Autor Tema: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro  (Pročitano 15675 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži AcoSkZapočeo temu

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #15 poslato: 12. Apr, 2020. 18:46 »
Carista nema smisla ako imas samo jedan brend za rad, kupis vcds sa interfejsom i pokrijes vw grupu...

Kako nema smisla, pa Carista i jeste samo za VAG grupaciju. Kaci i druge, ali ne moze da kodira isl.

VCDS je prava stvar, ali nije tema o njemu.

Na mreži Bingodalton

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #16 poslato: 12. Apr, 2020. 20:29 »
I ja imam taj plavi bluetooth ELM327, testiraj ga tom aplikacijom koju sam pomenuo, mozda ne radi kako treba, ti Kineski neki rade, neki ne.

Carista moze da iskljuci Start/Stop.
Postoje dva nacina:
1. Da podesi voltazu kada da ne radi sistem. Trenutno je to granica oko 7V, mislim 7.4 ili i 7.8, tako da se ta granica pomeri na vise od 12V.
2. Da se podesi opseg ambijentalne temperature u kojoj radi SS, ali kazu da je tu problem sto ta varijanta ne pije vidu dok je klima ugasena.

E sad oni sami kazu da za auto obicno moze da se primeni jedna od dve opcije, tj jedna radi. Jedna nece izbaciti gresku. Druga opcija izbaci gresku.

Memorisanje poslednjeg stanja ne moze, bar na Superbu 3.

Jedino sto sam video je da APR uz njihov remap omogucava inverznu funkciju dugmeta, sto je po meni najbolje resenje.

Inace, Carista sama po sebi moze izbaciti i nepostojece greske, ume da brljavi. Nije profi dijagnosticki alat.

Na mreži AcoSkZapočeo temu

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #17 poslato: 12. Apr, 2020. 21:19 »
Ne bih bas rekao da ce izbacivati nepostojece greske. Mozda izbaci neku zamrznutu koja je postojala, a sada nije aktuelna, ali da izbaci neku nasumicnu gresku tek tako, ne.

Van mreže Super 20

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #18 poslato: 12. Apr, 2020. 21:30 »
Po meni je bolja opcija da pamti kako je bilo pre gasenja. Samo ne znam da li bas taj nacin moze da se ukodira sa Caristom...

@Bingodalton, javljaj nam kako stoje stvari sa tim :)

Slazem se !
  • Vozi: Superb

Na mreži Bingodalton

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #19 poslato: 12. Apr, 2020. 22:15 »
Ne bih bas rekao da ce izbacivati nepostojece greske. Mozda izbaci neku zamrznutu koja je postojala, a sada nije aktuelna, ali da izbaci neku nasumicnu gresku tek tako, ne.

Na vise mesta sam procitao da se ljudi zale, a u ovlacenom im kazu nema gresaka ili VCDS ne pokaze greske.
Neki su naveli cak da Carista izbaci gresku bas za nesto sto si menjao uz pomoc aplikacije.

Na mreži AcoSkZapočeo temu

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #20 poslato: 12. Apr, 2020. 23:19 »
Iskreno, dosta vozila sam kacio i nikad mi nije izbacivala neke greske napamet.
Ali dobro, ne bitno, nek' ona nama kodira sta zelimo :)

Van mreže nebojsar

Hvala za SW, ja imam neki HH OBD elm 327 crni dongle i sve aplikacije rade sem Cariste. Jel ima neko hint koji dongle da uzmem
da bi mi i carista radila? Takodje primetio sam da mi je DPF u losem stanju, na 78% je. Da li Carista moze da pokrene regneraciju?

  • Vozi: Skoda Octavia 3 1.6TDI Elegance, Hyundai i30 1.4CRDI

Na mreži AcoSkZapočeo temu

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #22 poslato: 13. Apr, 2020. 12:28 »
Mislim da ne moze da pokrene reg.
Sve ostalo imas u prvom postu

Na mreži petarp031



I ja imam taj plavi bluetooth ELM327, testiraj ga tom aplikacijom koju sam pomenuo, mozda ne radi kako treba, ti Kineski neki rade, neki ne.[
Izgleda kod mene taj plavi kinez ne radi bas najbolje, ovo ocitavanje pokaza sledece.


Na mreži AcoSkZapočeo temu

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #24 poslato: 13. Apr, 2020. 18:32 »
Jeste tanak, mora da bude zeleno sve do 1.4 kao na slici gore.
Na ovom Vgate sto ja imam, zeleno je jos i 2.0 i 2.1

Na mreži Bingodalton

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #25 poslato: 13. Apr, 2020. 18:39 »
Bitnije je da bar nesto bude skroz zeleno, da ne izbaci gresku. Naravno sto visa verzija do bolje.
Meni je iz prve poceo sve u Unsupported, pa sam pokrenuo opet i onda je prosao. Izgleda iz prve se nesto nije povezao dobro.
Uglavnom mislim da ne moze neke komande da ti odradi dobro.

Na mreži Bingodalton

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #26 poslato: 13. Apr, 2020. 19:23 »
Prebacio sam uz pomoc Cariste i Coming/Leaving Home svetla sa kratkih na maglenke, da se xenoni ne trose na otkljucavanje i zakljucavanje auta kad nije dan.

Na mreži AcoSkZapočeo temu

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #27 poslato: 13. Apr, 2020. 19:27 »
Top
Meni je to vrh, mnogo je lepse da se maglenke upale nego glavni far, realno. A pritom stedi xenon, kao sto kazes

Van mreže Super 20

Odg: Vgate iCar Pro (ELM327) - Carista, VAG DPF, Torque Pro, inCarDoc Pro
« Odgovor #28 poslato: 29. Apr, 2020. 14:05 »
Brat je kupio Carly iz DE, uz carinu cena je ispala oko 100eu. Video je neki klip kao neka skupa auta koriste to pa brzo i on da naruci. Povezao je auto , on vozi Rav4 i dobio je jako malo podataka na aplikaciji. Sa obzirom da je skupo platio uredjaj, treba doplatiti jos 20 eu za 1 god ukoliko hoce da ima full opcije samo za Toyota ili plus 80eu za sva auto brendova isto za vremenski rok od 1 god. Pitanje za Aco i ostali koji su upuceniji u tu problematiku vredi li sve ovo? Brat nije mehanicar pa da zaradjuje od te dijagnostike i nije li previse da doplaca svake godine kako bi aplikacija pokazivala full opcije. Rekao mi je da ima opciju da vrati proizvod u rok od 30 dana,naravno carina od 20-25eu nece dobiti nazad, pitanje dali ce dobiti i novac natrag od nemce jer je cela kupovina isla preko internet. Neko razmislanja oko Carly?
  • Vozi: Superb

Van mreže nidza

Što se brat nije informisao? Je'l zna uopšte koji će mu taj uređaj?


Da li neke osnovne stvari može da pročita sa Torque Pro? To je jeftina aplikacija, možda jer par evrića, a ELM košta ispod 5€ kod kineza, ako mu je potrebno samo da pročita i resetuje greške, plus da gleda neke parametre o vozilu. Meni je to šljakalo na Alfi krajnje fino. Legalno je ceo komplet tipa 10€.
  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021



Pretraga foruma [Google]