Autor Tema: Pištavi zvuk nakon zaključavanja auta  (Pročitano 5104 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Pištavi zvuk nakon zaključavanja auta
« Odgovor #30 poslato: 27. Jan, 2020. 22:54 »
Pazi..izgleda da se opet ne razumemo. Kad vozis sa odredjenom turazom tebi se aktivira turbo punjac.

Prevideo sam ovo , turbo se ne aktivira na odredjenoj turazi , turbo je uvek radi tj aktivan je od paljenja do gasenja auta . To sto ljudi pricaju na 2500 rpm mi se pali turbo , tada su rotacije u maksimumu i ima najveci boost .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži t.salai

Odg: Pištavi zvuk nakon zaključavanja auta
« Odgovor #31 poslato: 28. Jan, 2020. 11:02 »
Kolegi koji je otvorio temu savjetujem da pokusa snimiti zvuk jer ovako je inace samo gatanje u kašike.

A nadalje, da razjasnimo i skompletiramo sta smo naucili oko motora i turbina:

- Da, turbinu pokrecu ispusni plinovi i treba joj neko vrijeme da se "primiri", pod tim mislimo da smanji broj okretaja u minuti, ali ako mislis da to spadne na 20 o/min varas se, i u leru turbina se okrece brzinom od vise tisuca okretaja u minuti.

- Turbina uvijek radi, to sto oni đuturumi kažu pali mi se turbina na 2000 o/min, misle na to da na tim obrtajima turbina savladava vakuum efekt koji motor pravi i pocinje stvarati nadpritisak, odnosno boost, odnosno sto mi govorimo u kafanskom zargonu tlak turbine.

- Kada ljudi govore da puste auto da odradi poslije voznje, misle na to da su ga vozili onako muski, u visokim obrtajima pod velikim opterecenjem. Tada ispusni plinovi skoce u temperaturi drasticno, ugriju turbinu ( ispusni dio kucista, turbinski jel ) i puste auto da odradi kako bi temperatura spala, a ulje nastavilo kolati kako bi podmazivalo i hladilo "lezajeve" ( vecina turbina na ovim serijskim modelima nema lezaj kao recimo kuglicasti vec osovinica pliva u tankom sloju ulja ) Kada ugasis auto a temperatura turbine je i dalje prevelika, ulje prestane da cirkulira a temperatura spali ulje u "lezaju".

- Zaustavljanje turbine zavisi od velicine impelera, oblika, tezine, brzine, kolicine trenja na "lezaju" itd. ali sigurno ni kod kamiona ne traje zaustavljanje 2 minute a pogotovo ne tako malešna turbinica kao kod 1.5 TSI.

  • Vozi: Skoda Fabia - 1.9 TDI vRS - OEM+

Na mreži t.salai

Odg: Pištavi zvuk nakon zaključavanja auta
« Odgovor #32 poslato: 28. Jan, 2020. 11:07 »
Prevideo sam ovo , turbo se ne aktivira na odredjenoj turazi , turbo je uvek radi tj aktivan je od paljenja do gasenja auta . To sto ljudi pricaju na 2500 rpm mi se pali turbo , tada su rotacije u maksimumu i ima najveci boost .

Znas da sam imao kolegu koji je bio ubijeđen da kada recimo spustas auto u brzini bez gasa niz brdo, da turbina krene raditi u rikverc. Usisava na ispusno kuciste i vraca zrak naprijed prema filteru. To mu je opravdavalo i 0.0 potrosnju na BC  bravo2
  • Vozi: Skoda Fabia - 1.9 TDI vRS - OEM+

Van mreže MrWhoZapočeo temu

Odg: Pištavi zvuk nakon zaključavanja auta
« Odgovor #33 poslato: 29. Jan, 2020. 14:42 »
Kako vam se da odgovarat na poluinformativan upit u temi od autora kad nije naveo osnovno o kojem je motoru riječ?

Ili guglate po njegovim objavama (kao ja) da bi izvukli da je 1.5tsi u pitanju?

Ugl. N75 ventil hoće fučkat kada je dao svoje dok ne izjednači tlakove.

Malo mi je to prerano za relativno novi auto..koji je vjerojatno pod garancijom pa nagađanje forumskog rješenja neće biti toliko od koristi kao odlazak u ovlašteni servis.

Pa, ispod svake moje objave jasno stoji da vozim Kodiaq 1,5 TSI 150 KS!
Odlazak u servis se podrazumijeva. Međutim, forum služi tomu da se razmjenjuju iskustva, znanja i mišljenja o određenoj temi. Osim toga, smatram da je dobro što više znati i informirati se o problemu kojega mislimo prijaviti servisu jer iskustva sa servisima nisu baš pretjerano pozitivna.
  • Vozi: Kodiaq 1,5 TSI 110 kW

Van mreže MrWhoZapočeo temu

Odg: Pištavi zvuk nakon zaključavanja auta
« Odgovor #34 poslato: 29. Jan, 2020. 14:50 »
Zdravo svima

Po opisu koji ste dali to je zvuk vakuma turbine. Sad ga imaju i turbo benzinci.
Cuje se cim se da kontakt i skoro dva min posle gašenja auta. Sve normalno.

