Autor Tema: KAMIQ kupovina, rok isporuke  (Pročitano 15198 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži munja23

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #150 poslato: 04. Jan, 2023. 09:39 »
Ja bih ti preporučio da uradiš isto što i ja. Pozoveš par dilera i pitaš da li imaju nekog Kamiqa u dolasku u narednih mesec ili dva.
Oni uglavnom poručuju, kako bih ja rekao, spekulativne porudžbine i uglavnom Style oprema jer se najlakše dobija. Ako imaš sreće i nije zaključana nedelja proizvodnje, možeš nešto i da promeniš od opreme.
  • Vozi: 2023 Karoq Style 1.5, 2022 Kamiq Monte Carlo 1.5, 2017 Citigo Ambition 1.0

Van mreže HellBlaze

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #151 poslato: 04. Jan, 2023. 13:03 »
Ma jok, odustao sam i otišao na Karoqa, bice predstavljanje uskoro :)

Van mreže fobia24

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #152 poslato: 04. Jan, 2023. 14:32 »
Sad mi nista nije jasno. Nov karok? Sa njim je jos veca svinjarija oko rokova.

Na mreži munja23

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #153 poslato: 04. Jan, 2023. 15:18 »
Sad mi nista nije jasno. Nov karok? Sa njim je jos veca svinjarija oko rokova.

Zavisi šta poručiš i kod koga uzmeš. Ja sam poručio za službeni Ambition sa dodacima u Julu i trenutno mu stoji kraj maja proizvodnja. Onda smo se odlučili da uzmemo auto iz dolaska (Style) koji je Alpros poručio spekulativno i stiže sredinom februara.
  • Vozi: 2023 Karoq Style 1.5, 2022 Kamiq Monte Carlo 1.5, 2017 Citigo Ambition 1.0

Van mreže HellBlaze

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #154 poslato: 04. Jan, 2023. 15:37 »
Sad mi nista nije jasno. Nov karok? Sa njim je jos veca svinjarija oko rokova.
Egipćanin sa lagera :)

Van mreže motormaus

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #155 poslato: 09. Jan, 2023. 07:20 »
Moze li mi neko reci kako proveriti tu nedelju proizvodnje za bilo koju Skodu novu, jer u auto kuci kad god pitam kazu jos nema nista a proslo je vec 9 meseci kako cekam? Sta se desava kad istekne rok koji je predvidjen za isporuku?

Van mreže fobia24

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #156 poslato: 09. Jan, 2023. 09:09 »
Nedelju proizvodnje moze proveriti diler uz komisioni broj. Dok nema nista, jos nije odredjena nedelja precizno vec samo okvirno. U skodi ocekuju poboljsanje situacije od drugog kvartala a do tada ce biti ispada nazalost.

Van mreže motormaus

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #157 poslato: 16. Jan, 2023. 21:57 »
Meni nije ni okvirni rok odredjen za proizvodnju.Ima li neko sa foruma da je porucivao neku skodu novu u opste krajem 2021god. ili 2022god. a da jos ceka ili da je dobio u skorije vreme?Ako moze neko iskustvo koliko mu je recen rok isporuke.Hvala

Van mreže HellBlaze

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #158 poslato: 17. Jan, 2023. 01:30 »
Mogu ja, diler poručio kontigent u novembru 2021, trenutno stoji da će biti proizveden krajem maja 2023

Van mreže djole_ns

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #159 poslato: 17. Jan, 2023. 09:40 »
Meni nije ni okvirni rok odredjen za proizvodnju.Ima li neko sa foruma da je porucivao neku skodu novu u opste krajem 2021god. ili 2022god. a da jos ceka ili da je dobio u skorije vreme?Ako moze neko iskustvo koliko mu je recen rok isporuke.Hvala

Ja sam porucio upravo Kamiq, paket Ambition Plus bez ikakvih cackanja, u decembru 2021. Citiracu samog sebe :)

Evo ekipa update i od mene na temu cekanja.

Porucio sam Kamiq Ambition+ u NS u decembru. Rekli su mi tada februar/mart, medjutim ja sam vec tada pretpostavio neki maj, jos pre svih drugih cuda koje su se desavale u Skodi a i globalno. Pristao sam na potencijalno drugu cenu, nadao sam se da nece mnogo porasti.

Sredinom februara sam ozbiljno razmisljao o otkazivanju, narocito nakon citanja o problemima koje su drugi imali, ali sam se cuo sa salonom i rekli su mi da je vec dobio proizvodnu nedelju - tad je bila 8. nedelja a bio je predvidjen za 18. - pa sam odlucio da pricekam.

