutovanog tel sve izlazi na displey.. probacu ja sam da skinem i nadjem te fajlove ako ne kontaktiracu vas @zoranius

Pozdrav,
  • Vozi: Skoda Karoq 2019

Van mreže phenom81Započeo temu

Odg: WiFI u kolima potreba ili jok?
« Odgovor #19 poslato: 09. Okt, 2019. 15:27 »
e da i glavna stvar zbog cega sam i otvorio temu.. jel ima neko od vas wifi u kolima na bilo koji nacin, dakle SIM slot pa onda hot spot ili neki specijalizovani rutercic/stari telefon koji je hot spot itd.. Ja koristim neki mali wifi rutercic sa SIM karticom od VIP, stoji mi u gepeku vec 4 dana radi testa, ali nema smisla dok nikoga nema u kolima da to uopste radi, buduci da ne vidim gde mi je auto nemam mogucnost da ga pratim sem da ugradim neki GPS cip ili sta vec... :)
  • Vozi: Skoda Karoq 2019

Na mreži observer

Odg: WiFI u kolima potreba ili jok?
« Odgovor #20 poslato: 09. Okt, 2019. 15:28 »
Hehehehe...
Ja nemam wifi cak ni kod kuce :)
Imam na poslu, za ostalo koristim mobilni telefon i obican 4G prenos podataka...
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži Vladapetr

Odg: WiFI u kolima potreba ili jok?
« Odgovor #21 poslato: 09. Okt, 2019. 19:12 »
@phenom81:
Praćenje auta ima smisla ukoliko ti neko od ukućana mažnjava auto, pa da vidiš gde se smuca Ako razmišljaš o tome zbog bezbednosti tj. u slučaju kradje, realno je besmisleno - iole ozbiljna ekipa lopova svakako koristi i ometač gps signala, tako da ćeš ih teško navatati.
  • Vozi: Škoda Kodiag RS 2.0 TSI

Van mreže phenom81Započeo temu

Odg: WiFI u kolima potreba ili jok?
« Odgovor #22 poslato: 10. Okt, 2019. 11:04 »
pu pu :) tek sam ga kupio nemoj da ga kradu ...ma hteo sam svasta nesto da ugradim ali sto kazes dzabe profi likovi sve mogu da odnesu..
pozdrav,
  • Vozi: Skoda Karoq 2019

Van mreže nidza

Odg: WiFI u kolima potreba ili jok?
« Odgovor #23 poslato: 10. Okt, 2019. 15:11 »
Za praćenje lokacije vam je mnogo bolji portabilni GPS lokator sa običnom prepaid SIM karticom. Net nije neophodan, može da se konfiguriše da u slučaju nekih događaja on šalje GPS lokaciju putem SMS ili vas pozove. U većini normalnih okolnosti taj uređaj ćuti i spava na nekoj skrivenoj lokaciji, aktivira se samo kad je neophodno.

  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže toleander

Odg: WiFI u kolima potreba ili jok?
« Odgovor #24 poslato: 11. Okt, 2019. 15:46 »
e da i glavna stvar zbog cega sam i otvorio temu.. jel ima neko od vas wifi u kolima na bilo koji nacin, dakle SIM slot pa onda hot spot ili neki specijalizovani rutercic/stari telefon koji je hot spot itd.. Ja koristim neki mali wifi rutercic sa SIM karticom od VIP, stoji mi u gepeku vec 4 dana radi testa, ali nema smisla dok nikoga nema u kolima da to uopste radi, buduci da ne vidim gde mi je auto nemam mogucnost da ga pratim sem da ugradim neki GPS cip ili sta vec... :)
Ja imam WiFi hotspot, preko ugradjenog SIM slota u mom Kodiaqu, ali ga ne koristim u te svrhe. Zgodno mi je imam jednu karticu sa dovoljno saobracaja na njoj (pogotovo kad idem u inostranstvo) i da se preko nje svi u autu kacimo na net, a uglavnom je to za navigaciju, Deezer i tako to.

Pracenje imam, uslovno receno, preko Skoda Connect mogu da vidim gde sam parkirao auto, upalim Webasto, posaljem POI sa kompjutera u auto, itd. Taj sistem, koliko znam, ne koristi tu moju karticu vec neku Skodinu koja je dosla sa autom, ali to zahteva i pretplatu na tu uslugu kod Skode.

Sto se zastite tice, imas i alarme sa dojavom na mobilni ali se to lako resava ometacem signala, kao sto rece Vladapetr.
  • Vozi: Škoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 DSG 2019

Van mreže mmilos19

Odg: WiFI u kolima potreba ili jok?
« Odgovor #25 poslato: 14. Apr, 2020. 18:45 »
Phenom81, da li si se raspitao da li je moguće da zameniš svoj postojeći multimedia uredjaj bez SIM kartice drugim koji ima SIM karticu?
Pretpostavljam da je sve to p'n'p, ali opet... Ako kupiš i skontaš da fali žica da bi SIM kartica radila, to je onda bacanje para
  • Vozi: Octavia3 Combi

Van mreže Sima-Koya

Odg: WiFI u kolima potreba ili jok?
« Odgovor #26 poslato: 15. Apr, 2020. 02:39 »
Nije plug and play,vec zahteva kodiranje Component protectiona i SWAP kodova.
Nije nemoguce,ali nije bas P&P.
Uredjaj sa SIM karticom je samo u Columbus izvedbi,dok WiFi hotspot ima i u Amundsenima i Bolerima.

Za pracenje koristi eSim - embedded SIM.
U prevodu SIM kartica u obliku cipa u keramickom kucistu.
  • Vozi: Seat Leon 5F FR

Van mreže Maksimus

Odg: WiFI u kolima potreba ili jok?
« Odgovor #27 poslato: 15. Apr, 2020. 19:00 »
Ne vredi cimanja ta aplikacija ni slucajno,nemoj gubiti vreme ni zivce. Sam wifi je beskoristan,ne nudi nista sto ne moze svaki normalan telefon preko hotspota.
Fora sa aplikacijom sto moze da zakljuca ili locira auto i trubne je zanimljivo prvih dan i po,posle je beskorisno.
Iskreno ima milion boljih investicija u auto  ;)

Van mreže deki20

Odg: WiFI u kolima potreba ili jok?
« Odgovor #28 poslato: 07. Jan, 2021. 09:48 »
Nisam bas siguran da li je prava tema, ali da pitam... :)
Unazad mesec dana pojavio se info na netu da ce uskoro moci i Sygic da se poveze preko AndroidAuto. Citajuci temu o AA na Reddit-u slucajno
naletim da je moguce povezati AA sa telefonom bezicno (WiFi). E sad, neophodan je telefon sa A11, ili Samsung sa A10 i WiFi...
Da li je neko probao da se poveze sa AA bezicno?
Imam O3 2019, Style, Bolero i Smart Link (AA), da li je moguce i sta bi trebalo dokupiti da bi radio bezicni AA?



Pretraga foruma [Google]