Autor Tema: Problem, 'zastita komponenti aktivna'  (Pročitano 3183 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dixon

Odg: Problem, 'zastita komponenti aktivna'
« Odgovor #15 poslato: 23. Maj, 2021. 15:17 »
Ја бих заменио акумулатор :)

Van mreže ugi85

Odg: Problem, 'zastita komponenti aktivna'
« Odgovor #16 poslato: 23. Maj, 2021. 19:05 »
A da li misliš da bi električaru koji mi je proveravao stanje akumulatora pokazivalo dobar health i dobru voltažu da je do akumulatora?
Testiranje akumulatora voltmetrom je neozbiljno. Najbolje je pratiti brzinu pada napona kad se na akumulator prikljuci "viljuska" odgovarajuce amperaze.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže bog_daaanZapočeo temu

Odg: Problem, 'zastita komponenti aktivna'
« Odgovor #17 poslato: 23. Maj, 2021. 23:28 »
Na kraju ce epilog price biti da je akumulator, a ja osedeo uz ovo, povezujem sve vise da je do akumulatora nesto jer mi se povremeno desava i da auto kada dam impuls za paljenje krene da se upali ali se ipak ne upali, pa onda drugi put dam impuls i upali se, i to se desava ali retko, doduse Koya koji mi je radio i gateway tvrdi da nije do akumulatora, pokusacemo mib da spakujemo zamenski za test. Ne baca mi se iskreno 150-200e za novi akumulator ako nije do njega, jel ima neko preporuku gde u Bg mogu otici da mi provere stvarno stanje akumulatora?
  • Vozi: Škoda Octavia Mk3 facelift, 2.0TDI 150hp DSG

Van mreže dixon

Odg: Problem, 'zastita komponenti aktivna'
« Odgovor #18 poslato: 23. Maj, 2021. 23:54 »
Ако ти је он рекао да није до аку, онда није ... Јбг зезнуто што није стална грешка и што не оставља запис у компу :/

Van mreže bog_daaanZapočeo temu

Odg: Problem, 'zastita komponenti aktivna'
« Odgovor #19 poslato: 24. Maj, 2021. 01:44 »
Dijagnostika nista ne prijavljuje, videcemo u utorak da li je ostao neki zapis od ove poslednje zastite komponenti u kompu...
Po stranim forumima sam nasao na 2,3 mesta da su ljudima sa problemom paljenja zastite komponenti resavali u ovlascenim servisima problem updateom firmvera i zamenom akumulatora...nisam pametan vise, prevrteh citav gugl u nadi da cu naci jos neku mogucu opciju
  • Vozi: Škoda Octavia Mk3 facelift, 2.0TDI 150hp DSG

Van mreže vojkan85

Odg: Problem, 'zastita komponenti aktivna'
« Odgovor #20 poslato: 24. Maj, 2021. 05:11 »
Nisi trebao gubiti vreme lutanjem. Ponekada nazalost samo ovlasceni ima leka, ali ume i da kosta.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže ugi85

Odg: Problem, 'zastita komponenti aktivna'
« Odgovor #21 poslato: 25. Maj, 2021. 07:25 »
Imas gomilu specijalizovanih prodavnica akumulatora, a jedna od najvecih je Andreja. Oni imaju profesionalne testere.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance

Van mreže bog_daaanZapočeo temu

Odg: Problem, 'zastita komponenti aktivna'
« Odgovor #22 poslato: 20. Jun, 2021. 17:28 »
Pozdrav ekipo, čisto da se javim da je problem rešen od stane Koye, memorija u samom Amundsenu je bila problematična te su se javljali problemi Component protectiona, resetovanja kilometar sata na bordu kao i vremena na bordu, memorija u Amundsendu zamenjena i evo sada sve radi što bi se reklo kako je zamišljeno u fabrici. Možda nekome nekada bude od pomoći.
I dalje mi se ponekada dešava kada palim auto, dam kontakt, pogasi lampice, dam impuls za paljenje, ne upali auto nego tek na drugom impulsu, ali zvao sam više majstora i neki epilog priče je da sačekam par sekundi duže kada pogasi lampice da pumpa goriva napumpa pritisak, na dijagnostici ne prijavljuje nikakve greške, pa ako neko ima ideju ili je imao isti problem neka piše.
P.s.imam osećaj da se znatno ređe dešava otkad sam kompletno prešao na G-drive dizel, možda je to trip u mojoj glavi ali rekao bih da je tako...
  • Vozi: Škoda Octavia Mk3 facelift, 2.0TDI 150hp DSG



Pretraga foruma [Google]