ŠKODA Superb > SUPERB 2015

Ukljuciti Lane Assist i TSR

<< < (2/7) > >>

Super 20:
Naravno da imam adaptivni tempomat. Nemam automatska duga svetla. Kod mene su adaptivni bixenon svetla.
Verovatno nemam tu kameru. Tebi srecno sa aktivacijom line assist :)

Maksimus:
Moze da se otkljuca line assist ako auto ima kameru u soferci(ugradjena u "bazu" ujutrasnjeg retrovizora). Lako se vidi spolja,a moze se prepoznati i po tome sto je baza unutrasnjeg retrovizora dosta masivnija.
Inace ima ljudi koji usluzno otkljucavaju te stavke opreme,ne moras kupovati dijagnostiku samo zbog toga.
Takodje bi upozorio da taj line assist ume da bude naporan,licno ga nisam probao u superbu,ali u mercedesu je po defaultu ukljucen i onda stalno pisti i ne da autu da predje liniju. A isto kao i start-stop automatski se aktivira novim startom motora,ne ostaje ugasen.

fobia24:
Kako Maksimuse, ja imam tu kameru u retrovizoru u O3 RS 2018 i nemam line assist? Probao je MTL u Slo i rekao da ne može bez kamere - radar u masci.

Maksimus:
Iskreno za o3 ne znam,ali znam da su i na briskodi otkljucavali ljne assist na superbu. Da li je radar neophodan-iskreno ne znam ali ne vidim zasto bi bio kada linije cita kamera. Mada s druge strane svaki superb u Evropi ima radar kao standardnu opremu(zbog NCAP zvezdica) tako da je moguce da ne znam za taj uslov jer nigde nije pomenut.

Maksimus:
@fobia24
Sad bacih pogled kod tebe-tvoj auto nema tu kamericu koju treba da ima.

Evo kako izgleda ta trouglasta kamerica:

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju