Autor Tema: Temperatura motora Skoda SuperB  (Pročitano 3656 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže durmitor2000Započeo temu

Odg: Temperatura motora Skoda SuperB
« Odgovor #15 poslato: 08. Okt, 2020. 22:05 »
Znaci sve je kako treba.
Sve do 120 C temparature ulja je normalno. S tim da je uobicajena oko 100 plus minus par stepeni.
Hvala. Sad mi je lakše jer sam se brinuo da nije nesto crklo I da me ne ostavi na putu.

Van mreže dixon

Odg: Temperatura motora Skoda SuperB
« Odgovor #16 poslato: 08. Okt, 2020. 22:09 »
Вееелики неспоразум, све је скроз нормално. Ћерај и не бригај

Van mreže dixon

Odg: Temperatura motora Skoda SuperB
« Odgovor #17 poslato: 08. Okt, 2020. 22:10 »
Иначе, како си укључио темп уља на борду? Ја преко VCDS не могу да подесим то...

Van mreže durmitor2000Započeo temu

Odg: Temperatura motora Skoda SuperB
« Odgovor #18 poslato: 08. Okt, 2020. 22:12 »
Иначе, како си укључио темп уља на борду? Ја преко VCDS не могу да подесим то...
Od početka mi je tako. Nisam ja ništa dirao to mi bilo standardno. Paket mi je elegance možda je tu neka razlika.

Van mreže Filip1986

Odg: Temperatura motora Skoda SuperB
« Odgovor #19 poslato: 08. Okt, 2020. 22:19 »
Kod mene se te opcije biraju u podesavanjima na centralnom ekranu. Samo se stiklira opcija koju zelis da se prikazuje na bordu.
Neke od stavki su: vreme voznje; brzina; deonica; domet; potrosnja........
e sad ne znam dal taj meni postoji i na mk2.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 TDI Ambition DSG

Van mreže durmitor2000Započeo temu

Odg: Temperatura motora Skoda SuperB
« Odgovor #20 poslato: 08. Okt, 2020. 22:41 »
Kod mene se te opcije biraju u podesavanjima na centralnom ekranu. Samo se stiklira opcija koju zelis da se prikazuje na bordu.
Neke od stavki su: vreme voznje; brzina; deonica; domet; potrosnja........
e sad ne znam dal taj meni postoji i na mk2.
Ima opcija. Na početku sam sve popalio kod malo dete a kasnije sam neke stvari pogasio jer i nisam nešto gledao.

Van mreže AcoSk

Odg: Temperatura motora Skoda SuperB
« Odgovor #21 poslato: 09. Okt, 2020. 23:54 »
Da razjasnimo neke stvari.
Radna (normalna) temperatura rashladne tecnosti je od 86c (88c) (zavisi od modela) do oko 100c (opet zavisi od modela).
Sve u tom opsegu je normalna temperatura.

Kazaljka se zakuca na 90c vec kada temp dostigne nekih 80ak stepeni (i pre) i tako ostaje zakucana sve do oko 105-110c (nije ni bitna tacna brojka, ali na 105c je sigurno i dalje zakucana na 90c).
Znaci, u opsegu od 80-105c kazaljka pokazuje tacno 90c.

Kako, pa lepo. Termostat otvara na 86-88c, a ventilator pali na 99c (gasi na 95c). Motor tezi da uvek zadrzi temperaturu u tom opsegu, ali naravno nekada nije moguce (dug uspon pod punim gasom - malo predje 100c, duza nizbrdica sa upaljenim grejanjem - spadne ispod 86c).
Fizicki je neizvodljivo da u svima rezimima voznje temperatura bude tacno 90c, prosto nemoguce.

Fabrika je to uradila da vozaca ne bi opterecivala kazaljkom koja ide od 86 do 99c, vec se ona pobije na 90c i tu stoji.
Tek kada temp predje nekih 110c (pu pu pu) kazaljka pocne da se penje tj. pokazuje stvarnu temp.

Za temperaturu ulja je normalno da predje nekada i 110c. Ne treba se mnogo opterecivati njome.

Van mreže Maksimus

Odg: Temperatura motora Skoda SuperB
« Odgovor #22 poslato: 10. Okt, 2020. 09:56 »
Ne bih se slozio.
Meni je na superbu otisla pumpa za vodu prosle godine pa je dizao temeperaturu,na 105 stepeni je kazaljka bila debelo zavrnuta u desno  :))
Pogledacu imam li i slike sa proslog  telefona negde,to sam lepo dokumentovao da servis ne bi pokusavao da ponovi,od slika kazaljke do slika digitalnog prikaza temperature vode.

Van mreže AcoSk

Odg: Temperatura motora Skoda SuperB
« Odgovor #23 poslato: 10. Okt, 2020. 10:04 »
Ja sam napisao kako je. Nisam nagadjao.
Isto sam napisao da se ne treba drzati striktno brojki koje sam naveo. Mozda od 102c krece da penje kazaljku na nekom modelu, mozda od 100c...
Poenta je da sve do te neke temp kazaljka pokazuje 90c (sve pocev od 80ak stepeni)

Van mreže Alex71

Odg: Temperatura motora Skoda SuperB
« Odgovor #24 poslato: 13. Apr, 2022. 13:38 »
Ne bih se slozio.
Meni je na superbu otisla pumpa za vodu prosle godine pa je dizao temeperaturu,na 105 stepeni je kazaljka bila debelo zavrnuta u desno  :))
Pogledacu imam li i slike sa proslog  telefona negde,to sam lepo dokumentovao da servis ne bi pokusavao da ponovi,od slika kazaljke do slika digitalnog prikaza temperature vode.

Da se pridruzim i ja. I meni je pre neki dan zveknula pumpa za vodu, (sreca te je jos u garanciji), zakazana je zamena. Setio sam se ovog posta i odmah sam napravio fotku kazaljke za temperaturu (dobrano je bila u desno). Servis je na osnovu fotke bez reci zakazao zamenu pumpe, bez pregleda automobila. Izgleda da im je to bas mana. Nadam se da su nesto poradili na novijim pumpama (samo da ne ugrade istu).
  • Vozi: Superb 2.0 TDI MY2019

Van mreže Maksimus

Odg: Temperatura motora Skoda SuperB
« Odgovor #25 poslato: 29. Apr, 2022. 12:37 »
Ugradice istu,ja sam pred kraj prosle godine ponovo imao identicnu situaciju...
Rok trajanja tih pumpi iz mog iskustva je 2 godine/60k km  =))

Van mreže Alex71

Odg: Temperatura motora Skoda SuperB
« Odgovor #26 poslato: 02. Maj, 2022. 13:25 »
Malo sam se informisao na google. Otprilike nema leka za tu vrstu pumpi kod koje se isključuje protok vode kroz nju zarad bržeg grejanja potpuno ladnog motora. Lepo je to što se (primetno) brže ugreje motor zimi al to da buljim u instrument tablu kao da vozim 20 god stari automobil ne ide. Vidim da proizvođači pumpi imaju pumpe sa i bez tog solenoida koji jednostavno zablokira, i da čak preporučuju u svojim pamfletima (npr MAHLE) da se ugradi klasična pumpa koja je identičnih dimenzija kao ova "elektronska", jel i sami kažu da su rizične i kratkog veka. Kako videh to se odnosi samo za vw grupaciju. Ako može neki komentar od forumskih majstora da potvrdi ovo ?
  • Vozi: Superb 2.0 TDI MY2019



Pretraga foruma [Google]