Onda sam ih opet zvao pre dve nedelje i rekli su mi da je zakljucan za 14. nedelju i da je, potpuno neverovatno kad se sve uzme u obzir, cena ostala ista. Zvao sam ih opet danas, kraj 14. nedelje, rekli su mi da jos nemaju eksplicitnu potvrdu ali da je do sad sve bilo uredno tako da ne ocekuju ni da ce kod mene biti problema. Sto znaci da ce za par nedelja auto verovatno doci u Srbiju. Tako da ce moja inicijalna preptostavka o maju izgleda ispasti validna, a to je skoro celih 6 meseci.

E sad ostaje pitanje kako sam bio 18. nedelja pa pao na 14., ne verujem da su pojacali proizvodnju vec pre da je bilo odustajanja pa sam skocio na listi cekanja. U svakom slucaju meni se licno strpljenje izgleda isplatilo, ali videcemo, ne verujem dok ne dobijem kljuceve :D

Auto je stigao negde sredinom maja u Srbiju pa sam posle cekao do kraja juna da prodje sve administracione zavrzlame da dodje do mene. Tako da sam ja imao prilicno srece sto se toga tice.

P.S. Treba da otvorim temu na garazi ali nikako ne stizem da se raspisem ko covek, bice valjda uskoro.
  • Vozi: Kamiq Ambition Plus 1.0 TSI 81kW

Van mreže motormaus

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #160 poslato: 13. Feb, 2023. 22:28 »
Voleo bih da napise nesto clan DadoKg da li mu je stigao auto ili je u procesu izrade,a sad jos nesto da kazem:
Pozdrav svim ljubiteljima Skode.Narucio sam Skodu Scalu pre 11 meseci.Jos uvek nema proizvodnu nedelju.Zamolio bih neka iskustva u vezi duzine cekanja Scale ili Kamiqa i da li je prilikom isporuke vozila cena bila kao u ponudi koju su prihvatili prilikom porucivanja ili veca,bar u procentima koliko veca zbog privatnost,da znam sta ocekivati?Pozdrav svim iskrenim prijateljima!

Van mreže Dadokg

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #161 poslato: 14. Feb, 2023. 08:47 »
Pozdrav svima.

Auto još uvek nije stigao, čekam i dalje. Juče sam od uvoznika dobio sledeću informaciju:

"Poštovani Danijele,

I dalje je isti očekivani rok izlaska iz proizvodnje, 10* nedelja, 06.03.-12.03.2023. Nadam se da će tako i ostati. Biću slobodna da Vas obavestim kada vozilo udje u proizvodnju."

Prijatno sam iznenađen jer rok nije pomeran od oktobra prošle godine, iskren da budem, očekivao sam da će mi reći da je sve pomereno za jun 2023. ili tako nešto. Valjda je ovo dobra vest i znači da će auto uskoro biti proizveden i isporučen.
  • Vozi: Škoda Kamiq

Van mreže fobia24

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #162 poslato: 14. Feb, 2023. 14:41 »
A sto se cene tice, koliko sam citao uvoznik za Srbiju ne garantuje cenu do isporuke. Juce sam pitao za prijatelja koji se zanimao za oktaviju autokucu u Sloveniji gde sam ja uzeo moju i receno mi je da je cena svakog skodinog modela zagarantovana u momentu narucivanja bez obzira na isporuku. To je stav uvoznika za Sloveniju, Porsea.

Na mreži sheytan

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #163 poslato: 14. Feb, 2023. 15:04 »
Slovenija je ozbiljna država, Porše ozbiljna firma...  :)

Meni su garantovali Bog zna kako da ni Bog ne može da mi poveća cenu, ali se priča pre par meseci promenila, kada je kolega Realisaction pisao o svojoj muci. Da nisam pročitao njegovu priču, vrv bi do sad bio u zabludi, ali sam nakon toga pozvao svog prodavca, gde mi je ta kretenska priča servirana, nakon 9m čeTkanja i držanja u solidnoj zabludi:  https://forum.skodaforum.rs/index.php?topic=13307.msg131012#msg131012
  • Vozi: Forester 2.0 2008., Tucson 1.6T 2023.

Na mreži oflogic

Odg: KAMIQ kupovina, rok isporuke
« Odgovor #164 poslato: 14. Feb, 2023. 17:51 »
Ja sam platio cijenu koja je bila u trenutku narucivanja, ali sam cekao "samo" 6 mjeseci. Auto isporuceno 27 decembra, prodavac mi je rekao da je stigao u januaru cijena bi bila +1000e.
  • Vozi: Kamiq 1.5 TSI DSG



Pretraga foruma [Google]