Autor Tema: Projekat Golf 2 syncro  (Pročitano 3245 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži petarp031

Odg: Projekat Golf 2 syncro
« Odgovor #15 poslato: 19. Nov, 2020. 19:17 »
Bas bih voleo da ovo sredite kako treba. Uzivanje je gledati neki projekat, a narocito u ovakvom stanju. Pogledacu ovde kod nas jel ima sta od delova pa se javljam ako naleti.

Van mreže fobia24Započeo temu

Odg: Projekat Golf 2 syncro
« Odgovor #16 poslato: 19. Nov, 2020. 19:56 »
Hvala, nemoj se muciti. Ima na nekom sajtu brdo toga sto bi nam trebalo, ali je problem dopremiti to. Ima i drugar moj u Bosni delova za maltane ceo auto da sklopimo, ali je problem dopremiti u Sloveniju.

Van mreže Marjanke

Odg: Projekat Golf 2 syncro
« Odgovor #17 poslato: 19. Nov, 2020. 20:56 »
Msm da je zadnji vezni lim isti kao i kod obicnog golfa, nije ovo strasno.

Van mreže fobia24Započeo temu

Odg: Projekat Golf 2 syncro
« Odgovor #18 poslato: 15. Nov, 2021. 09:59 »
Update: ja sam izasao iz posla sto se tice radova jos odavno jer pored ovakvog auta covek ne moze imati privatan zivot. Drugar uziva da cacka oko krseva i pored posla ne ide nigde. Zena i deca mu i onako svuda idu bez njega. Ostao sam u prici oko finansija. Eventualnu dobit sam prepustio drugaru, delimo samo eventualni gubitak. Na autu nema bukvalno nista da valja, steta da ga nisam pogledao pre nego ga je drugar uzeo. Jeftinije bi bilo da nismo imali nista nego sklapali od delova novi auto, nego ovo sve trulo i neupotrebljivo. Auto je ofarban i do pola sklopljen. Jos koji mesec najvise do prodaje. I nista od uradjenog nije po mom ukusu. Ja prvi ne bih ni lud platio taj auto na kraju koliko bude kostao. Cim bude spreman za oglas, postavicu slike. Do sada je kostao nesto izmedju 4 i 5000e.

Na mreži ivica.basic

Odg: Projekat Golf 2 syncro
« Odgovor #19 poslato: 24. Maj, 2022. 15:34 »
Kad se ulazi u projekt obično se misli da će to biti gotovo kroz neko kratko vrijeme za neke sitne pare. Onda krene rastavljanje auta, gdje je bila točkica hrđe na šasiji, kad počmeš brusiti, otvori se rupa...nakon toga traženje limara, pa nabava dijelova, pa se posao razvuče na nekoliko godina i dosta sitnica se pogubi. Kad se auto krene sastavljati, onda obično treba još 100 sitnica nabaviti, sitnice koštaju. Posebna stvar je vrijeme koje treba uložiti.... Ja radim za sebe pa ni ne računam koliko to na kraju košta ali pretpostavljam da sam u Rapida uložio cca 10.000 eura a mislio sam da ću ga srediti za 4.000 eura.

Van mreže fobia24Započeo temu

Odg: Projekat Golf 2 syncro
« Odgovor #20 poslato: 26. Nov, 2022. 19:44 »
Evo slika kako auto izgleda danas nakon male probne voznje, sav prljav. Daleko od toga da je savrsen jer je i drugar izgubio vise strpljenje da se zeza sa brdo sitnica. U medjuvremenu je dobio sertifikat oldtimera.

Van mreže fobia24Započeo temu

Odg: Projekat Golf 2 syncro
« Odgovor #21 poslato: 01. Mar, 2024. 15:49 »
Konacno je prodat auto. Vise ni lud se ne upustam u takve kombinacije. Sta da kazem kad smo obojica na ovome izgubili poprilicno. Ja sam izasao iz toga ranije sa malo vecim gubitkom.

Na mreži ivica.basic

Odg: Projekat Golf 2 syncro
« Odgovor #22 poslato: 05. Mar, 2024. 11:17 »
Znam kako ti je. Ja sam toliko lud da sam se više puta upustio u slične projekte. Jedina razlika je što sam sve radio za sebe, ne za prodaju.
U početku je gušt, poslije počme bolit glava. O financijama da i ne pričam, uloži se puno više nego auto vrijedi. A koliko vremena ode...
Najviše se isplati kupiti auto koje je u dobrom stanju, koliko god da košta nije skupo u usporedbi koliko treba vremena i novca uložiti u obnovu.
Mene je Škoda 110 L izišla oko 5000 eura s uvozom. Da sam sređivao moju koja je u ok stanju, potrošio bi opet toliko i čekao bi 2 godine da se završi.



Pretraga foruma [Google]