Čini mi se da se upravo o tome radi jer se zvuk čuje i kada se ne pokrene motor automobila! bravo2
Hvala svim forumašima na sudjelovanju o ovoj temi.
  • Vozi: Kodiaq 1,5 TSI 110 kW

Na mreži hakkler

Odg: Pištavi zvuk nakon zaključavanja auta
« Odgovor #35 poslato: 29. Jan, 2020. 15:09 »


Pa, ispod svake moje objave jasno stoji da vozim Kodiaq 1,5 TSI 150 KS!

Da i?
Preko tapatalk preglednika se NE VIDI POTPIS ! Po Ntni put !!!

a i nebitno za autora koje ne može sročit upit sa svim potrebnim elementima oko istoga...


Van mreže T0nk

Odg: Pištavi zvuk nakon zaključavanja auta
« Odgovor #36 poslato: 29. Jan, 2020. 15:54 »

Da i?
Preko tapatalk preglednika se NE VIDI POTPIS ! Po Ntni put !!!

a i nebitno za autora koje ne može sročit upit sa svim potrebnim elementima oko istoga...

Stvarno jako ugodan i prijateljski ton nema šta... 
  • Vozi: Kodiaq 1.5, DSG Style Plus, 2020g

Na mreži AcoSk

Odg: Pištavi zvuk nakon zaključavanja auta
« Odgovor #37 poslato: 29. Jan, 2020. 16:45 »
Stvarno smo ponovili preko 100 puta da 90% forumasa koristi iskljucivo Tapatalk za pristup forumu, a preko koga se ne vidi potpis. Ne znam sta je tesko napisati koji je auto pri postavljanju teme


Van mreže MrWhoZapočeo temu

Odg: Pištavi zvuk nakon zaključavanja auta
« Odgovor #39 poslato: 30. Jan, 2020. 09:25 »

Da i?
Preko tapatalk preglednika se NE VIDI POTPIS ! Po Ntni put !!!

a i nebitno za autora koje ne može sročit upit sa svim potrebnim elementima oko istoga...

Stvarno ne znam zbog čega ovakav ton! Uključio sam se u ovaj forum jer se na istome obrađuju teme koje me zanimaju, a nisam ih pronašao na drugim forumima. Kulturna i uljuđena razina  komunikacije velike većine članova ovoga foruma je za svaku pohvalu!! Niti u jednoj mojoj objavi nisam koristio neprimjeren rječnik ili način obraćanja članovima foruma i za mene je ovakva "nabrijana" reakcija potpuno neočekivana.
 Po objavama u temama koje su me zanimale nisam naišao na podatak da korisnici Tapatalka ne vide potpis, tako da te činjenice nisam niti bio svjestan, dakle, nije bilo namjere. Nitko od forumaša koji su se uključili u ovu temu nije napomenuo da bih trebao navesti i podatak o motoru. Osim toga, pojava koja se događa kod mog automobila ne mora biti vezana samo za određeni tip i vrstu motora. Ne znam iz čega ste izvukli zaključak da ne mogu "sročit upit sa svim potrebnim elementima": iz nekoliko objava na ovome forumu na koje su forumaši uredno odgovarali?
Nije li opće pravilo da je svaki novi član foruma, koji se pridržava pravila foruma, dobrodošao jer svojim učešćem doprinosi aktivnosti i atraktivnosti foruma, a na korist svi njegovih članova? Smatrate li da je u tom duhu i Vaša prva objava u predmetnoj temi, citiram: "Kako vam se da odgovarat na poluinformativan upit u temi od autora kad nije naveo osnovno o kojem je motoru riječ?" Ne biste li, uz puno manje truda, postigli znatno bolji efekt jednostavnom prosto-proširenom upitnom rečenicom u smislu: "Koji je tip i vrsta motora?"
Srdačan pozdrav Vama i svim članovima foruma, a posebno onima koji su si dali truda u rješavanju enigme pištavog zvuka iz motora, uz poruku "nabrijanima": CHILL OUT ;)
  • Vozi: Kodiaq 1,5 TSI 110 kW

Van mreže sale.kriminale

Odg: Pištavi zvuk nakon zaključavanja auta
« Odgovor #40 poslato: 30. Jan, 2020. 17:08 »
Poslušajte savet u stilu life coachinga , joge itd. Ponavljajte u sebi ovu mantru dok meditirate:

Ja sam dobra osoba.
Energija sreće protiče kroz mene.
Forum je divno mesto koje me ispunjava.
Želim da pištavi zvuk prestane bilo da je od električne pumpe ili čega drugog.
Svi su ljubazni i niko nije nadrkan .......

Radite ovo svaki dan i videćete iznenađujuće efekte !  =))
  • Vozi: Dacia Logan

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Pištavi zvuk nakon zaključavanja auta
« Odgovor #41 poslato: 30. Jan, 2020. 18:43 »
Poslušajte savet u stilu life coachinga , joge itd. Ponavljajte u sebi ovu mantru dok meditirate:

Ja sam dobra osoba.
Energija sreće protiče kroz mene.
Forum je divno mesto koje me ispunjava.
Želim da pištavi zvuk prestane bilo da je od električne pumpe ili čega drugog.
Svi su ljubazni i niko nije nadrkan .......

Radite ovo svaki dan i videćete iznenađujuće efekte !  =))

Javi gde se snabdevas da uzmemo i mi malo   :))
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži AcoSk

Odg: Pištavi zvuk nakon zaključavanja auta
« Odgovor #42 poslato: 30. Jan, 2020. 22:43 »
Hahaha.. koji kralj



Pretraga foruma [Google]